Garmin nie przestaje nas zaskakiwać. Amerykański producent specjalizuje się głównie w tworzeniu sprzętów działajacych w oparciu o system GPS. Wymienić tu można zegarki treningowe, liczniki, nawigacje samochodowe, motocyklowe, lotnicze, czy morskie. Jednak w ostatnich latach coś zaczyna się zmieniać. Firma poszukuje nowych rozwiązań czego efektem jest między innymi wykupienie Tacxa, a teraz zaprezentowanie silnika trollingowego Garmin Force.

Garmin Force, czyli mocny, wydajny i cichy silnik trollingowy

Silnik Garmin Force otwiera zupełnie nową kartę w historii amerykańskiej firmy. Produkt ten uzupełnia i tak już bardzo bogatą ofertę morskiego działu marki Garmin. W zestawie oprócz silnika znajdziemy także unoszący się na wodzie pilot do bezprzewodowego sterowania łódką oraz pedał nożny, który pozwala kontrolować obroty silnika. Silnik Force dostępny będzie w dwóch wariantach, które różnią się między sobą głębokością zanurzenia (50″ lub 57″). Producent podkreśla, że jest to model do użytku wyłączenie na wodach słodkich. Co więcej stosowanie na wodach słonych może skutkować utratą gwarancji.

Garmin Force

Bezszczotkowy silnik Garmin Force działa przy napięciu 24V lub 36V. Urządzenie posiad zintegrowany tradycyjny przetwornik CHIRP, a także przetwornik skanujący ClearVü oraz SideVü o ultra wysokiej rozdzielczości, które eliminują szumy i zakłócenia obrazu pochodzące z silnika. Aby wyświetlić dane z echosondy wymagane jest zgodne urządzenie Garmin. Force współpracuje z wybranymi modelami z serii Garmin GPSMAP, Garmin ECHOMAP Ultra i Garmin ECHOMAP Plus.

Garmin Force

Bezprzewodowa integracja silnika ze zgodnym ploterem nawigacyjnym Garmin przynosi wiele korzyści. Możemy skorzystać z funkcji kotwicy, nawigować się do wskazanych na mapie punktów, czy utrzymywać kurs zgodny z wcześniej zaplanowaną trasą. Urządzenie oferuje też tryb tempomatu. Silnik należy montować na dziobie łodzi. Szczegółowe instrukcje związane z montażem znajdują się w podręczniku instalacji dostępnej na stronie producenta.

Garmin Force – cena i premiara w Polsce

Sugerowana cena za model Force 50″ przekracza 16 tys. złotych, natomiast za nieco większy Force 57″ przyjdzie zapłacić o 1000 złotych więcej. Premiera w Polsce została zaplanowana na trzeci kwartał 2019 roku. Oba modele będą dostępne w wybranych specjalistycznych sklepach Garmin, do których zalicza się sieć salonów oraz sklep internetowy TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *