Coros Pace 2 najlżejszy zegarek treningowy na świecie

Nowy Coros Pace 2 w wersji z paskiem nylonowym waży zaledwie 29g i jest określany przez kalifornijskiego producenta mianem najlżejszego zegarka w swojej klasie. Do tej informacji podchodzimy raczej z przymróżeniem oka, bowiem kilka gram różnicy na nadgarstku tak naprawdę nie stanowi w trakcie treningu żadnej różnicy. Pomijając jednak kwestię masy, trzeba przyznać że druga generacja pulsometru wnosi sporo nowych funkcji, co przy sugerowanej cenie 199$ może stanowić przepis na naprawdę popularny produkt.

Kilka słów o firmie Coros

Coros zadebiutował w 2016 roku wprowadzając na rynek inteligentny kask dla rowerzystów LINX Smart Cycling Helmet. Co ciekawe firma rozpoczęła produkcję dzięki funduszom pozyskanym z kickstartera. Coros Pace pierwszej generacji był równocześnie pierwszym modelem w portfolio marki. Został on zaprezentowana w maju 2018 roku jako podstawowy zegarek z GPS dla biegaczy. W następnych latach do oferty dołączyły droższe i bardziej zaawansowane modele z oznaczeniami Apex oraz Vertix. Trzeba przyznać, że jak na tak młodą markę (w zestawieniu z takim graczami jak Garmin, Polar czy Suunto) Coros całkiem dziarsko sobie radzi. Pełną historię znajdziecie na stronie coros.com

coros-pace-2

Co nowego w zegarku Coros Pace 2?

Nowy Coros Pace 2 współpracuje z trzema systemami satelitarnymi (GPS, GLONASS, Beidou). Dodatkowo producent obiecuje na swojej oficjalnej stronie dodanie wsparcia dla europejskiego systemu Galileu w kolejnych aktualizacjach oprogramowania. Zegarek posiada fabrycznie zainstalowane aplikacje do takich aktywności jak: bieganie, bieg w pomieszczeniu, bieg na torze, rower, rower stacjonarny, pływanie na basenie, wody otwarte, triathlon, kardio na siłowni, kardio z GPS, siła, trening. Urządzenie posiada optyczny pomiar tętna, który stale monitoruje pracę serca użytkownika (24h/7dni w tygodniu). Pulsometr jest zgodny z zewnętrznymi czujnikami, a do synchronizacji wykorzystuje połączenie ANT+ lub Bluetooth. Na uwagę zasługuje też obecność wysokościomierz barometrycznego oraz kompasu, co przy kwocie 200$ wcale nie jest taką oczywistością. Poniżej prezentujemy listę kluczowych nowości jakie znajdziecie w nowym Coros Pace 2:

 • Zmniejszono rozmiar zegarka z 46mm do 42mm (przy zachowaniu średnicy ekranu 1,2″)
 • Zmniejszono wagę z 48 g (Coros Pace 1) do 29 g (Coros Pace 2)
 • Zrezygnowano z 4 przycisków na rzecz pokrętła i jednego przycisku
 • Zastosowano 1,5x mocniejszy procesor
 • Zwiększono pamięć wewnętrzną zegarka z 16MB (Pace 1) do 64MB (Pace 2)
 • Dodano funkcję obliczania mocy biegowej bez żadnych dodatkowych akcesoriów
 • Dodano wsparcia mocy biegowej Stryd ze wszystkimi parametrami
 • Dodano obsługę planów treningowych
 • Zwiększona czasu działania baterii z 25 godzin do 30 godzin w zwykłym trybie GPS
 • Zwiększona czasu działania baterii z 50 godzin do 60 godzin w trybie UltraMax
 • Dodano system szybkiego przepinania pasków (we wcześniejszym modelu do wymiany pasków wymagane były narzędzia)
 • Dodano nowy tryb Truck Run, czyli inteligentny algorytm wspomagający zapis aktywności na bieżni 400 metrowej
 • Dodano system nocnego podświetlania tarczy zegarka, który jest idealnie dopasowany do warunków otoczenia

Coros pace 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *