Coraz częściej spotykamy się z pytaniami o to jaki polecamy zegarek na siłownię. W związku z tym, postanowiliśmy zebrać najważniejsze informacje w jednym miejscu i przedstawić Wam nasze propozycje z aktualnej oferty urządzeń treningowych marki Garmin.

Po co zegarek na siłownię?

Wszystko zależy od podejścia do treningu. Część ćwiczących wchodzi na salę i nie liczy czasu, zostawiając telefon i zegarek w szatni. Natomiast inna grupa odlicza precyzyjnie przerwy między kolejnymi seriami, gdzie funkcja minutnika to podstawa. Do czego może się jeszcze przydać zegarek na siłowni? Poniżej prezentujemy nasze pomysły:

  • Poza wspomnianą już wcześniej funkcja minutnika do odliczania przerw między seriami, wybrane zegarki marki Garmin posiadają wbudowane aplikacje takie jak np. trening na ergometrze, schody, bieganie na bieżni itp.
zegarek na siłownię
Garmin Fenix 5 Plus Titanium
  • wybrane zegarki posiadają opcję tworzenia treningów zakładkowych, składających się z różnych aktywności (szczegółowo opisaliśmy tą funkcjonalność w tym artykule)
  • wybrane zegarki posiadają opcję tworzenia treningów z powtórzeniami
  • wybrane zegarki posiadają opcję tworzenia zaawansowanych treningów siłowych (rozplanowanie całego treningu z podziałem na rodzaj ćwiczeń, ilośc powtórzeń, czas na przerwę między seriami)
zegarek na siłownię
Garmin Fenix 5 Plus Titanium
  • do mierzenia tętna w trakcie ćwiczeń
  • do zbierania i analizowania statystyk (wszystkie dane z sesji treningowej na siłowni czy innych aktywności takich jak bieganie, pływanie, jazda na rowerze są przesyłane do wspólnej platformy)
  • do przesyłania muzyki do słuchawek bezprzewodowych
  • do odbierania powiadomień z telefonu
  • do zapłacenia za wodę czy shake’a (zegarki obsługujące funkcję Garmin Pay umożliwiają dokonywanie płatności zbliżeniowych)
Polecane modele zegarków

Serią zegarków, która spełnia wszystkie w/w przykłady zastosowań na siłowni jest Garmin Fenix 5 Plus. Urządzenia z tej grupy dostępne są w trzech rozmiarach tarczy. W ofercie sklepu TRIGAR.pl znajdziecie też wersję bez „plusa” w nazwie. Modele te nie posiadają odtwarzacza muzyki oraz funkcji płatności zbliżeniowych. Szczegółowe różnice między tymi seriami znajdziecie w tej tabeli.

garmin fenix 5 plus
Seria Garmin Fenix 5 Plus

Naszą kolejną propozycją jest Garmin Forerunner 935. W praktyce seria ta posiada pełną funkcjonalność Fenixa 5. Różnica tkwi w wyglądzie i materiałach z jakich został wykonany zegarek. Forerunner 935 jest w całości wykonany z tworzywa przez co jego waga została zredukowana o połowę.

Zegarek na siłownię
Garmin Forerunner 935

Seria Forerunner 645 także sprawdzi się jako zegarek na siłownię. Modele z tej grupy występują w dwóch wariantach. Wersja z oznaczeniem”Music” w nazwie posiad funkcję odtwarzania muzyki (bezprzewodowe przesyłanie do słuchawek bluetooth).

zegarek na siłownię
Garmin Forerunner 645

 Nasza ostatnia propozycja to Garmin Vivoactive 3. Jedyna seria z zestawienia, która została wyposażona w dotykowy ekran. Vivoactive podobnie jak wszystkie w/w zegarki posiada funkcję treningu z powtórzeniami  oraz tworzenia własnych, zaawansowanych treningów siłowych. Szczegółowe różnice między modelami z serii Vivo i Forerunner zebraliśmy w tej tabeli.

Gdzie kupić zegarek Garmin?

Jeżeli zainteresowały Was zegarki marki Garmin to zapraszamy do salonów firmowych TRIGAR, w których na żywo możecie zapoznać się z poszczególnymi modelami. Wszystkie produkty możecie też obejrzeć i zamówić w sklepie online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *