PKO BP wprowadził wsparcie dla płatności Garmin Pay. Jest to zatem drugi bank w Polsce (5 miesięcy wcześniej usługa została dodana w BZWBK), który umożliwia płacenie za pośrednictwem zgodnego zegarka marki Garmin.

Wymagania

Wymagania techniczne są identyczne jak w przypadku BZWBK. Z płatności Garmin Pay mogą skorzystać posiadacze kart Visa i MasterCard. Posiadając zgodny zegarek należy utworzyć dla niego wirtualny portfel. Do tego celu należy użyć aplikacji mobilnej Garmin Connect. Procedurę przypisywania karty do zegarka opisaliśmy szczegółowo w tym artykule.

garmin pkobp

Zgodne zegarki Garmin

W momencie tworzenia tego artykułu Garmin posiada w swojej ofercie trzy serie zegarków, które obsługują płatności Garmin Pay. Są to:

  • Garmin Fenix 5 Plus
  • Garmin Forerunner 645/Forerunner 645 Music
  • Garmin Vivoactive 3/Vivoactive 3 Music

Garmin Pay w Polsce

Wszystkie w/w zegarki możecie obejrzeć na żywo i zakupić w sieci salonów stacjonarnych TRIGAR oraz w sklepie online tej firmy.

Jak płacić zegarkiem?

Po utworzeniu wirtualnego portfela i przypisaniu karty do zgodnego zegarka możemy rozpocząć korzystanie z płatności Garmin Pay. Do zrealizowania płatności wystarczy mieć przy sobie sam zegarek. Płacić zegarkiem możemy w każdym punkcie wyposażonym w terminal płatności zbliżeniowych NFC. Przed przyłożeniem zegarka do terminala wystarczy wejść do menu skrótów (1), następnie wybrać portfel (2). 4 -cyfrowe hasło, które tworzymy w momencie dodawania karty do wirtualnego portfela, jest aktywne przez 24 godziny. Po tym czasie przed dokonaniem płatności należy je wprowadzić ponownie. Hasło należ wprowadzić ponownie także w przypadku zdjęcia zegarka z nadgarstka lub wyłączenia funkcji optycznego pomiaru tętna.

garmin pay

Płatności Garmin Pay, a bezpieczeństwo

„Firma Garmin bardzo poważnie traktuje bezpieczeństwo informacji o płatności. To dlatego usługa Garmin Pay chroni dane użytkownika, wykorzystując przypisane do danego zegarka numery kart i kody transakcji za każdym razem, gdy użytkownik dokonuje płatności. Numer posiadanej karty nie jest przechowywany w urządzeniu ani na naszych serwerach. Nie zostaje również przekazany sprzedawcy podczas dokonywania płatności. Możesz dzięki temu płacić bez obaw.”

Przydatne linki

Garmin Pay to szybki i bezpieczny sposób dokonywania płatności. Czekamy na kolejne banki i nowe zegarki obsługujące tą usługę. Poniżej zebraliśmy przydatne linki powiązane z Garmin Pay:

Jeden komentarz do “Płatności Garmin Pay w PKO BP

  • 16 października, 2018 o 18:17
    Bezpośredni odnośnik

    Jestem szczęśliwym posiadaczem karty VISA, czyli warunek konieczny spełniam, teraz pora na pobranie aplikacji Garmin Connect i będę mógł dokonywać płatności zbliżeniowe za pomocą zegarka – wow, jako dziecko mogłem tylko pomarzyć o takim gadżecie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *