Pogoda wskazuje na to, że sezon motocyklowy w tym roku rozpocznie się szybciej niż zwykle. Jeśli w planach masz długie wyjazdy (mamy nadzieję, że koronawirus ich nie pokrzyżuje) to jednym z elementów dodatkowych, o którym powinieneś pomyśleć, a który z pewnością będzie bardzo pomocny w trasie, jest solidna nawigacja. Garmin posiada w swojej ofercie trzy modele, które po krótce scharakteryzujemy w tym artykule.

Seria Garmin Zumo kontra smartwatch

Garmin Zumo to seria urządzeń, która została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu na kierownicy motocykla. Nawigacje te charakteryzują się odpornością na wodę, kurz czy błoto i co ważne w trakcie jazdy nie jest wymagany żaden dodatkowy pokrowiec ochronny. Wszystkie nawigacje Zumo posiadają też  specjalny rodzaj ekranu, który jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Dodatkowo Garmin zadbał o możliwość obsługi ekranu w rękawiczkach. Sporym ułatwieniem jest motocyklowy tryb klawiatury, w którym litery zostały pogrupowane i powiększone. Wszystkie model zostały wyposażone w mapę całej Europy, która jest objęta programem dożywotnich i bezpłatnych aktualizacji.

Garmin Zumo XT

W standardzie z każdym urządzeniem Garmin Zumo otrzymujemy osprzęt do montażu na kierownicy motocykla oraz dodatkowe akcesoria do wykorzystania w samochodzie (mocowanie do szyby oraz ładowarkę samochodową).

Garmin Zumo XT

Model ten powinien lada moment pojawić się w sprzedaży. Garmin Zumo XT to najnowsza nawigacja dla motocyklistów. O modelu tym pisaliśmy niedawno w osobnym artykule. Urządzenie cechuje się największym ekranem z zestawienia (5,5″) o rozdzielczości 1280×720 pikseli. W standardzie poza drogową mapą Europy, która posiada dożywotnie aktualizacje, znajduje się też mapa turystyczna oraz możliwość pobrania zdjęć satelitarnych Garmin BirdsEye. Producent chwali się łatwym sposobem przełączania map za pomocą jednego kliknięcia. Nawigacja posiada bluetooth umożliwiający bezprzewodową komunikację z telefonem oraz słuchawkami w kasku. Nowość stanowi współpraca z aplikacją Garmin Explore oraz komunikatorami satelitarnymi inReach.

Nawigacja motocyklowa Gmin Zumo XT
Garmin Zumo XT

Garmin Zumo 595 LMT Travel Edition

Model Zumo 595 LM Travel Edition zapewne niedługo zniknie z oferty, gdyż jego bezpośrednim następcą jest opisany wyżej wariant Zumo XT. Niemniej jednak warto zwrócić przy tym urządzeniu uwagę na dopisek Travel Edition, który może dla niektórych użytkowników okazać się dość istotny. Chodzi o dodatkowe mapy do których zyskujemy dostęp. Poza standardową mapą całej Europy, Garmin daje też dostęp do map Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Afryki Południowej, Bliskiego Wschódu i Afryki Północnej, a także Australii i Nowej Zelandii. Nawigacja ma ekran o przekątnej 5″ i rozdzielczości 800×480 pikseli.

qpsnaquada
Garmin Zumo 595 LM Travel Edition

Garmin Zumo 396 LMT-S

Najmniejsza gabarytowo nawigacja z zestawienia posiada ekran o przekątnej 4,3″ i rozdzielczości 480×272 piksele. Ten model Zumo stanowi bardzo dobrą propozycję dla użytkowników, którzy posiadają mniej przestrzeni przy kierownicy. Zumo 396 charakteryzuje się mocnym, białym podświetleniem ekranu. Urządzenie posiada mapę Europy z dożywotnimi aktualizacjami oraz opcją wyszukiwania tras krętych.

Garmin Zumo 396
Garmin Zumo 396 LMT-S

Zaintersowanych zakupem nawigacji motocyklowej Garmin zapraszamy do salonów firmowych TRIGAR lub sklepu internetowego, w którym można dokładnie zestawić różnice między powyżej zaprezentowanymi modelami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *