Udostępnianie zdjęć ze statystykami z Garmin Connect Mobile

Aplikacja Garmin Connect Mobile od wersji 3.15 zyskała nową funkcjonalność. Od teraz w łatwy sposób można na zdjęcie znajdujące się w pamięci telefonu nałożyć podstawowe statystyki z aktywności i udostępnić swoje osiągnięcie na jeden z wielu sposobów.

Procedura nakładania informacji na zdjęcie jest bardzo prosta. Aby móc skorzystać z nowej funkcji wystarczy dosłownie kilka kliknięć.

1. Przede wszystkim musimy posiadać w telefonie najnowszą wersję aplikacji Garmin Connect Mobile, a ta została udostępniona dokładne 14 lutego 2017r.

2. Uruchamiamy zaktualizowaną wersję aplikacji Garmin Connect Mobile i przechodzimy do szczegółów aktywności, którą chcemy udostępnić. Pod datą i godziną aktywności znajdują się 3 ikonki: serduszko do oznaczania ulubionych aktywności, chmurka do dodawania komentarzy oraz prostokącik ze strzałką w górę za pomocą którego można dzielić się ze znajomymi swoimi osiągnięciami.
3. Po kliknięciu w w/w prostokącik aplikacja zaproponuje dwie formy udostępnienia aktywności:
 • Zdjęcie ze statystykami
 • Łącze internetowe (ta opcja zawiera link do aktywności, który zawiera m.in. mapę z zapisem trasy oraz więcej danych, więcej o tej opcji pisaliśmy tutaj)
4. Wybranie pierwszej opcji, czyli Zdjęcie ze statystykami spowoduje otwarcie albumu telefonu, z którego należy wybrać zdjęcie na które w dalszej kolejności zostaną nałożone statystyki. W tym miejsc możemy wybrać odpowiedni kadr poprzez powiększenie, przesunięcie oraz przycięcie zdjęcia.  Po ustaleniu pozycji zdjęcia klikamy Dalej

5. W dolnej części zdjęcia zostaną nałożone informacje o czasie i dystansie danej aktywności. Automatycznie jest też dodawane logo producenta. Póki co nie mamy wpływu na udostępniane na zdjęciu statystyki. Być może w przyszłości funkcja ta zostanie rozbudowana i będzie można zdecydować jakie parametry chcemy nanieść na zdjęcie. Jeżeli chcemy zmienić położenie zdjęcia klikamy na strzałkę “w lewo” co spowoduje powrót do punktu czwartego. Jeżeli stwierdzimy, że statystyki znajdują się w odpowiednim miejscu klikamy Dalej
6. W tym miejscu wybieramy kanał w jakim chcemy udostępnić zdjęcie ze statystykami.
7. Wybierając opcję Więcej zostaniemy przekierowaniu do wszystkich dostępnych kanałów udostępniania jakie umożliwia Twój telefon.
Uwaga. Powyższe zrzuty ekranowe pochodzą z aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile zainstalowanej w smartfonie z systemem IOS. Aplikacja współpracuje także z systemami Android oraz Windows. Jej wygląd może się nieco różnić od wyżej zaprezentowanych zrzutów.

9 myśli na temat “Udostępnianie zdjęć ze statystykami z Garmin Connect Mobile

 • 7 marca, 2017 o 9:10 pm
  Permalink

  Szkoda, że nie można zamiast zdjęcia użyć zrzutu z trasą aktywności, bądź też wybranym wykresem (tempa, tętna, itp.) Pomysł dla programistów? 🙂

  Odpowiedz
  • 18 września, 2018 o 1:26 pm
   Permalink

   Można, wystarczy trochę pogłówkować 😉 Wchodzisz sobie w ekran który chciał byś użyć, robisz sobie zrzut ekranu telefonu (u mnie w Note naciśnięcie równoczesne przycisku ON/Off i Menu, każdy telefon ma w miarę podobnie) Obrabiasz sobie zrzut odcinając to co niepotrzebne (np górny pasek telefonu który na zrzucie się pojawi) Wchodzisz w daną aktywność, dajesz udostępnij i wybierasz z galerii utworzone przez siebie zdjęcie 😉 Zajmuje to góra 2-3 minuty więcej ale efekt masz taki jakiego szukasz 😉

   Odpowiedz
 • 6 lipca, 2017 o 8:52 pm
  Permalink

  U mnie nie ma ikonki fb i nie mogę udostępić:(

  Odpowiedz
 • 10 lipca, 2017 o 1:32 pm
  Permalink

  a jak udostepnic zdiecie z wynikami w kolach tzn razem z nimi tak jak to widac w aplikacji. Niektorzy to robia ale nie mam pojecia jak.

  Odpowiedz
  • 10 lipca, 2017 o 2:14 pm
   Permalink

   Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, czy chodzi o zrzut ekranu z aplikacji w telefonie czy o to, żeby statystyki zostały naniesione na własne zdjęcie i żeby były w “kołach”. Jeśli to pierwsze to z własnego doświadczenia mogę napisać, że aby zrobić zrzut ekranu w iPhone wystarczy kliknąć równocześnie przycisk “home” i “power”. Jak to wygląda w innych telefonach niestety nie wiem. Jeżeli chodzi o to żeby statystyki przedstawić na własnym zdjęciu to póki co Garmin daje tylko taką możliwość jaka została zaprezentowana w tym wpisie.

   Odpowiedz
 • 31 lipca, 2017 o 2:48 pm
  Permalink

  chodzilo mi o druga opcje wlasnie, wiem ze mozna edytowac zdiecie i uzyskac wlasnie taki efekt ale niestety ni moge dojsc jak to zrobic.

  Odpowiedz
 • 11 kwietnia, 2018 o 6:53 am
  Permalink

  proszę o pomoc jak zrobić aby statystyki w kółkach były naniesione na zdjęcie bo obecnie jest tylko możliwość wysłania w dolnej części ekranu w pasku tak jak powyżej na prezentacji.

  Odpowiedz
 • 13 stycznia, 2019 o 10:43 am
  Permalink

  nie mogę dodać zdjecia w oryginalnej wielkości…( zdjęcie zrobione jest telefonem ) zawsze musze je przyciąć w aplikacji Garmin M. i zamiast miec fajne zdjęcie z statystykami to jest z bliska np moja twarz …. poprostu nie idzie w zaden sposób dopasować twgo kwadracika co ktory służy do kadrowania ….

  Odpowiedz
 • 26 czerwca, 2019 o 11:52 am
  Permalink

  Powinien Garmin nad tym popracować żeby można było sobie dowolne parametry zamieszczać na zdjęciu, a nie tylko ten jeden. W dużo tańszym Polarze jest taka możliwość

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *