Funkcja Garmin PacePro w zegarkach Fenix 6

Nowa funkcja Dynamic PacePro dostępna jest w zegarkach z serii Fenix 6 (zarówno w wersji podstawowej, Pro oraz Sapphire). Aby z niej skorzystać musimy w pierwszej kolejności wyznaczyć kurs, dzięki czemu zegarek otrzymuje dane o przewyższeniach na trasie. W wersjach Pro oraz Sapphire możemy wyznaczyć kurs i skonfigurować strategię PacePro z poziomu zegarka. Jednak łatwiejszą i szybszą metodą wyznaczenia kursu oraz dostosowania PacePro pozostaje zrobienie tego poprzez aplikację Garmin Connect i wysłanie gotowego kursu do zegarka.

Dodatkowo korzystając z Garmin Connect, mamy do wyboru więcej opcji dotyczących dostosowania tempa do naszych preferencji.

Poniżej zdjęcia pokazujące jak możemy ustawić na zegarku strategię PacePro do wybranego kursu

Zauważmy, że wyznaczając strategię z poziomu zegarka nie mamy do dyspozycji suwaków, które będzie można zobaczyć na zdjęciach, pojawiające się w dalszej części artykułu.

Ustawianie strategii PacePro z poziomu aplikacji Garmin Connect

W pierwszej kolejności rozwijamy zakładkę Trening, po czym wybieramy Strategie tempa PacePro. Tworzymy nową strategię i wybieramy dla niej kurs bądź wybierając dystans wyścigu aplikacja założy, że biegniemy po płaskim terenie i możemy wtedy dokonać podziału w oparciu o określony cel czasowy lub tempa.

Przechodząc dalej zobaczymy trasę podzieloną na etapy oznaczone różnymi kolorami. Dzięki nim możemy dostrzec miejsca, w których pobiegniemy szybciej i te w których będziemy musieli zmniejszyć tempo.

Poniżej prezentujemy funkcję, której nie można ustawić z poziomu zegarka. Mamy tu do dyspozycji dwa suwaki. Pierwszy z nich odpowiada za strategię tempa (przyśpieszanie kursu), natomiast drugi za wysiłek pod górę, którym możemy dostosować to, jak mocno chcemy wbiegać po wzgórzach. Wpływ użycia suwaków możemy zaobserwować na wykresie wysokości oraz czasów cząstkowych na poniższych zdjęciach. Po skonfigurowaniu strategii, należy ją zapisać i przesłać do urządzenia.

Godnym uwagi elementem jest to, że zegarek blokuje się na naszej lokalizacji GPS, którą wyznaczyliśmy na kursie. To rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jeżeli sygnał GPS zaniknie, np. po wbiegnięciu w tunel, nie ma to najmniejszego wpływu na PacePro. Natomiast gdy niespodziewanie będziemy musieli zmienić trasę może okazać się to problematyczne.

Jeżeli chodzi o samą funkcjonalność, to pozwala ona wnieść nasze biegi na kolejny, wyższy poziom. Garmin wykonał kawał dobrej pracy tworząc tę funkcję i z pewnością znajdzie ona zastosowanie u szerokiego grona użytkowników nowej serii Fenix 6.

Jeden komentarz do “Funkcja Garmin PacePro w zegarkach Fenix 6

  • 18 października, 2019 o 10:16
    Bezpośredni odnośnik

    Brzmi naprawdę nieźle, chyba trzeba sobie zrobić prezent na święta ᶘ ᵒᴥᵒᶅ

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *