Garmin Marq Golfer – ekskluzywny zegarek dla fanów gry w golfa

Amerykański producent rozszerza serię ekskluzywnych zegarków Marq o model dedykowany dla fanów gry w golfa. Do produkcji smartwatcha Garmin Marq Golfer wykorzystano między innymi tytanową obudowę, ceramiczną ramkę, szafirowe szkiełko oraz żakardowy pasek nylonowy w trzech odcieniach zieleni. Za luksusową odmianę Fenixa trzeba zapłacić 1850 Euro! Co otrzymamy w zamianą za tą niemałą kwotę? Zapraszamy do przeglądu funkcji tego modelu.

Garmin Marq Golfer – mieszanka Fenixa 6 i Fenixa 5 Plus

Mogłoby się wydawać, że luksusowy zegarek jakim bez wątpienia jest Garmin Marq Golfer powinien posiadać pełnię funkcjonalności zaprezentowanego jesienią 2019 roku modelu Fenix 6. Jednak po dokładniejszej analizie danych technicznych jakie można znaleźć na oficjalnej stronie garmin.com zauważyliśmy, że Marq posiada ekran o średnicy 1,2″ i rozdzielczości 240×240 pikseli. Posiadający praktycznie takie same wymiary obudowy model Fenix 6 ma już ekran 1,3″ i rozdzielczość 260×260 pikseli. Fenix oferuje 36 godzin pracy z włączonym GPS, a Marq Golfer 28.

Garmin Marq Golfer, to zegarek który sprawdzi się zarówno na polu golfowym jak i w życiu codziennym. Znajdziemy w nim m.in. funkcję płatności Garmin Pay, bezprzewodowy odtwarzacz  muzyki zgodny z aplikacjami Spotify i Deezer oraz mapy: turystyczną Europy, tras narciarskich dla ponad 2000 kurortów z całego świata i wbudowane mapy pól golfowych (ponad 41 000 pól).

Garmin Marq Golfer

W urządzeniu zastosowano paski o szerokości 22mm z systemem mocowania Garmin Quick Fit. W praktyce oznacza to bardzo łatwą wymianę, bez konieczności używania jakichkolwiek narzędzi. Zegarek nie ma ekranu dodatkowego, a do poruszania się po menu wykorzystujemy pięć klawiszy rozmieszczonych na bocznych częściach obudowy. Ekran chroni odporne na zarysowanie szkiełko szafirowe, a na ceramicznej ramce w ciemnozielonym kolorze umieszczono oznaczenia 18-stu dołków. W tylnej części obudowy znajduje się optyczny czujnik pomiaru tętna Garmin HR Elevate trzeciej generacji (ten sam co w serii Fenix 6). Czujnik ten przez 24 godziny na dobę monitoruje tętno i prezentuje je na specjalnym widżecie. Więcej informacji można podejrzeć w zgodnej aplikacji Garmin Connect Mobile. Garmin Marq Golfer posiad też funkcję pulsoksymetru, który umożliwia sprawdzenie poziomu natlenienia krwi, a tym samym określenia stopnia aklimatyzacji na dużych wysokościach.

Zagrajmy w golfa

Przejdźmy do kluczowych funkcji zegarka Garmin Marq Golfer. Poza wspomnianymi mapami dla ponad 41 tysięcy pól golfowych w urządzeniu znajdziemy szereg innych funkcji, które ułatwią grę w golfa. Wymienić tu można:

  • funkcję Virtual Caddie – wirtualny caddie pomoże przy polecaniu najlepszego kija bierze pod uwagę takie czynniki, jak prędkość i kierunek wiatru oraz odległość, na jaką zwykle wybijasz piłkę za pomocą danego kija.
  • możliwość wyświetlania kierunku i prędkości wiatru – wymagana synchronizacja po bluetooth zegarka z telefonem
  • widok przeszkód – ta funkcja umożliwia szybkie przejrzenie hazardów na mapie i uzyskanie istotnych informacji o dystansie, dzięki czemu wiesz, czego unikać.
  • śledzenie kija – dzięki znajdującym się w zestawie czujnikom do kijów Garmin Approach CT 10
  • dystans playslike – funkcja koryguje odległości, uwzględniając uderzenia pod górkę i z górki
  • widok greenów – funkcja pozwala uzyskać podgląd prawdziwego kształtu każdego greena z dowolnego miejsca na polu golfowym, a także umożliwia przesunięcie chorągiewki w celu zwiększenia dokładności
  • go green – określa odległość do początku, środka i końca greenów
  • funkcję Pin Pointer – podczas wykonywania uderzeń w ciemno funkcja ta wskazuje kierunek chorągiewki

Garmin Marq Golfer

Premiera zegarka Garmin Marq Golfer

Zegarek Marq Golfer powinien pojawić się w sprzedaży jeszcze w drugim kwartale 2020 roku. Więcej informacji o tym modelu znajdziecie na stronie garmin.com. Przypominamy, że poza luksusową serią Marq, gdzie przychodzi płacić więcej m.in. za materiały z jakich został wykonany zegarek, Garmin posiada też w ofercie korzystniejsze cenowo zegarki golfowe, które pod kątem funkcjonalnym równie dobrze sprawdzą się w trakcie rozgrywek na polu golfowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *