Garmin BC 40 to najnowsza kamera cofania w ofercie amerykańskiego lidera rynku GPS. Kluczową różnicą jaka wyróżnia nowy model na tle swojego poprzednika (BC35) stanowi całkowite zrezygnowanie z jakichkolwiek kabli. O ile we wcześniejszym modelu trzeba było podłączyć się do źródła zasilania (np. instalacja świateł cofania), tak w nowej kamerze wystarczy użyć 2 akumulatorów AA.

Dane techniczne kamery Garmin BC 40

Do zasilania nowej kamery, tak jak już wspomnieliśmy wystarczą dwie baterie AA. Producent deklaruje nawet do 3 miesięcy pracy kamery na jednym zestawie baterii. BC 40 posiada obiektyw, którego pole widzenia wynosi 150 stopni. Obraz z prędkością 15 klatek na sekundę i rozdzielczością 720p może być przesyłany za pośrednictwem wi-fi na odległość 7 metrów. Kamera cechuje się następującymi gabarytami:  158,5 × 21,8 × 24,9 cm (szer. × wys. × gł.) i waży niecałe 60 gram.

Garmin BC 40

Montaż kamery Garmin BC 40

W związku z tym, że kamera nie wymaga podłączenia pod zewnętrzne źródło zasilania, to jej montaż został uproszczony do możliwego minimum. W zestawie poza urządzeniem i dokumentacją znajduje się uchwyt do montażu na tablicy rejestracyjnej.

Kompatybilne urządzenia

Kamera Garmin BC 40 współpracuje z modelami nawigacji, które zostały wyposażone w modu wi-fi. Wymienić tu można najnowszą serię bezramkowych nawigacji Garmin Drive Smart 55 i Garmin Drive Smart 65. Nowością w stosunku do wcześniejszych serii kamer Garmin BC stanowi jej sposób aktywacji na zgodnym urządzeniu nawigacyjnym. Podgląd możemy bowiem uruchomić za pomocą odpowiedniej komendy głosowej. Istnieje też opcja ręcznej aktywacji kamery, co zostało zaprezentowane w drugiej części wyżej przedstawionego filmu.

Cena i premiera w Polsce

Sugerowana cena kamery wynosi 649zł. Urządzenie powinno pojawić się w sprzedaży na początku kwietnia 2019 roku. Zainteresowanych zakupem odsyłamy do sklepu internetowego lub salonów stacjonarnych firmy TRIGAR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *