Który monitor aktywności dobowej Garmin wybrać?

Pomimo tego, że większość (o ile nie wszystkie) zegarków sportowych firmy Garmin posiada akcelerometr, a co za tym idzie ma także funkcję monitorowania dobowej aktywności, nadal sporą popularnością cieszą się urządzenia z serii Garmin Vivo. 

Główną zaletę produktów z rodziny Garmin Vivo stanowi to, że są on mniejsze od klasycznych zegarków sportowych. 

Dla każdego coś innego

W ofercie amerykańskiego producenta każdy znajdzie coś dla siebie. Z myślą o dzieciach został zaprojektowany model Vivofit Jr., dla lubujących się w klasycznych kształtach jest zegarek Garmin Vivomve. Z kolei osoby, które chcą monitorować pracę swojego serca powinny pomyśleć nad zakupem urządzeń z symbolem „HR” w nazwie.

Zrzut ekranowy ze strony garmin.com

Funkcjonalność

Cechą wspólna wszystkich w/w produktów stanowi wbudowany akcelerometr na podstawie którego opaska lub zegarek zlicza ile kroków, jaki dystans oraz ile kalorii spaliliśmy w ciągu dnia. Każdy model posiada także tryb monitorowania snu oraz powiadomienia o braku aktywności.
Vivofit Jr, Vivomove oraz Vivofit 3 mogą pracować bez zmiany baterii nawet rok. W wyższych modelach pojawia się pomiar tętna z nadgarstka oraz moduł GPS (Vivosmart HR+, Vivoactive HR) co redukuje czas pracy urządzenia do kilku dnia. Te modele zostały wyposażone w akumulator i ładowarkę.
Dla lubiących statystyki Garmin stworzył specjalną aplikację Garmin Connect Mobile. To w niej można przeglądać dane odczytane bezprzewodowo z urządzeń Garmin Vivo. 
Szczegółowe porównanie monitorów dobowej aktywności firmy Garmin można znaleźć na stronie naszego sklepu TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *