Garmin Catalyst, czyli optymalizator jazdy po torze wyścigowym to kolejna nowość od amerykańskiego lidera rynku GPS w 2020 roku. I jakże to odmienna nowość w stosunku do zaprezentowanych w ostatnich tygodniach urządzeń. Garmin przyzwyczaił nas raczej do częstych zmian w segmencie zegarków czy liczników treningowy. Jednak jak widać, firma nie zamyka się na nowe rozwiązanie i stale poszerza swoją i tak bardzo bogatą ofertę.

Czym jest Garmin Catalyst?

Z notatki prasowej producenta wynika, że Catalyst to pierwszy w branży, uniwersalny trener wirtualny, który jest montowany w kabinie i gromadzi dane dotyczące jazdy, zapewniając dźwiękowe wskazówki w czasie rzeczywistym. Urządzenie pozwala również na natychmiastową analizę sesji, wskazując kluczowe obszary wymagające poprawy. Brzmi naprawdę dobrze. Do projektowania optymalizatora Garmin zaangażował zespół ekspertów z branży motoryzacyjnej, którzy dzięki swojemu doświadczeniu pomogli stworzyć produkt, który ma faktycznie pomóc poprawić osiągi kierowcy na torze.

Garmin Catalyst

W skład zestawu wchodzi urządzenie Catalyst z dużym, siedmiocalowym ekranem dotykowym, kamera rejestrująca obraz z przejazdu oraz komplet kabli i uchwytów montażowych. Choć na pierwszy rzut oka urządzenia przypomina tradycyjną nawigację samochodową, to producent podkreśla, że jego nowy produkt nie jest nawigacją i nie jest przeznaczony do użytku poza torem wyścigowym.

Garmin Catalyst został wyposażony w technologię true track positioning, która wykorzystuje pozycjonowanie na podstawie sygnału 10 Hz z wielu sieci GNSS do generowania linii wyścigowej na torze. W urządzeniu zainstalowano fabrycznie bazę danych zawierającą tory z całego świata. Umożliwia ono również użytkownikom łatwe dodawanie torów do tej bazy danych.W trakcie jazdy kierowca może otrzymywać wskazówki bezpośrednio do zestawu słuchawkowego w kasku. Rozwiązanie to znane jest z serii motocyklowych nawigacji Garmin Zumo XT.

Premiera i cena w Polsce

Według informacji dostępnych na oficjalne stronie garmin.com, urządzenie Garmin Catalyst jest już dostępne w sprzedaży, a czas realizacji zamówienia wynosi 1-3 dni. Sugerowana cena producenta to 999 Euro. Kwota ta może wydawać się duża, jednak rekompensuje ją funkcjonalność produktu oraz to w jak szybki i dostępny sposób może on zoptymalizować jazdę po torze wyścigowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *