Garmin Dezl 580 LMT-D nawigacja dla ciężarówek

Garmin Dezl 580 LMT-D to najnowsza nawigacja w ofercie amerykańskiego producenta stworzona z myślą o kierowcach pojazdów ciężarowych. Nowy model najprawdopodobniej zastąpi w najbliższych miesiącach serię z oznaczeniem Dezl 570. Wszystkie modele nawigacji z linii Garmin Dezl opisywaliśmy w tym artykule.

Garmin Dezl 580 – cechy wspólne

Podobniej jak we wcześniejszych modelach z serii Dezl, w nawigacji oznaczonej symbolem 580 LMT-d można utworzyć profil pojazdu ciężarowego. W trakcie tworzenia tego profilu należy uzupełnić informacje o długości, wysokości i szerokości pojazdu. Definiujemy też maksymalne obciążanie osi oraz wybieramy rodzaj transportowanego ładunku. Na podstawie tych informacji nawigacja Garmin Dezl 580 LMT-D automatycznie dobierze najbardziej optymalną trasę przejazdu.

garmin dezl 580

Sporym udogodnieniem dla kierowców jest także rozbudowana baza punktów użytecznych, takich jak MOP-y, stacje, myjnie i inne udogodnienia dla pojazdów ciężarowych. Nawigacja posiada mapę całej Europy wraz z darmowymi i dożywotnimi aktualizacjami oraz cyfrowy odbiór informacji o utrudnieniach w ruchu.

Po sparowaniu ze zgodnym telefonem, kierowca może na ekranie nawigacji Dezl 580 odczytywać smsy oraz odbierać przychodzące połączenia. Funkcja zestawu głośnomówiącego to bez wątpienia bardzo duże udogodnienie.

Garmin Dezl 580 – nowe funkcje

Garmin Dezl 580 został wyposażony w funkcję planowania przerw w jeździe. Po określonym limicie czasu, kierowca otrzyma automatyczne powiadomienie o konieczności przerwy. Dotychczas funkcja ta nie była dostępna w żadnym modelu.

Kolejną nowością (znaną z najnowszej linii nawigacji samochodowych Garmin Drive) stanowi aktualizowanie map za pośrednictwem protokołu wi-fi. Bezprzewodowa aktualizacja na pewno ucieszy osoby, które mają tendencję do gubienia kabelków USB :).

Największą nowość stanowi naszym zdaniem funkcja „Wyślij i monitoruj”, która pozwala dyspozytorni monitorować położenie pojazdu oraz przesyłać w wiadomościach np. nowe adresy dostawy. Kierowca po otrzymaniu wiadomości, bezpośrednio z ekranu nawigacji będzie mógł rozpocząć nawigację do wskazanego adresu.

Cena i dostępność w Polsce

Przewidywana data premiery nawigacji Garmin Dezl 580 w Polsce została zaplanowana na trzeci kwartał 2017 roku. Sugerowana cena to 1649 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *