Garmin Quatix 5 – nowy zegarek dla wilków morskich

Garmin Quatix 5 to najnowszy zegarek dla żeglarzy zaprezentowany przez amerykańskiego lidera rynku GPS. Model ten stanowi kontynuację produktu Quatix 3. Brak modelu z „czwórką” w nazwie nie powinien nikogo dziwić, bowiem tak jak poprzednik bazował na serii Garmin Fenix 3, tak nowy Quatix powstał na bazie tegorocznej odsłony modelu Garmin Fenix 5.

Garmin Quatix 5 – dostępne warianty

Na oficjalnej stronie Garmin Polska zaprezentował nowego Quatixa w dwóch wariantach:

  • Garmin Quatix 5 o numerze katalogowym 010-01688-40 – ten model posiada szkiełko mineralne i niebieskie paski w zestawie

Garmin Quatix 5

  • Garmin Quatix 5 o numerze katalogowym 010-01688-42 – ten model posiada szkiełko szafirowe,, niebieski pasek oraz dodatkowo metalową bransoletę

Garmin Quatix 5

Garmin Quatix 5 vs Garmin Quatix 3

W związku z tym, że nowy Garmin Quatix  bazuje na serii Fenix 5 został wzbogacony w stosunku do modelu Quatix 3 m.in. o pomiar tętna z nadgarstka Garmin HR Elevate:

Nowością znaną z serii Fenix 5 jest także ekran o podwyższonej rozdzielczości (240x240px) oraz system szybkiej wymiany pasków QuickFit. Nowy Quatix zyskał także wsparcie protokołu bluetooth dla łączenia się z czujnikami innych producentów.

Quatix 5  został zaprojektowany z myślą o żeglarzach dlatego znaleźć w nim można funkcje typowo morskie takie jak np. sterowanie łodzią (wymagany zgodny system sterujący Garmin GHC 20 oraz autopilot Garmin) czy dodatki przydatne w trakcie regat (wirtualna linia startu, asystent halsowania itp.)

Zegarek nie tylko na wodę

Poza funkcjami przydatnymi typowo w trakcie rejsu, model Quatix 5 oferuje szereg innych funkcji znanych z serii Fenix. Po synchronizacji ze zgodnym telefonem na ekranie zegarka można m.in sprawdzić kto do nas dzwoni, odczytać smsy, maile czy sprawdzić pogodę. Z kolei wbudowane aplikacje biegowe i rowerowe pozwolą usprawnić treningi.

Garmin Quatix 5

Cena i premiera w Polsce

Więcej informacji na temat nowego zegarka dla żeglarzy możecie znaleźć na stronie Trigar.pl Przewidywana premiera w Polsce została zaplanowana na drugi kwartał 2017 roku. Cena modelu ze szkiełkiem mineralnym to 599Euro, a za odmianę szafirową trzeba zapłacić 849Euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *