W sieci od pewnego czasu pojawiają się wzmianki na temat nowego licznika Garmin Edge 1030. Choć amerykański producent nie potwierdza na swojej stronie tej informacji, to w perspektywie zbliżających się Międzynarodowych Targów Elektroniki Użytkowej,  zaprezentowanie nowego urządzenia treningowego dla rowerzystów staje się wysoce prawdopodobne. Przypominamy, że targi IFA 2017 odbędą się w pierwszym tygodniu września w Berlinie.

Internauci zwrócili uwagę na to, że nowy Garmin Edge 1030 pojawił się  na liście kompatybilności z poszczególnymi modelami telefonów z systemem Android, Apple i Windows (źródło: http://gpsrumors.com/garmin-edge-1030)

garmin edge 1030

Garmin Edge 1030

Na temat funkcjonalności domniemanego nowego modelu nic nam nie wiadomo. Możemy jednak się domyślać, że nowy Edge będzie stanowił mieszankę serii Edge 820 i Edge 1000. Według portalu gpsrumors.com przekątna ekranu w nowym Edge 1030 wyniesie 3,5″ (edge 820 – 2,3″; edge 1000 – 3″). Choć gabarytowo licznik będzie podobny do serii 1000, to zastosowanie większego wyświetlacza jest możliwe dzięki umieszczeniu przycisków na dolnej krawędzi obudowy.

garmin edge 1030

Cena i premiera w Polsce

Dopóki amerykański producent nie potwierdzi oficjalnie informacji o nowym liczniku możemy jedynie spekulować na temat tego ile będzie on kosztował. Bazując na tym, że cena za serię Edge 820 i Edge 1000 (w zależności od wyposażenia) waha się w przedziale 1400-2100zł nalży spodziewać się tego, że model Garmin Edge 1030 będzie bliższy górnej granicy :(.

Edit z dnia 29.08.2017

Plotki na temat nowego licznika okazały się prawdziwe. Garmin oficjalnie zaprezentował nowy produkt dla kolarzy. Garmin Edge 1030 będzie dostępny w dwóch wariantach:

  • sam licznik z uchwytami 0 numerze katalogowym 010-01758-10
  • wersja bundle, czyli licznik, uchwyty oraz czujniki (tętna, prędkości i kadencji) o numerze katalogowym 010-01758-11
Co nowego w Garmin Edge 1030
  • Licznik posiada kolorowy i dotykowy ekran o przekątnej 3,5″. Wielkość obudowy jest taka sama jak w serii Edge 1000, z tym że przyciski zostały umieszczone na dolnej krawędzi, co pozwoliło zastosować większy ekran
  • W pamięci wewnętrznej (16GB) zainstalowano rowerową mapę Europy Cycle Map. O ile w Edge 820 nie było sloty na dodatkową pamięć w postaci karty microSD, tak w Edge 1030 już o tym miłym dodatku nie zapomniano. W odróżnieniu od Edge 1000, w którym slot na kartę znajdował się na dolnej krawędzi, miejsce na kartę znajduje się pod specjalną – zapewniającą wodoszczelność – klapką zlokalizowaną na tylnej części obudowy
  • Funkcja TrendLine, która przy wyznaczaniu tras bierze pod uwagę najpopularniejsze odcinki dróg (algorytm bazuje na statystykach z serwisu Garmin Connect)
  • Możliwość przesyłania zdefiniowanych wcześniej wiadomości do innych użytkowników – wymagana synchronizacja ze zgodnym smartfonem. Według producenta z poziomu licznika Garmin Edge 1030 można np. wysłać powiadomienie do znajomych, którzy wyprzedzili nas na trasie o tym że potrzebujemy pomocy itp.
  • Zaktualizowana funkcja Strava Live Segments pozwala jeszcze sprawniej rywalizować z wirtualnym przeciwnikiem

Garmin i Strava oferują jeszcze więcej możliwości sprawdzenia granic swoich możliwości. Możesz otrzymywać powiadomienia o początku i końcu segmentu, aby wirtualnie ścigać się na wybranych odcinkach ze znajomymi z serwisu Strava. Twoje wyniki będę porównywane w odstępach sekundowych, dzięki czemu będziesz widzieć, jak wypadasz na tle innych. Dodatkowo teraz będziesz widzieć porównanie bieżącej jazdy ze swoimi rekordami, ostatnimi treningami lub rekordami znajomych. Nowa funkcja wyszukiwania segmentów pozwala wyświetlać bezpośrednio na liczniku Edge popularne i najlepsze segmenty znajdujące się w pobliżu.

  •  Czas pracy licznika ze stale włączonym pozycjonowaniem GPS jest zbliżony do modelu Edge 1000 i wynosi około 20 godzin. Nowość natomiast stanowi możliwość zastosowania zewnętrznego akumulatora Garmin Charge, który pozwoli korzystać z licznika przez kolejne 20 godzin

Oficjalny film prezentujący możliwości licznika Garmin Edge 820

Premiera w Polsce

Garmin Edge 1030 powinien pojawić się w polskiej dystrybucji już w trzecim kwartale 2017 roku. Cena podstawowego zestawu wyniesie około  2600zł, a wersji z dodatkowymi czujnikami będzie kosztować blisko 3000 zł 🙁

Edit z dnia 26.09.2017

Pierwsza dostawa licznika Garmin Edge 1030 dotrze do sklepów Trigar.pl jeszcze we wrześniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *