Garmin trzecim producentem smartwatchy na świecie w pierwszym kwartale 2020r

Pomimo szerzącej się pandemii koronawirusa i związanych z nią ograniczeń, Garmin sprzedał w pierwszym kwartale 2020 roku o blisko 38% więcej zegarków niż w tym samym czasie roku ubiegłego (Q1 2019). Tak duży wzrost pozwolił amerykańskiemu liderowi rynku GPS wskoczyć na trzecie miejsce globalnego rankingu dostawców smartwatchy.

Garmin smartwatch q1

Pierwsze miejsce bezzmiennie zajmuje Apple, którego udziały w rynku wynoszą ponad 55%. Na drugim miejscu znalazły się smartwatche od Samsunga, jednak firma ta odnotowała jednoprocentowy spadek w stosunku do pierwszego kwartału z 2019 roku.

Ogólnie globalne dostawy smartwatchy wzrosły o 20 procent z 11,4 miliona sztuk w pierwszym kwartale 2019r. do 13,7 miliona w pierwszym kwartale 2020r. Oznacza to, że pomimo znacznych trudności spowodowanych zagrożeniem Covid-19, światowe zapotrzebowanie na inteligentne zegarki nadal rosło.

Garmin Venu z ekranem AMOLED oraz funkcją płacenia zegarkiem.

Na spory wzrost zainteresowania urządzeniami marki Garmin bez wątpienia wpłynęły zaprezentowane w końcówce ubiegłego roku nowe modele zegarków, takie jak Venu z ekranem AMOLED, Vivoactive 4 czy topowa seria Fenix 6. Dodatkowo Garmin konsekwentnie rozszerza zasięg działania usługi Garmin Pay. Opcję płacenia za pośrednictwem zegarka wprowadza coraz więcej banków. Do tego, gdy dołożymy szereg zaawansowanych funkcji treningowych, bezprzewodowe odtwarzanie muzyki i oryginalny design uzyskamy gotowy przepis na udany produkt.

Spadek sprzedaży smartwatchy w drugim kwartale 2020r

Serwis Strategy Analytics przewiduje, że globalne dostawy smartwatchy gwałtownie zwolnią w drugim kwartale 2020 r, czego przyczyną będzie trwająca pandemiaCovid-19. Jednak druga połowa tego roku i kolejne lata będą miały dobre odbicie.

Smartwatche nadal mają doskonałe perspektywy długoterminowe, ponieważ młodsi i starsi ludzie staną się bardziej świadomi zdrowia w świecie po wirusie. Smartwatche mogą monitorować parametry życiowe, takie jak poziom tlenu, a konsumenci mogą czuć się komfortowo, mając wirtualnego asystenta zdrowia przypiętego do nadgarstka. – strategyanalytics.com

Pełny raport,  Globalny udział w rynku dostawców Smartwatch według regionu: I kwartał 2020 r. , Został opublikowany przez serwis Strategy Analytics Wearable Device Ecosystems (WDE), którego szczegółowe informacje można znaleźć tutaj:  https://tinyurl.com/yy6nsmzj.

Jeden komentarz do “Garmin trzecim producentem smartwatchy na świecie w pierwszym kwartale 2020r

  • 28 maja, 2020 o 08:39
    Bezpośredni odnośnik

    Myslę terazm nad Garminem, do tej pory używałem w zasadzie tylko Suunto i jestem zadowolony, ale kusicie…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *