Garmin Camper 785 to kolejna propozycja nawigacji dla fanów podróżowania kamperem. Kluczową różnicę w stosunku od zaprezentowanego niedawno modelu Camper 780 stanowi wbudowany rejestrator jazdy.

Garmin Camper 785

Nowy Garmin Camper 785 jest bliźniaczo podobny do nawigacji Dezl 785 (model dla pojazdów ciężarowych). Amerykański producent wykorzystał tę samą obudowę, zmieniając jedynie oprogramowanie. W zestawie z nawigacją znajdziemy magnetyczny uchwyt co w stosunku do Campera 780 stanowi spore udogodnienie. W tym przypadku kabel zasilający wpinamy do uchwytu. W momencie wysiadania z kampera wystarczy wypiąć nawigację, bez konieczności odpinania kabla.

Garmin Camper 785
Magnetyczny uchwyt z zasilaniem

W pamięci wewnętrznej urządzenia Garmin Camper 785 znajdziemy drogową mapę całej Europy City Navigator, objętą programem darmowych i dożywotnich aktualizacji. Do pobierania nowych map możemy wykorzystać program Garmin Express (pobieranie za pomocą kabla USB) lub bezprzewodową sieć wi-fi. Mapa zawiera obszerny katalog pól i usług kempingowych. Sporym ułatwieniem dla podróżujących kamperem będzie wyświetlanie przewyższeń oraz ograniczeń prędkości. Podobnie jak w modelu Camper 780 dodano opcję wyświetlania budynków i terenu 3D. Nawigacja, poza profilem kampera umożliwia też utworzenie profilu pojazdu osobowego lub pojazdu z przyczepą kempingową. W zależności od zdefiniowanych parametrów pojazdu, urządzenie będzie wytyczało odpowiednie dla danego gabarytu trasu.

Znajdujący się w zestawie kabel zasilający posiada też funkcję odbioru informacji o utrudnieniach w ruchu. Powiadomienia o wypadkach, remontach i związanych z nimi opóźnieniami zostaną odpowiednio wcześniej zaprezentowane na ekranie nawigacji wraz z propozycją innej trasy. Digital Traffic to bardzo przydatne narzędzie, które może pomóc zaoszczędzić sporo czasu w podróży. Funkcja ta nie wymaga uiszczania żadnych dodatkowych opłat. Zintegrowany z obudową rejestrator jazdy poza nagrywaniem tego co dzieje się przed maską pojazdu, został także wyposażony w funkcję kontroli pasa ruchu oraz ostrzegania przed kolizją. W trakcie długich podróży są to bezcenne dodatki, które zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo jazdy.

Garmin Camper 785 – cena i premiara w Polsce

Nowy Camper 785 trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2019 roku. Sugerowana cena producenta to 2299zł. Więcej informacji o tym produkcie znaleźć można na stronie trigar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *