Udostępnianie zdjęć ze statystykami z Garmin Connect Mobile

Aplikacja Garmin Connect Mobile już od dłuższego czasu pozwala w łatwy sposób udostępniać zdjęcia, na które nałożone są statystyki z aktywności. Jednak dotychczas funkcja ta była ograniczona jedynie do dodawania informacji o czasie i pokonanym dystansie. Wraz z ostatnią aktualizacją aplikacji (z 12 marca 2020r) możliwości pochwalenia się swoim treningiem zostały rozbudowane 🙂

Jak udostępnić zdjęcie z danymi z aktywności?

Procedura nakładania informacji na zdjęcie jest bardzo prosta. Zaczynamy od aktualizacji aplikacji Garmin Connect Mobile do najnowszej dostępnej wersji. Następnie uruchamiamy aplikację i przechodzimy do szczegółów aktywności, którą chcemy udostępnić. Pod datą i godziną znajdują się 3 ikonki:

 • serduszko do oznaczania ulubionych aktywności
 • chmurka do dodawania komentarzy
 • prostokącik ze strzałką w górę za pomocą którego można dzielić się ze znajomymi swoimi osiągnięciami

Wybieramy trzecią opcję, a następnie klikamy na zdjęcie ze statystykami. Z kolei opcja łącze internetowe zawiera link do strony z  aktywnością, na której można podejrzeć mapę z zapisem trasy oraz więcej danych (tu szerzej piszemy o tej funkcji).

Wybranie pierwszej opcji, czyli zdjęcie ze statystykami spowoduje otwarcie albumu telefonu, z którego należy wybrać zdjęcie na które w dalszej kolejności zostaną nałożone statystyki. W tym miejsc możemy wybrać odpowiedni kadr poprzez powiększenie, przesunięcie oraz przycięcie zdjęcia.  Po ustaleniu pozycji zdjęcia klikamy Dalej.
W tym momencie możemy na zdjęcie nałożyć dodatkowe dane. Do wyboru mamy pięć układów danych oraz sporo naklejek. Położenie i wielkość naklejek możemy dostosowywać według własnego uznania. Poprzez kliknięcie na dane lub naklejkę można zmieniać kolor na czarny lub biały.

Po ustaleniu danych i naklejek, ponownie klikamy na przycisk dalej i wybieramy sposób udostępnienia zdjęcia znajomym.

Uwaga! Powyższe zrzuty ekranowe pochodzą z aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile zainstalowanej w smartfonie z systemem IOS. Aplikacja współpracuje także z systemami Android. Jej wygląd może się nieco różnić od wyżej zaprezentowanych zrzutów.

16 komentarzy do “Udostępnianie zdjęć ze statystykami z Garmin Connect Mobile

 • 7 marca, 2017 o 21:10
  Bezpośredni odnośnik

  Szkoda, że nie można zamiast zdjęcia użyć zrzutu z trasą aktywności, bądź też wybranym wykresem (tempa, tętna, itp.) Pomysł dla programistów? 🙂

  Odpowiedz
  • 18 września, 2018 o 13:26
   Bezpośredni odnośnik

   Można, wystarczy trochę pogłówkować 😉 Wchodzisz sobie w ekran który chciał byś użyć, robisz sobie zrzut ekranu telefonu (u mnie w Note naciśnięcie równoczesne przycisku ON/Off i Menu, każdy telefon ma w miarę podobnie) Obrabiasz sobie zrzut odcinając to co niepotrzebne (np górny pasek telefonu który na zrzucie się pojawi) Wchodzisz w daną aktywność, dajesz udostępnij i wybierasz z galerii utworzone przez siebie zdjęcie 😉 Zajmuje to góra 2-3 minuty więcej ale efekt masz taki jakiego szukasz 😉

   Odpowiedz
 • 10 lipca, 2017 o 13:32
  Bezpośredni odnośnik

  a jak udostepnic zdiecie z wynikami w kolach tzn razem z nimi tak jak to widac w aplikacji. Niektorzy to robia ale nie mam pojecia jak.

  Odpowiedz
  • 10 lipca, 2017 o 14:14
   Bezpośredni odnośnik

   Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, czy chodzi o zrzut ekranu z aplikacji w telefonie czy o to, żeby statystyki zostały naniesione na własne zdjęcie i żeby były w „kołach”. Jeśli to pierwsze to z własnego doświadczenia mogę napisać, że aby zrobić zrzut ekranu w iPhone wystarczy kliknąć równocześnie przycisk „home” i „power”. Jak to wygląda w innych telefonach niestety nie wiem. Jeżeli chodzi o to żeby statystyki przedstawić na własnym zdjęciu to póki co Garmin daje tylko taką możliwość jaka została zaprezentowana w tym wpisie.

   Odpowiedz
 • 31 lipca, 2017 o 14:48
  Bezpośredni odnośnik

  chodzilo mi o druga opcje wlasnie, wiem ze mozna edytowac zdiecie i uzyskac wlasnie taki efekt ale niestety ni moge dojsc jak to zrobic.

  Odpowiedz
 • 11 kwietnia, 2018 o 06:53
  Bezpośredni odnośnik

  proszę o pomoc jak zrobić aby statystyki w kółkach były naniesione na zdjęcie bo obecnie jest tylko możliwość wysłania w dolnej części ekranu w pasku tak jak powyżej na prezentacji.

  Odpowiedz
 • 13 stycznia, 2019 o 10:43
  Bezpośredni odnośnik

  nie mogę dodać zdjecia w oryginalnej wielkości…( zdjęcie zrobione jest telefonem ) zawsze musze je przyciąć w aplikacji Garmin M. i zamiast miec fajne zdjęcie z statystykami to jest z bliska np moja twarz …. poprostu nie idzie w zaden sposób dopasować twgo kwadracika co ktory służy do kadrowania ….

  Odpowiedz
 • 26 czerwca, 2019 o 11:52
  Bezpośredni odnośnik

  Powinien Garmin nad tym popracować żeby można było sobie dowolne parametry zamieszczać na zdjęciu, a nie tylko ten jeden. W dużo tańszym Polarze jest taka możliwość

  Odpowiedz
 • 3 maja, 2020 o 21:35
  Bezpośredni odnośnik

  Czy ktoś orientuje się czy, a jeżeli tak to w jaki sposób można dodawać własne naklejki ?

  Odpowiedz
  • 11 maja, 2020 o 09:07
   Bezpośredni odnośnik

   Być może kiedyś Garmin doda taką opcję, ale na chwilę obecną nie ma takiej możliwości.

   Odpowiedz
  • 7 czerwca, 2020 o 14:04
   Bezpośredni odnośnik

   Tez taką opcje zauważyłam, rozmawialam z jedną dziewczyną i robi to w aplikacji. Tak jak zwykle udostępnienie zdj ze statystykami. Tylko nie wiem czemu wszyscy tak nie mogą

   Odpowiedz
 • 30 września, 2022 o 08:04
  Bezpośredni odnośnik

  A dlaczego w IOS nie da się zmieniać wielkości liter tak jak w Androidzie, przez co nie widać całego tekstu (nazwy treningu), dlaczego nie można zmniejszać tak jak naklejek np.

  Odpowiedz
  • 13 grudnia, 2022 o 13:07
   Bezpośredni odnośnik

   Bardzo dobre pytanie. Warto skierować je bezpośrednio do programistów Garmin lub Apple, zajmujących się optymalizacją Garmin Connect dla iOS 🙂

   Odpowiedz
 • 20 grudnia, 2022 o 17:59
  Bezpośredni odnośnik

  A jak udostępnić grupę aktywności np ulubionych dla wszystkich lub określonym osobą?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *