Amerykański lider rynku GPS odświeża serię nawigacji dla entuzjastów podróżowania kamperem oraz autami z przyczepami kempingowymi. Nowy model został oznaczony symbolem Garmin Camper 780 & Digital Traffic. W związku z  tym, że urządzenie to jest bardzo podobne do swojego poprzednika (Camper 770) to w tym wpisie skupimy się przede wszystkim na przedstawieniu nowych cech.

Garmin Camper 780

Co nowego w Garmin Camper 780?

Na pierwszy rzut oka nowy model nie różni się niczym od wcześniejszej wersji. Garmin wykorzystał bowiem w produkcji tą samą obudowę. A co za tym idzie obie nawigacje mają identyczną wielkość ekranu,  o przekątnej 6,95″ i rozdzielczości 1024×600 pikseli. Poniżej wypunktowujemy nowości jakie oferuje Garmin Camper 780:

  • współpraca z nową, całkowicie bezprzewodową kamerą cofania Garmin BC 40
  • zgodność z nową aplikacją dla smartfonów – Garmin Drive
  • wyświetlanie budynków i ukształtowania terenu w trójwymiarze

Jak widać lista różnic nie jest spora. Zwracamy jednak uwagę na to, że sugerowana cena nowego modelu jest taka sama jak dla starszego Campera 770 i wynosi 399Euro za wariant bez kamery cofania w zestawie.

Garmin Camper 780
Tworzenie profilu pojazdu w Garmin Camper 780

Funkcje przydatne w podróży

Przed rozpoczęciem wakacyjnej podróży z nawigacją Garmin Camper 780 warto zadbać o aktualizację mapy. Nie stanowi to żadnego problemu, gdyż model ten jest objęty programem dożywotnich i bezpłatnych aktualizacji całej Europy. Procedurę pobierania nowej mapy opisywaliśmy w tym artykule. Następnie należy utworzyć profil naszego campera lub auta i przyczepy kempingowej. Wprowadzenie gabarytów pozwala nawigacji proponowanie odpowiednich dla naszego pojazdu tras. W trakcie jazdy będziemy otrzymywali powiadomienia o utrudnieniach na naszej trasie. Camper 780 jest bowiem wyposażony w cyfrowy odbiór informacji o korkach, pracach, wypadkach czy innych zagrożeniach występujących na trasie. Powiadomienia te są obierane za pośrednictwem znajdującego się w zestawie kabla zasilającego, który zawiera odbiornik TMC.

Baza kempingowa Garmin Camper 780
Obszerna baza kempingowa

Podróżujący z pewnością docenią bardzo rozbudowaną bazę dotyczącą kempingów, którą dostarcza ACSI oraz Cambercontact. Dodatkowo przed dojechaniem do celu podróży można odszukać znajdujące się w okolicy atrakcje turystyczne. Tu z pomocą przychodzą wbudowane katalogi TripAdvis0r oraz FourSquare.

Gdzie kupić Garmin Camper 780?

Zainteresowanych zakupem nawigacji dla campera zapraszamy do sklepu internetowego lub salonów firmowych TRIGAR.pl. Jesteśmy oficjalnym partnerem marki Garmin w Polsce już od ponad 11 lat. Nasze oddziały znajdują się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *