Garmin Vector Air – w sieci pojawiły się przecieki nowego czujnika mocy

Garmin dobrze strzeże tajemnic nowych produktów nad którymi pracuje. O nowościach można się dowiedzieć z oficjalnej strony Producenta zazwyczaj na około 1-2 miesiące przed pojawieniem się produktu w sprzedaży. Czasem jednak technologia płata figla producentom. Tak stało się w wypadku czujnika mocy Garmin Vector Air, który (zapewne) przypadkowo został pokazany na stronie garmin.com. Zdjęcia opisu i ceny nowego czujnika mocy Garmina można zobaczyć na stronie bicycling.com.

Wiele osób stawiało, że nowym produktem Garmina będą pedały mocy do MTB. Okazało się jednak, że Garmin pracuje nad czujnikiem, który działa w oparciu o opór powietrza. Takie rozwiązanie jest już dostępne na rynku i jego zaletą jest prostota montażu oraz niska cena. Z przecieków wynika, że nowy pomiar mocy będzie wyceniony na 300 dolarów. To połowa sugerowanej ceny dla Vector 3s i 100 dolarów mniej niż konkurencyjny Velocomp.

Czujnik mocy Velocamp
Czujnik mocy Velocomp. Źródło; https://velocomp-llc.myshopify.com/

Co ciekawe opórcz podawania mocy, siły i kierunku wiatru Garmin Vector Air będzie także mierzył współczynnik CdA – to współczynnik aerodynamiczności. Wynik będzie podawany w czasie rzeczywistym i pozwoli na sprawdzanie aerodynamiczności pozycji na rowerze. Garmin już od jakiegoś czasu prowadzi testy aerodynamiczności dla kolarzy więc nowy czujnik będzie zapewne wynikiem tych działań.

Kiedy możemy się spodziewać nowego czujnika? Oczywiście na to pytanie nie znamy odpowiedzi, ale przy okazji zbliżających się targów CES w Las Vegas być może zobaczymy jakieś nowości amerykańskiego Producenta. Zapewne więc będzie się można w niego zaopatrzyć przez kolejnym sezonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *