Garmin Delta Inbounds to najnowszy system w ofercie amerykańskiego producenta służący do zdalnej tresury psa. Produkt ten w odróżnieniu od zaprezentowanego w ubiegłym roku modelu Delta Smart  został wzbogacony w funkcję tworzenia wirtualnego ogrodzenia.

Warianty Garmin Delta Inbounds

Producent umożliwia zakupu urządzenia Delta Inbounds w dwóch wariantach:

  • zakup samego urządzenia dla psa – zobacz na TRIGAR.pl
  • zakup zestawu ze stacją bazową pozwalającą tworzyć wirtualne ogrodzenia – zobacz na TRIGAR.pl

W wersji podstawowej otrzymujemy samo urządzenie dla psa. Natomiast w zestawie, poza urządzeniem dla psa i stacją bazową znajdują się także flagi do wizualnego oznaczenia ogrodzenia oraz tag Garmin Keep Away, o którym więcej napiszemy w dalszej części.

garmin dleta inbounds

Funkcjonalność

Garmin Delta Inbounds to urządzenie wielofunkcyjne. Decydując się na zakup pełnego zestawu zyskujemy:

  • urządzenie do tworzenia wirtualnych ogrodzeń
  • system do zdalnej tresury psa
  • barklimiter do ograniczenie niepożądanego szczekania psa pod nieobecność właściciela
  • system do monitorowania aktywności Twojego pupila
  • proste narzędzie do zniechęcenia i tym samym nauczenia psa aby nie wchodził pod nieobecność właściciela do pomieszczeń w których nie powinien się znajdować (tag keep away)
Jak działa Garmin Delta Inbounds

Zasadę działania urządzenia najlepiej oddaje poniższy film:

Szkolenie za pośrednictwem aplikacji

Do kontrolowania zachowania psa wykorzystujemy aplikację Canine, którą należy zainstalować w zgodnym telefonie. Wymagania techniczne dotyczące telefonów znajdziecie pod tym linkiem. Z poziomu aplikacji można m.in. ustawić poziom stymulacji, odległość aktywacji odstraszacza, a także przejrzeć historię aktywności psa. O darmowej aplikacji Garmin Canine pisaliśmy szczegółowo przy okazji prezentacji urządzenia Delta Smart, dlatego po więcej informacji odsyłamy do tego wpisu.

Garmin Delta Inbounds

Wirtualne ogrodzenie

Stacja bazowa znajdująca się w rozbudowanym zestawie pozwala utworzyć niewidzialne ogrodzenie o promieniu do 50 metrów. Stacja poza zasilaniem z sieci działa również na bateriach typu AA. Producent deklaruje nawet 4 dni pracy na jednym zestawie akumulatorów. Rozwiązanie to pozwala zastosować wirtualne ogrodzenia w dowolnym miejscu.

Premiera i cena

Premira obu wariantów Garmin Delta Inbounds została zaplanowana na pierwszy kwartał 2018 roku. Sugerowana cena na samo urządzenie dla psa wynosi 969zł. Zestaw będzie dwa razy droższy, a jego cena sugerowana to 1890zł. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do sklepu TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *