Amerykański producent pochwalił się dziś najnowszą nawigacją dla motocyklistów – Garmin Zumo XT. Będzie to następca modelu Zumo 595LM. Nowy model otrzyma większy ekran o przekątnej 5,5″ i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Co jeszcze wyróżnia model XT?

Garmin Zumo XT, czyli kilka rodzajów map w standardzie

Z ciekawych funkcji nawigacja ułatwi przełączanie pomiędzy kilkoma różnymi mapami. Zumo XT będzie obsługiwało ich trzy rodzaje. Pierwszy to mapy do nawigacji po drogach (Garmin City Navigator Europe). Drugi to mapy topograficzne (wgrane mapy TopoActive) do nawigowania w terenie, a trzeci to zdjęcia satelitarne Garmin BirdsEye. Te możliwości pozwolą szybko zminić mapę przy zjeżdaniu z utartych szlaków na bezdroża i leśne ścieżki. Garmin Zumo XT może pracować w dwóch orientacjach ekranu – pionowej i poziomej. Dzięki temu łatwiej wpasujemy nawigację jeśli na kierownicy nie pozostało już zbyt wiele miejsca. Mapy drogowe i topograficzne są objęte bezpłatną subskrypcją, nowością jest możliwość bezprzewodowego wgrania nowych aktualizacji poprzez Wi-Fi.

Garmin Zumo XT
Łatwe przełączanie między mapą drogową, satelitarną i turystyczną w nawigacji Garmin Zumo XT.

Współpraca z komunikatorem satelitarnym Garmin inReach

Warto także wspomnieć o tym, że Zumo XT będzie mógł być sparowany z komunikatorami satelitarnymi Garmin inReach co pozowli wysyłać informacje o swojej pozycji niezależnie od sieci komórkowych. Poprzez zasięg satelitarny wyślemy także sygnał SOS z dowolnego miejsca na ziemi.

Nowa nawigacja jest wodoszczelna (IPX7) oraz wstrząsoodporna (zgodność z normą wojskową MIL-STD-810). Dzięki funkcji Adventurous Routing model ten poprowadzi nas przez kręte drogi, abyśmy nie musieli nudzić się na prostych odcinkach. Na jednym ładowaniu Zumo XT może działać nawet do 6 godzin można więc jej używać nawet bez dostępu do ładowania z akumulatora.

Garmin Zumo XT
Współpraca nawigacji Zumo XT z aplikacją Garmin Explore ułatwia planowanie i zarządzanie trasami.

W nowej nawigacji znajdziemy także wiele dodatkowych punktów POI przydatnych do turystyki. Będą to na przykład punkty pochodzące z takich aplikacji jak iOverladner, Campercontact, Trailer’s Park czy ACSI.

Nawigacja posiada wszystkie cechy poprzednich modeli Zumo niezbędne dla motocyklistów. Są to m. in.: czytelny w słońcu ekran z możliwością obsługi w rękawiczkach, obsługa Bluetooth (współpraca z zestwem słuchawkowym oraz smartfonem),  ANT +, informacje o ograniczeniach prędkości, profil wysokości czy zapis śladu.

W zestawie oprócz mocowania do motocykla znajdziemy również przyssawkę na szybę oraz ładowarką do zapalniczki, dzięki czemu nawigację wykorzystamy również w samochodzie.

Jak tylko do Polski trafią pierwsze dostawy nowego modelu, zapowiadane jeszcze na ten kwartał, nawigację zakupicie w sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *