Garmin Descent Mk1 to pierwszy zegarek do nurkowania w ofercie amerykańskiego producenta. Garmin kontynuuje swoją ekspansję w segmencie zegarków sportowych i po udanej serii urządzeń dla biegaczy, triathlonistów czy żeglarzy wkracza na rynek zegarków dla eksploratorów głębin.

Garmin Descent Mk1 – warianty

Fani nurkowania mają do wyboru dwa warianty zegarka Descent Mk1. W obu przypadkach zegarki posiadają odporne na zarysowanie szkiełko szafirowe.

  • wersja ze nierdzewną ramką w srebrnym kolorze i czarnym silikonowym paskiem
  • wersja z tytanową ramką w szarym kolorze i tytanową bransoletą
Fenix 5 z opcjami nurkowymi

Z oficjalnego opisu nowego zegarka, z którym możecie zapoznać się na stronie Trigar.pl wynika, że posiada on pełną funkcjonalność topowego modelu Garmin Fenix 5X. W Garmin Descent Mk1 odnajdziemy zatem m.in.:

  • nadgarstkowy czujnik pomiaru tętna HR Elevate
  • szereg czujników ułatwiających orientację w terenie (trójosiowy kompas, GPS/GLONASS, wysokościomierz barometryczny, żyroskop, akcelerometr, termometr)
  • komunikację z telefonem (odbieranie połączeń, smsów, maili i innych powiadomień)
  • wiele trybów aktywności
  • zaawansowane tryby treningów
  • fabrycznie zainstalowaną mapa z funkcjami nawigacyjnymi

Eksploruj świat pełen przygód z Descent MK1. To pierwszy stylowy komputer nurkowy wyposażony w funkcję nawigacji powierzchniowej GPS. Z kolei funkcja planowania nurkowań umożliwia przygotowanie się do kolejnego zejścia pod wodę. Wybierz tryb nurkowania na jednej mieszance, na kilku mieszankach (w tym nitrox i trimix), z głębokościomierzem lub na bezdechu. – info. Garmin Polska

Według danych producenta z zegarkiem Garmin Descent Mk1 można zanurzyć się na głębokość 100 metrów (EN13319). Pełną specyfikację nowego zegarka wraz z opisem funkcji przydatnych w trakcie nurkowania znajdziecie na karcie produktu wybranego wariantu.

Film promujący Garmin Descen Mk1

Cena i premiera w Polsce

Już sam fakt, że nowy Garmin Descent Mk1 posiada funkcjonalność modelu Fenix 5X sugeruje, że za zegarek będzie trzeba słono zapłacić. W zależności od wariantu cena waha się w granicach 999-1499 Euro. Z danych zaprezentowanych na stronie garmin.pl wynika, że premiery w Polsce możemy spodziewać się jeszcze w czwartym kwartale 2017 roku.

garmin descent mk1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *