Jak pobrać nową tarczę zegarka z Garmin Connect IQ?

W tym wpisie pokazujemy jak pobrać nową tarczę godziny z platformy Garmin Connect IQ. Pomimo tego, że w prezentacji wykorzystujemy zegarek z serii Garmin Fenix 3 to poniższa instrukcja jest uniwersalna i można ją zastosować w przypadku wszystkich pulsometrów współpracujących z dodatkami dostępnymi w sklepie Garmin Connect IQ. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym jako przykład tarczy wybraliśmy świąteczny motyw choinki.

 

Nową tarczę do zegarka można pobrać na dwa sposoby. Pierwszy z nich wymaga podłączenia zegarka do komputera za pomocą zgodnego kabla usb. Na komputerze musi być zainstalowany program Garmin Express, który służy do transferu danych między platformą Garmin Connect IQ, a zegarkiem.

 

Drugi sposób, naszym zdaniem zdecydowanie wygodniejszy polega na pobraniu tarczy bezpośrednio z poziomu smartfona. Procedura w tym przypadku jest następująca.
Uwagi do instalacji:
 • Zakładamy, że zegarek Fenix 3 jest już zsynchronizowany z telefonem dlatego pomijamy opis synchronizacji.
 • Przykład wykonany w smartfonie iPhone z systemem IOS
1. Włączamy aplikację o nazwie Connect:
2. Wybieramy ikonę zegarka widoczną w prawym górnym rogu ekranu. Zielona kółeczko przy Fenixie oznacza, że zegarek jest zsynchronizowany z aplikacją:
3. W kolejnym ekranie wybieramy Aplikacje Connect IQ:
4. Wybieramy Tarcze zegarka:
5. W tym miejscu widzimy jakie tarcze mamy aktualnie zainstalowane w zegarku Fenix 3. Aby przejść do sklepu Connect IQ wystarczy wybrać w dolnej części ekranu Pobierz więcej tarczy zegarka
6. Pod warunkiem, że mamy dostęp w telefonie do sieci Internet to na ekranie otworzy się sklep. W naszym przykładzie skorzystaliśmy z wyszukiwarki, dzięki czemu znaleźliśmy dodatki związane ze świętami. Jeżeli jednak nie wiesz czego szukasz to sugerujemy skorzystać z kategorii (klikamy na All Type i z listy wybieramy czy chcemy wyróżnić aplikacje, pola danych, tarcze zegarka czy widżety). Po wpisaniu frazy Christmas klikamy na ikonę lupy:
7. Z listy odszukujemy pozycję, którą chcemy zainstalować w zegarku i wybieramy ją przez kliknięcie w jej nazwę. Pod oceną dodatku (gwiazdki) widać do jakiej należy on kategorii. Nam zależało na pobraniu nowej tarczy zegarka dlatego skupiliśmy się na kategorii Watchface:
8. Po wybraniu danego dodatku możemy zobaczyć ile razy był on pobierany (np. 264), sprawdzić z jakim urządzeniami współpracuje (zakładka Zgodne urządzenia) oraz przeczytać jego recenzję. Jeżeli wszystko nam odpowiada klikamy na Pobierz.
Teraz wystarczy już tylko zaczekać na synchronizację zegarka z aplikacją Garmin Connect. Po synchronizacji przechodzimy do zegarka Garmin Fenix 3 i wybieramy kolejno Menu > Ustawienia > Tarcze zegarka > Typ > Z listy wybieramy np. Christmas Tree i cieszymy się z nowej tarczy zegarka w świątecznym klimacie 🙂
garmin watch face
Garmin Connect IQ oferuje bardzo dużo nowych tarcz zegarka. Jeżeli jednak żadna nie przypadnie Wam do gustu to możecie skorzystać z aplikacji Garmin Face IT i ustawić własne tło w zegarku. O tym jak to zrobić pisaliśmy tutaj.
 
Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem zegarka marki Garmin, który współpracuje z dodatkami ze sklepu Garmin Connect IQ to koniecznie sprawdź porównanie zegarków Garmin Fenix.

11 komentarzy do “Jak pobrać nową tarczę zegarka z Garmin Connect IQ?

 • 31 marca, 2017 o 19:26
  Permalink

  Dzięki za ten wpis. Nie wiedziałem , że mój Fenix potrafi takie rzeczy robić 🙂

  Odpowiedz
 • 12 grudnia, 2017 o 05:00
  Permalink

  Mam problem z fenix 3 i garmin conect, mianowicie nie mogę pobrać tarcz ze sklepu, system sugeruje ze mój zegarek wymaga aktualizacji mimo za takowa wykonałem

  Odpowiedz
  • 12 grudnia, 2017 o 11:20
   Permalink

   Witam. A czy zegarek jest połączony z aplikacją? Sugeruję wykonać następujące czynności. Wyłączyć i ponownie włączyć zegarek. Następnie wylogować się z aplikacji Garmin Connect Mobile i zalogować się ponownie.

   Odpowiedz
 • 15 maja, 2019 o 18:16
  Permalink

  Wszystko fajnie tylko, że mój zegarek potrzebuje aktualizacji, żeby pobrać tarczę, a to już nie jest takie proste i przyjemne. Raczej zrezygnuję z tego garmina, więcej klikania niż to warte.

  Odpowiedz
 • 26 sierpnia, 2020 o 04:55
  Permalink

  Gdy instaluję tarczę, na zegarku wyskakuje mi informacja zeby przejsc na jakas strone, wpisac kod i dokonać płatnosci – rozumiemi to ze wszystkie tarcze w Connect IQ są platne?

  Odpowiedz
  • 4 września, 2020 o 08:09
   Permalink

   Nie wszystkie tarcze w platformie Connect IQ wymagają opłaty. Przed instalacją warto wczytać się w opis producenta. Tam powinna być informacji o opłacie.

   Odpowiedz
 • 29 stycznia, 2021 o 12:14
  Permalink

  Witam. Jestem świeżo upieczona posiadaczka zegarka Garmin Venu. Wszystko działa świetnie, ale brakuje mi np dostępu do pomiaru takich aktywności jak np trening obwodowy, crossfit czy trening funkcjonalny. Proszę o pomoc i informacje, jak mogłabym takie coś odnaleźć w zegarku. Prześledziłam wszystkie dostępne pomiary aktywności i tego mi brakuje. Dodatkowo niechcący usunęłam ruchomą tarczę główna z zegarka i nie mam pojęcia jak mogę ją przywrócić lub gdzie znaleźć. Proszę o pomoc

  Odpowiedz
 • 19 stycznia, 2022 o 20:36
  Permalink

  Z aplikacji Connect można pobrać Data Field – jak można to aktywować/włączyć po pobraniu?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.