Udostępnianie własnej lokalizacji czyli funkcja Garmin Live Track

Czy wiedzieliście, że dzięki funkcji Garmin Live Track możecie na żywo udostępniać swoją pozycję wskazanym wcześniej znajomym?

Jak działa funkcja Garmin LiveTrack?

Do udostępnienia pozycji wymagane jest zgodne urządzenie Garmin, smartfon z dostępem do sieci oraz zainstalowaną aplikacją Garmin Connect Mobile. Urządzenie musi być sparowane z aplikacją za pomocą protokołu bluetooth. Po rozpoczęciu aktywności Twoja lokalizacja wraz z dodatkowymi parametrami jest automatycznie przesyłana do aplikacji Garmin Connect i później do wybranej wcześniej grupy odbiorców. W trakcie aktywności telefon musi znajdować się w pobliżu np. zegarka czy licznika Garmin.

Lista produktów Garmin obsługujących funkcję LiveTrack:

Garmin Tactix Bravo, Delta
Garmin Quatix
Garmin Forerunner 220/225/230/235/620/630/735xt/920xt/935/945
Garmin Edge 25/510/520/530/810/820/830/1000/1000/1030 Explore
Garmin GPSMAP 64 i wiele innych.

Komu mogę udostępnić lokalizację?

Udostępnienie lokalizacji polega na przesłaniu łącza do strony internetowej. Z aplikacji mobilnej Garmin Connect można przesłać łącze bezpośrednio na własną oś Facebooku lub Twitter. Można też stworzyć listę adresów mailowych. Po rozpoczęciu sesji LiveTrack pod wskazane adresy zostanie wysłany link. Link można otworzyć z poziomu komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu czy smartfona. W każdym wypadku jest jednak wymagane połączenie z siecią.

Zastosowania dla LiveTrack:

 • Dzięki funkcji LiveTrack Twoi najbliżsi mogą przemieszczać się w różne miejsca trasy i dopingować Cię do osiągnięcia jeszcze lepszego wyniku w zawodach
 • LiveTrack stanowi idealne narzędzie dla tych fanów, którzy nie mogli pojawić się na imprezie osobiście, a chcą na żywo obserwować Twoje postępy w zawodach
 • Biegasz lub jeździsz na rowerze w nowym terenie, dzięki udostępnieniu swojej pozycji zwiększysz swoje bezpieczeństwo
 • Twój trener personalny na bieżąco może zobaczyć Twoje postępy

Jak uruchomić funkcję Garmin LiveTrack?

W celu włączenia sesji LiveTrack włączamy aplikację mobilną Garmin Connect Mobile i z menu głównego wybieramy ustawienia Symbol menu, następnie „Bezpieczeństwo i śledzenie”.
Uwaga! Najpierw dodaj adresy e-mail osób do których chcesz wysłać lokalizację LiveTrack dodając je w dziale „Kontakty”.
Garmin LiveTrack aplikacja

W ustawieniach zaznaczamy (bądź nie) pokazywanie kursu oraz autostart. Dodatkowe ustawienia, jak konfiguracja odbiorców uruchamia się po naciśnięciu trzech kropek w prawym górnym rogu.

Garmin Live Track zegarek

Na tym ekranie możemy dodać odbiorców (z kontaktów dodanych wcześniej). Warto także zaznaczyć „Przedłuż sesję LiveTrack” aby była ona dostępna do 24h po zakończeniu aktywności.

Garmin LiveTrack

Wskazani odbiorcy otrzymają wiadomość z zaproszeniem do oglądania aktywności:

Po kliknięciu w link otworzy się nowe okno z mapą, Twoją pozycją i statystykami z aktywności:

 

Udostępniony link jest aktywny przez 24 godziny od rozpoczęcia sesji Live Track. Na trasie są widoczne znaczniki kilometrów. Po kliknięciu na dany znacznik można przejrzeć statystyki dotyczące danego kilometra. W tym miejscu pojawiają się także dane z opcjonalnych czujników np. tętna czy kadencji.

 

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem urządzenia treningowego obsługującego funkcję Garmin LiveTrack koniecznie odwiedź nasz sklep www.trigar.pl

10 komentarzy do “Udostępnianie własnej lokalizacji czyli funkcja Garmin Live Track

 • 3 września, 2017 o 14:44
  Bezpośredni odnośnik

  „Dzięki funkcji LiveTrack Twoi najbliżsi mogą przemieszczać się w różne miejsca trasy i dopingować Cię do osiągnięcia jeszcze lepszego wyniku w zawodach” A w jaki sposób mogą dopingować, skoro na mapie nie ma możliwości pisania komentarzy ?

  Odpowiedz
  • 4 września, 2017 o 08:14
   Bezpośredni odnośnik

   Dopingować na żywo. Dzięki aplikacji można podejrzeć (z drobnym opóźnieniem) w jakim miejscu znajduje się zawodnik. Dzięki temu można ustawić się w odpowiednim miejscu na trasie.

   Odpowiedz
 • 24 lutego, 2018 o 07:10
  Bezpośredni odnośnik

  Funkcja niby fajna ale po co ten telefon ? Jak mam mieć telefon przy sobie to mogę sobie zapuścić endomondo i jest ten sam efekt bez zegarka. LiveTrack powinien działać bez telefonu. Wtedy funkcja zdałaby by egzamin

  Odpowiedz
  • 28 lutego, 2018 o 13:01
   Bezpośredni odnośnik

   Faktycznie, tak byłoby idealnie. Niestety póki co zegarki nie mają karty SIM, a bez tego nie ma opcji udostępniania pozycji. Ciężko stwierdzić czy Garmin pójdzie w tym kierunku.

   Odpowiedz
  • 12 kwietnia, 2018 o 10:30
   Bezpośredni odnośnik

   Witam. Niestety nie mieliśmy okazji robić jeszcze takich testów. Spróbujemy w wolnej chwili to sprawdzić.

   Odpowiedz
 • 20 maja, 2018 o 20:57
  Bezpośredni odnośnik

  Dlaczego na moim Garminie nie mam.live track dziś porpralam na nowo garmina i nie mam nadal tej funkcji ? 🙁

  Odpowiedz
  • 23 lipca, 2019 o 09:30
   Bezpośredni odnośnik

   Funkcję LiveTracka można aktywować jedynie poprzez aplikację Garmin Connect Mobile. Telefon musi znajdować się w zasięgu bluetooth zegarka czy licznika Garmin. Przez PC można jedynie podejrzeć na mapie, gdzie znajduje się osoba udostępniająca swoją lokalizację.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *