Garmin Pay i Revolut – możliwość płatności zbliżeniowych zegarkiem na całym świecie

Już od ponad roku w Polsce możemy używać płatności zbliżeniowych Garmin Pay. Niestety liczba banków, które podpisały umowę z firmą Garmin jest ciągle stosunkowo niewielka. Czy jest możliwość aby używać płatności Garmin Pay bez zakładania tradycyjnego konta bankowego? Tak. Umożliwia to aplikacja mobilna, która od niedawna jest już także bankiem – Revolut.

Czym jest Revolut?

To tak zwany fintech, czyli firma oferująca innowacyjne rozwiązania na rynku finansowym. Można powiedzieć, że jest to połączenie startupu z bankowością mobilną. Od grudnia 2018 Revolut jest jednak także bankiem, gdyż otrzymał stosowną licencję, co oznacza, że jego depozyty są chronione do określonej wysokości. Revolut jest znany przede wszystkim miłośnikom podróży. Pozwala otrzymać kartę debetową, dzięki której można wymieniać waluty po bardzo korzystnym kursie unikając przewalutowania i innych opłat narzuconych przez tradycyjne banki. Taka karta pozwala także na zakupy w Polsce. Wystarczy, że doładujemy konto dowolną kwotą, np. 50zł i takie środki możemy wykorzystać w identyczny sposób jak korzystając z każdej innej karty debetowej. Wszystko bez żadnych dodatkowych opłat czy prowizji.

Garmin Pay Revoult

Zalety korzystania z Revolut

Jak widać jest to bardzo ciekawa propozycja z kilku względów. Po pierwsze możemy doładować konto Revolut dowolną kwotą i podczas treningu mieć ze sobą zegarek z drobną kwotą. Nie musimy zakładać konta w innym banku. Karty możemy używać w Polsce, a także na całym świecie korzystając z braku ukrytych opłat. Cały proces zakładania konta w Revolut trwa maksymalnie kilka minut plus kilka dni na otrzymanie fizycznej karty pocztą (choć można też mieć wyłącznie kartę wirtualną). Jedyną opłatą jest opłata za wysyłkę karty pocztą, łatwo ją jednak znieść zakładając konto z linku od innego użytkownika.

Karta Revolut widoczna w aplikacji Garmin Connect Mobile

Dodanie nowej karty do portfela Garmin Pay

Jak w praktyce wygląda dodawanie nowej karty do naszego portfela w aplikacji Garmin pokazaliśmy w osobnym wpisie, pod tym linkiem. Warto dodać, że nawet jeśli już posiadamy jedną kartę w portfelu Garmin Pay, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać kolejną kartę, np. Revolut, której będziemy używać przy okazji zagranicznych wojaży.

Płatność kartą Revolut na zegarku Fenix 5 PLUS

Na koniec jeszcze informacja praktyczna. Aby możliwe było dodanie karty Revolut w w portfelu Garmin Pay należy w aplikacji Revolut pozwolić na dokonywanie płatności online. Domyślnie tego typu płatności są wyłączone, co uniemożliwia płatności zegarkami. Poniżej screen z aplikacji Revolut:

Zgodne zegarki

Płatności zbliżeniowe Garmin Pay są możliwe w zegarkach Garmin Vivoactive 3, Forerunner 645 oraz całej serii Fenix 5 PLUS. Wszystkie te zegarki znajdziecie w ofercie sklepu TRIGAR.pl

9 komentarzy do “Garmin Pay i Revolut – możliwość płatności zbliżeniowych zegarkiem na całym świecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *