Jak zainstalować gotowy plan treningowy z Garmin Connect w zegarku Garmin?

Z jednej strony koniec roku stanowi dobrą okazję do podsumowań naszych osiągnięć, ale z drugiej strony jest to też dobry moment do podniesienia sobie poprzeczki. Już za dwa dni przywitamy nowy rok. Jakie są Wasz sportowe plany na najbliższe 365 dni? Udział w maratonie, półmaratonie, a może triathlon? W realizacji noworocznych postanowień pomoże Wam dobry plan treningowy.
Z tego wpisu dowiecie się w jaki sposób zainstalować z zgodnych urządzeniach treningowych Garmin gotowy plan treningowy przygotowany przez ekspertów.

Wymagania

Aby móc skorzystać z gotowych planów treningowych musisz posiadać:
 • zegarek lub licznik Garmin, który wspiera plany treningowe
 • komputer z dostępem do internetu
 • konto w darmowej platformie Garmin Connect
 • zainstalowany na komputerze program Garmin Express
Zegarki i liczniki wspierające obsługę planów treningowych to:

Pobranie i instalacja planu treningowego

1. Uruchamiamy dowolną przeglądarkę internetową i otwieramy stronę Garmin Connect. Po zalogowaniu do konta klikamy na trzy poziome kreski znajdujące się w lewej części strony, a następnie wybieramy Plany treningów:
2.  Klikamy na +Znajdź plan treningów. W prostokątnych ramkach pojawią się dostępne plany treningowe dla różnych aktywności. Dla lepszej orientacji sugerujemy skorzystać z filtra planów. Za pomocą filtra możemy zdefiniować plan wg. aktywności (bieg, kolarstwo lub triatlon), dystansu (w zależności od wybranej aktywności mamy do wyboru np. maraton, półmaraton, 10km, triatlon sprint czy triatlon olimpijski). Możemy także wskazać poziom treningu. Wyższy poziom oznacza m.in więcej treningów w tygodniu. Plany treningowe które zawierają symbol serca oparte są na pomiarze tętna. Wybieramy plan.

3. Po wybraniu planu uzyskujemy dostęp do szczegółów każdego dnia treningu. Możemy też przejrzeć jak będzie zmieniał się plan z każdym tygodniem. Niestety plany zostały napisane w języku angielskim, ale po przesłaniu do zegarka wszystkie informacje są już przetłumaczone na język aktualnego menu zegarka np. polski.
W tym miejscu należy także wybrać datę rozpoczęcia planu treningowego. Po ustaleniu daty klikamy Zaplanuj. Wybrany plan zostanie automatycznie przeniesiony do zakładki „Zaplanowane” oraz do kalendarza.

4. Klikamy na trzy poziome kreski i  wybieramy Kalendarz:

5. W kalendarzu w czytelny sposób możemy przejrzeć rozłożenie poszczególnych treningów na podstawie tygodnia, miesiąca czy całego roku. Z tego poziomu można także edytować treningi oraz przesuwać je między dniami (jeżeli wiesz, że np. w sobotę nie będziesz mógł wykonać danego treningu to możesz go przenieść na inny dzień). Aby przesłać plan treningowy do zgodnego zegarka klikamy na ikonę strzałki widoczną w prawym, górnym rogu:

6. Z rozwiniętej listy wybieramy Wyślij do urządzenia

7. W kolejnym ekranie widzimy podsumowanie. Zanim klikniemy przycisk Wyślij należy podłączyć do komputera za pomocą kabla usb zgodne urządzenie Garmin. 
 8. Na liście urządzeń powinien pojawić się podłączony przed chwilą do komputera sprzęt. Klikamy Wyślij teraz.
9. Po kilku sekundach automatycznie uruchomi się program Garmin Express. Czekamy na komunikat o ukończeniu synchronizacji i odłączamy urządzenie Garmin od komputera.

10. W celu rozpoczęcia aktywności w danym dniu wystarczy w zegarku wejść do zakładki Treningi, a dalej do Kalendarz treningów.

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem licznika rowerowego lub zegarka sportowego firmy Garmin to mogą Cię zainteresować dostępne na stronie trigar.pl tabele z porównaniem najważniejszych funkcji.

4 komentarze do “Jak zainstalować gotowy plan treningowy z Garmin Connect w zegarku Garmin?

 • 9 czerwca, 2017 o 10:09
  Bezpośredni odnośnik

  Mam pytanie, czy da radę wgrać do F3 swój plan treningowy?
  Można w kalendarzu w garmin connect umieszczać swoje pojedyncze zdefiniowane wcześniej treningi, ale one nie synchronizują się z kalendarzem treningów w zegarku.

  Odpowiedz
 • 9 czerwca, 2017 o 12:06
  Bezpośredni odnośnik

  Dziękuję, czytałem – zdefiniować trening umiem, wrzucić konkretny trening w kalendarzu w garmin connect umiem, ale nawet po wrzuceniu treningu do kalendarza w garmin connect nie pojawia się on w zegarku III->trening->kalendarz treningów. zaczynam podejrzewać, że kalendarz treningów w zegarku zbiera tylko dane z planu treningowego, a te są w garmin connect tylko zdefiniowane – nie da się stworzyć swojego.

  Odpowiedz
  • 27 września, 2018 o 11:47
   Bezpośredni odnośnik

   w zasadzie można edytować plan treningowy tworząc swój własny… można wybrać jakikolwiek plan treningowy, usunąć z niego wszystkie ćwiczenia z każdego dnia i na kalendarzu dodać swoje wcześniej zdefiniowane ćwiczenia do danego dnia, dodając je dla danego planu, dzięki czemu stworzymy swój własny plan treningowy

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *