Który monitor aktywności dobowej Garmin wybrać?

Pomimo tego, że większość (o ile nie wszystkie) zegarków sportowych firmy Garmin posiada akcelerometr, a co za tym idzie ma także funkcję monitorowania dobowej aktywności, nadal sporą popularnością cieszą się urządzenia z serii Garmin Vivo. 

Główną zaletę produktów z rodziny Garmin Vivo stanowi to, że są on mniejsze od klasycznych zegarków sportowych. 

Dla każdego coś innego

W ofercie amerykańskiego producenta każdy znajdzie coś dla siebie. Z myślą o dzieciach został zaprojektowany model Vivofit Jr., dla lubujących się w klasycznych kształtach jest zegarek Garmin Vivomve. Z kolei osoby, które chcą monitorować pracę swojego serca powinny pomyśleć nad zakupem urządzeń z symbolem „HR” w nazwie.

Zrzut ekranowy ze strony garmin.com

Funkcjonalność

Cechą wspólna wszystkich w/w produktów stanowi wbudowany akcelerometr na podstawie którego opaska lub zegarek zlicza ile kroków, jaki dystans oraz ile kalorii spaliliśmy w ciągu dnia. Każdy model posiada także tryb monitorowania snu oraz powiadomienia o braku aktywności.
Vivofit Jr, Vivomove oraz Vivofit 3 mogą pracować bez zmiany baterii nawet rok. W wyższych modelach pojawia się pomiar tętna z nadgarstka oraz moduł GPS (Vivosmart HR+, Vivoactive HR) co redukuje czas pracy urządzenia do kilku dnia. Te modele zostały wyposażone w akumulator i ładowarkę.
Dla lubiących statystyki Garmin stworzył specjalną aplikację Garmin Connect Mobile. To w niej można przeglądać dane odczytane bezprzewodowo z urządzeń Garmin Vivo. 
Szczegółowe porównanie monitorów dobowej aktywności firmy Garmin można znaleźć na stronie naszego sklepu TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *