Takiej premiery nikt się nie spodziewał. Po siedmiu latach od ogłoszenia pierwszej generacji zegarka Swim i trzech latach od zaprzestania jego produkcji Garmin zaprezentował nową wersję zegarka stworzonego z myślą o pływakach. Premiera bardzo cieszy, gdyż propozycja ukierunkowana na konkretną grupę sportowców ułatwi wybór zegarka stricte treningowego. Garmin Swim 2 to zegarek dla osób, które mają jasno określone wymagania od zegarka treningowego i nie lubią nadpłacać za zbędne funkcje. Zegarek będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: popielatym oraz w kolorze „mleczny kwarc”.

Zegarek Garmin Swim 2

 

Seria Garmin Swim

Poprzednik, jakim był Garmin Swim, cieszył się dużą popularnością ze względu na bardzo dokładne liczenie parametrów pływania na basenie. Inaczej niż inne modele zegarków nie był wyposażony w akumulator, ale wymienną baterię. Było to możliwe, gdyż zegarek nie posiadał modułu GPS. Teraz to się zmieniło. W nowym modelu funkcje stricte pływackie jak zliczanie ruchów, współczynnik SWOLF zostały poszerzone o funkcję Auto Rest oraz Critical Swim Speed (CSS). Zegarek obsługuje zaplanowane w Garmin Connect treningi wieloetapowe (możemy stworzyć je sami lub pobrać gotowe). Oprócz funkcji liczenia parametrów na basenie zegarek posiada dodatkowe aktywności jakimi są: pływanie w akwenie otwartym, bieganie, rower oraz kardio. Zegarek sprawdzi się więc także, gdy będziemy chcieli urozmaicić treningi o bieganie, rower czy wybierzemy się na siłownię. Podczas pływania na akwenie otwartym oprócz wbudowanego akcelerometru zegarek wykorzysta system GPS do zmierzenia odległości i trasy pływania.

Garmin Swim 2

Monitor aktywności

Garmin Swim 2 mierzy całodzienną aktywność (kroki, sen, intensywne minuty, stres) oraz posiada wbudowany czujnik tętna z pulsoksymetrem (funkcja Body Battery). Co ważne, pomiar nadgarstkowy będzie aktywny także podczas pływania, co pozwoli zapisać dane o tętnie z treningu w wodzie. Swim 2 ma możliwość wgrywania dodatków z Connect IQ, co pozwala na przykład dograć różne grafiki tarczy zegarka. Dzięki możliwości połączenia zegarka ze smartfonem wysyłka treningów jest wygodna i banalnie prosta. Dodatkowo łączność Bluetooth umożliwia otrzymywanie powiadomień z telefonu, dzięki czemu Swim 2 ma funkcjonalność smartwatch’a.

Dostępność

Nowe zegarki Garmin Swim 2 powinny trafić do sprzedaży pod koniec października. Więcej informacji o dostępności w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych znajdziecie na stronie TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *