Nowy rok to czas, w którym często tworzymy listę planów i celów jakie chcielibyśmy osiągnąć w najbliższych miesiącach. Na wielu listach zapewne pojawiła się chęć rozpoczęcia treningów biegowych. Wiadomo jednak, że same chęci nie wystarczą, dlatego trzeba się odpowiednio zmotywować. I tu z pomocą przychodzi zegarek sportowy z GPS.

Po co mi zegarek do biegania?

Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z bieganiem to zapewne zastanawiasz się w jakim celu ludzie wydają pieniądze (często niemałe) na zegarki z GPS. Przecież do biegania wystarczą buty. Z jednej strony to prawda, ale z drugiej strony dzięki zegarkowi zyskasz m.in.:

  • podgląd pokonanego dystansu oraz późniejszą możliwość wyświetlenia trasy na smartfonie czy komputerze
  • informację o swoim tętnie
  • informację o tempie biegu
  • cenne podpowiedzi o tym jak biegać
  • dostęp do platformy Garmin Connect, w której możesz śledzić swoje postępy i planować kolejne treningi

Który model zegarka do biegania wybrać?

Zasada jest prosta. Im droższy model tym większa funkcjonalność. Jednak do tematu wyboru zegarka do biegania trzeba podejść na spokojnie. Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z bieganiem i nie masz w planach w przyszłości brać udziału w zawodach triathlonowych to nie musisz kupować modelu z tzw. górnej półki. Poniżej prezentujemy nasze typy urządzeń, które na pewno spełnią oczekiwania początkujących adeptów biegania.

Garmin Forerunner 45

Seria Forerunner 45 została zaprezentowana w 2019 roku i naszym zdaniem w przedziale do 1000 zł to bardzo rozsądna propozycja zegarka. Urządzenia są dostępne w dwóch wielkościach tarczy oraz kilku kolorach. W porównaniu do swojego poprzednika, czyli modelu Forerunner 35 zyskały wparcie dla odbioru sygnału GPS/GLONASS/Galileo czy nowy czujnik pomiaru tętna z nadgarstka. My jednak zwracamy szczególną uwagę na wsparcie dla wirtualnego trenera Garmin Coach, dzięki któremu zyskujemy dostęp do porad profesjonalnych trenerów. Poziom treningów dostosowujemy do własnych umiejętności, a w trakcie biegu Forerunner 45 na bieżąco podpowiada co powinniśmy robić.

Zobacz cenę i dostępne warianty na TRIGAR.pl

Garmin Forerunner 45
Seria Garmin Forerunner 45

Garmin Vivoactive 3

Nasz druga propozycja to seria Garmin Vivoactive 3 z 2017 roku. Pod względem opcji treningowych związanych z bieganiem zegarki te są praktycznie takie same jak seria Forerunner 45. Kluczowa różnica tkwi w sposobie obsługi, bowiem Vivoactive 3 posiada ekran dotykowy oraz jeden przycisk. Zegarki są dostępne w kilku kolorach oraz w wariancie z odtwarzaczem muzyki. Vivoactive 3 to także najtańszy na chwilę obecną model obsługujący płatności zegarkiem Garmin Pay.

Zobacz cenę i dostępne warianty na TRIGAR.pl

zegarek do biegania
Seria Garmin Vivoactive 3

Podsumowanie

Jeżeli szukasz zegarka z GPS, który ma Ci przede wszystkim towarzyszyć w trakcie treningów biegowych  i nie planujesz nadszarpnąć swojego budżetu to jeden z powyżej zaprezentowanych modeli z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Przed zakupem warto zapoznać się ze sposobem obsługi zegarka za pomocą przycisków oraz ekranu dotykowego i samemu dobrać to rozwiązanie, które bardziej Ci pasuje. Zainteresowanych zapraszamy do salonów firmowych sklepu TRIGAR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *