Garmin Edge 520 Plus to najnowszy licznik rowerowy w ofercie amerykańskiego producenta. Model ten jest bezpośrednim następcą Edge 520. Oba urządzenia konstrukcyjnie i funkcjonalnie są bardzo podobne. Posiadają identyczną wielkości i rozdzielczość ekranu, a do przemieszczania się po menu wykorzystujemy klawisze znajdujące się na obudowie. W czym zatem tkwi różnica? Zapraszamy do lektury.

Dostępne warianty licznika

Nowy licznik z serii Edge będzie można zakupić w trzech wariantach. W każdej z niżej wymienionych opcji otrzymujemy to samo urządzenie, a różnica polega w zawartości akcesoriów znajdujących się w zestawie.

  • Edge 520 Plus – w zestawie znajduje się licznik, podstawowy uchwyt do montażu na kierownicy/mostku oraz uchwyt zewnętrzny

Garmin Edge 520 Plus

  • Edge 520 Plus Bundle – w zestawie znajduje się licznik, podstawowy uchwyt do montażu na kierownicy/mostku, uchwyt zewnętrzny oraz czujnik kadencji, prędkości i tętna

Garmin Edge 520 Plus

  • Edge 520 Plus zestaw do jazdy górskiej – w zestawie znajduje się licznik, podstawowy uchwyt do montażu na kierownicy/mostku, nowy uchwyt górski, silikonowe etui oraz pilot do zdalnego sterowania podstawowymi funkcjami licznika (start/stop stopera, przełączanie stron z danymi)

garmin edge 520 plus

Co nowego w Garmin Edge 520 Plus?

Kluczową różnicą w stosunku do swojego poprzednika stanowi fabrycznie zainstalowana w liczniku Edge 520 Plus rowerowa mapa Europy Garmin Cycle Map. Mapa pozwala nawigować zakręt po zakręcie, ale nie ma opcji wyszukiwania adresów (ta opcja jest dostępna w modelach Edge 820 i Edge 1030). Trasę/kurs należy wcześniej przygotować na komputerze, a następnie przesłać do licznika. Do tego celu można skorzystać z programu Garmin BaseCamp lub platformy Garmin Connect. Poza wyszukiwaniem adresów w liczniku nie ma także standardowej bazy punktów POI (restauracje, hotel, itp.), która jest dostępna w wyższych modelach. Nowością jest natomiast aplikacja Yelp, która stanowi zamiennik bazy POI i umożliwia wyszukiwanie punktów szczególnych. Należy jednak pamiętać o tym, że aby móc korzystać z aplikacji to Edge 520 Plus musi być połączony z telefonem.

Garmin Edge 520 Plus

Garmin Edge 520 Plus został także wyposażony w funkcję Strava Live Segments, która pozwala rywalizować ze swoim najlepszym czasem na danym odcinku lub z wynikami innych kolarzy. Wraz z licznikiem otrzymujemy 60 – dniowy, darmowy dostęp do Stravy Premium.

Garmin Edge 520 Plus

Łączność z zewnętrznymi czujnikami

Do komunikacji z zewnętrznymi czujnikami Garmin Edge 520 Plus wykorzystuje protokół ANT+ (brak możliwości łączenia czujników za pośrednictwem bluetooth – ta opcja jest dostępna w Edge 820/1030). Licznik bez problemu zsynchronizujemy z miernikiem mocy Garmin Vector, czujnikiem tętna, prędkości oraz kadencji. Nowy Edge jest też kompatybilny z inteligentnym oświetleniem/radarem Garmin Varia ( w tym z najnowszym modelem Varia RTL 510)

garmin edge 520 plus

Najważniejsze cechy licznika Garmin Edge 520 Plus

W poniższym filmie zostały zebrane najważniejsze cechy nowego licznika

Cena i dostępność w Polsce

Podstawowy wariant, w którym otrzymujemy sam licznik z uchwytami kosztuje na dzień tworzenia wpisu 1299zł. Za model z czujnikami w zestawie przyjdzie zapłacić 1749zł. Z kolei wersja do jazdy rowerem górskim będzie kosztować 1539zł. Premiera została zaplanowana na drugi kwartał 2018 roku. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do zapisywania się na listę powiadomienia o dostępności na stronie TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *