Aktywność SUP w Garmin Fenix 3

Zdarza się, że użytkownicy zegarków są przytłoczeni ilością funkcji i aktywności oferowaną przez multisportowe zegarki, jak Garmin Fenix. Przedstawmy jedną z mniej znanych aktywności – SUP.

SUP co to za sport?

Aktywność tę znajdziemy w zegarku Fenix 3 (oraz najnowszych wersjach Fenix 6). SUP to skrót od słów Stand Up Paddle, czyli w wolnym tłumaczeniu wiosłowania na stojąco. SUP to bardzo młody sport, który wykorzystuje deskę podobną do windsurfingowej oraz długie wiosło.
Aktywność SUP w zegarku sportowym

W Polsce pływania na SUPie można spróbować na wielu jeziorach, na Zatoce Puckiej, a także na spływach rzekami. Na SUPach organizuje się także ćwiczenia fitnessowe czy jogę. Ponieważ stoimy nieustannie musimy utrzymywać balans ciała, dzięki czemu wzmacniamy wiele partii mięśni. Kiedy się zmęczymy lub trudno nam utrzymać równowagę można wiosłować na klęcząco, co jest dużo prostsze.

Stand up Paddle na wodzie

Co mierzą zegarki Garmin z funkcją SUP?

Co podczas pływania na SUPie zarejestrują zegarki Garmin? Na ekranach, które możemy definiować, zobaczymy między innymi takie dane jak: prędkość, czas, dystans, a także liczbę ruchów oraz dystans jaki przepływamy za jednym pociągnięciem wiosła. Na Fenixie 3 można także włączyć ekran mapy i sprawdzić przepłyniętą trasę. Wszystkie statystyki wraz z mapą po synchronizacji zobaczymy oczywiście również na naszym koncie w Garmin Connect.
Zegarek Garmin Fenix aktywność SUP
Zainteresowanych zakupem zegarka Garmin zapraszamy do naszych salonów stacjonarnych oraz sklepu internetowego Trigar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *