Inteligentne okularki do pływania FORM – teraz kompatybilne z zegarkami Garmin

FORM Swim Goggles, czyli okularki dla pływaków z inteligentnym wyświetlaczem miały swoją premierę nieco ponad rok temu. Zasada ich działania jest bardzo prosta i polega na prezentowaniu kluczowych dla treningu parametrów bezpośrednio przed okiem pływaka. Dzięki temu zawodnik może się skupić na technice, a dane takie jak czas czas, dystans, tempo, a nawet tętno ma zawsze pod kontrolą i to bez potrzeby zerkania na zegar ścienny lub smartwatch.

Pomiary na wodach otwartych

Okularki FORM posiadają wbudowany żyroskop, który w oparciu o znaną długość basenu oraz zmianę kierunku pływania umożliwia zliczanie przepłyniętego dystansu. To rozwiązanie nie ma jednak zastosowania na wodach otwartych. Jednak tu z pomocą przychodzą inteligentne smartwatche Garmin lub Apple. Po synchronizacji okularków oraz zegarka za pośrednictwem protokołu bluetooth, pływak na żywo będzie mógł podejrzeć dystans i tempo. Co ważne, jak podkreśla producent, przejrzysty, inteligentny wyświetlacz jest wbudowany bezpośrednio w soczewkę gogli, zapewniając pomiary bez ograniczania widzenia.

parametry okularków FORM

Zegarki współpracujące z okularkami FORM

Aktualnie inteligentne okularki FORM są zgodne z trzema seriami zegarków marki Garmin oraz z iWatchem Apple

Co z pomiarem tętna w trakcie pływania?

Same okularki FORM nie umożliwiają odczytu tętna. Jest to jednak możliwe w połączeniu z naramiennym czujnikiem Polar OH1. Z czujnika połączonego z okularkami po bluetooth można korzystać w basenie oraz w trakcie pływania na wodach otwartych. Jednak jeśli posiadamy jeden z wyżej wymienionych zegarków to pomiar tętna będzie odczytywany z zegarka i przekazywany do okularów.

Jeden komentarz do “Inteligentne okularki do pływania FORM – teraz kompatybilne z zegarkami Garmin

  • 7 lipca, 2023 o 14:02
    Bezpośredni odnośnik

    Takie okularki to świetny bajer 😀 sam kupiłem podobne, tylko że z firmy Finis. Uwielbiam tworzyć sobie statystyki z pomiarów osiągnięć podczas treningów. Nie wiem jak przy tych okularkach z artykułu, ale moje współpracują z aplikacją na telefon, w której widzę mnóstwo szczegółów z treningu, nawet takich jak ułożenie głowy podczas pływania. Polecam każdemu, bo to bardzo motywuje do pobijania własnych życiówek 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *