Pomiar tętna z nadgarstka w trakcie pływania

Wraz z zaprezentowaniem zegarków z serii Garmin Fenix 6, amerykański producent wprowadził możliwość pomiaru tętna w trakcie pływania za pośrednictwem optycznego czujnika. W praktyce rozwiązanie to ma dwie kluczowe korzyści. Po pierwsze w celu pomiaru tętna w wodzie nie musimy już wydawać dodatkowych pieniędzy na zewnętrzny czujnik. Druga kwestia dotyczy wygody. Pomiar bezpośrednio z nadgarstka jest zdecydowanie wygodniejszy niż zapinanie czujnika na klatce piersiowej.

Trzecia generacja czujnika Garmin HR Elevate

Przypominamy,  że nowe zegarki Fenix 6 zostały wyposażone w trzecią generację czujnika Garmin HR Elevate. Wcześniejsza seria (Fenix 5 Plus i Fenix 5) posiada czujnik drugiej generacji i do pomiaru tętna przy pływaniu wymaga zewnętrznego czujnika Garmin HRM Swim lub Hmm TRI. Co ciekawe czujnik trzeciej generacji znajdziemy też w zegarkach Garmin Forerunner 945 i Forerunner 245. W tych modelach w ostatnich tygodniach także dodano funkcję pomiaru tętna w wodzie.

Pomiar tętna z nadgarstka oznacza, że możesz śledzić spalone kalorie, oceniać intensywność pływania i sprawdzać, w jaki sposób Twoje pływanie przyczynia się do zmian wykresu tętna przez cały dzień. Zerknij na zegarek w czasie rzeczywistym podczas pływania, aby sprawdzić, czy jesteś w odpowiedniej strefie, sprawdzaj swoje średnie i maksymalne wartości podczas odpoczynku, a następnie analizuj swoje tętno po pływaniu w serwisie Garmin Connect – garmin.com

Pomiar tętna w wodzie Garmin

Korzystanie z czujnika HR Elevate w trakcie pływania

Jeżeli posiadasz zegarek Garmin z funkcją pomiaru tętna w trakcie pływania to zanim rozpoczniesz trening musisz wykonać jedną prostą czynność. Fabrycznie czujnik jest wyłączony dla pływania. Musimy zatem wejść w ustawienia czujników. Odszukać pozycję o nazwie tętno z nadgarstka i dla opcji podczas pływania ustawić opcję włączone.

Garmin Fenix 6 pływanie

 

2 komentarze do “Pomiar tętna z nadgarstka w trakcie pływania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *