Garmin Tactix Charlie – nowy zegarek do zadań specjalnych

Garmin Tactix Charlie to wielozadaniowy zegarek sportowy, który sprawdzi się zarówno na wojskowych manewrach, sportowych treningach czy w trakcie codziennego użytkowania. Model ten stanowi kontynuację serii zegarków militarnych Tactix, a funkcjonalnie jest on najbardziej podobny do multisportowego zegarka Garmin Fenix 5X.

Garmin Tactix Charlie, czyli mieszanka Tactix Bravo i Fenix 5x

Nowy Garmin Tactix Charlie stanowi połączenie cech swojego starszego brata (Tactix Bravo) oraz modelu Fenix 5X. Podobnie jak w modelu Bravo do produkcji korpusu użyto tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym, a ramka została pokryta diamentopodobną powłoką węglową (DLC). Różnicę stawi materiał z jakiego została wykonana ramka. W nowym modelu użyto do produkcji tytanu, a w serii Fenix 5 i wcześniejszym Tactix-ie wykorzystano stal nierdzewną. Z tytanu wykonana została także tylna pokrywa nowego zegarka. Charlie posiada identyczne wymiary co Fenix 5x (51 × 51 × 17,5 mm) i jest grubszy o 2mm od swojego poprzednika. Cechą wspólną stanowi także odporne na zarysowanie szkiełko szafirowe. Rozdzielczość wyświetlacza została podwyższona w stosunku do modelu Bravo, ale jest taka sama jak w Fenix 5x (240 x 240px). W zestawie znajdziemy pasek szybkiej zmiany Garmin Quick Fit w czarnym kolorze.

garmin tactix charlie

Wbudowana mapa

Garmin Tactix Charlie posiada 16GB pamięci, która w większej części zajęta jest przez fabrycznie zainstalowaną turystyczną mapę Europy. Mapę i powiązane z nią funkcje nawigacyjne znamy z modelu Fenix 5X. Oba zegarki obsługują tryb nawigacji po kursie czy nawigowanie do współrzędnych.

Optyczny pomiar tętna

W nowym modelu nie zabrakło optycznego pomiaru tętna Garmin HR Elevate. Do odczytu tętna z nadgarstka użyto rozwiązania zastosowanego wcześniej m.in. w serii zegarków Fenix 5 i Forerunner 935. Przypominamy, że wcześniejszy model Tactix Bravo nie posiadał optycznego czujnika, a pomiar tętna był możliwy jednie przy użyciu zewnętrznego czujnika zapinanego na klatce piersiowej.

Garmin Tactix Charlie

Praca z noktowizorem

W związku z tym, że Garmin Tactix Charlie to przedstawiciel zegarków stworzonych z myślą o wykorzystaniu przez żołnierzy, nie mogła w nim zabraknąć trybu do pracy z noktowizorem. Funkcja przełączenia sposobu podświetlania ekranu będzie dostępna w menu skrótowym. Najprawdopodobniej będzie ją można uruchomić za pomocą klawisza skrótu.

Garmin Tactix Charlie

Garmin Tactix Charlie – zegarek na każdą okazję

Garmin Tactix Charlie to zegarek uniwersalny, który co prawda promowany jest przez producenta jako urządzenia dla służb wojskowych, ale pomijając funkcje typowo militarne w modelu tym odnajdziemy także wsparcie dla bardzo dużej ilości aktywności. Charlie posiada wszystkie cechy serii Fenix 5 co oznacza, że bez problemy możemy go wykorzystać w trakcie przygotowań do zawodów triathlonowych, treningów biegowych, kolarskich, a nawet do gry w golfa. Zegarek współpracuje z aplikacją mobilną Garmin Connect i po synchronizacji ze zgodnym telefonem może z niego odbierać powiadomienia i informacje o przychodzących połączeniach. Bez problemu skorzystamy także z bogactwa platformy/sklepu Garmin Connect IQ, z którego można pobierać dodatkowe aplikacje, pola danych, tarcze zegara i widżety. Osoby, które lubią mieć wszystko pod kontrolą z pewnością docenią możliwość planowania zaawansowanych treningów.

Cena i premiera w Polsce

Sugerowana cena producenta za najnowszego Tactixa to 750 Euro. Identyczną cenę sugerowaną obecnie posiada model Garmin Fenix 5X. Premiera w Polsce została zaplanowana na drugi kwartał 2018 roku.

Jesteś zainteresowany zakupem tego modelu? Zapisz się na powiadomienie o dostępności produktu w sklepie TRIGAR.pl

Jeden komentarz do “Garmin Tactix Charlie – nowy zegarek do zadań specjalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *