Sposoby montażu nawigacji Garmin w samochodzie.

Wszystkie nawigacje samochodowe firmy Garmin posiadają w zestawie uchwyt umożliwiający zamontowanie odbiornika na przedniej szybie auta. Instalacja jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać miejsce, przyłożyć gumową cześć do szyby i zaciągnąć dźwignię (przed wykonaniem tych czynności można odtłuścić szybę, przeznaczonym do tego celu środkiem).

 

 

Ten sposób montażu jest bardzo wygodny, ale zdarzają się sytuacje, a dokładniej auta w których obszerna deska rozdzielacza, a co za tym idzie oddalona szyba sprawiają, że obsługa nawigacji staje się utrudniona. Poza tym osoby z wadą wzroku mogą narzekać na czytelność wskazań.
Garmin posiada w swojej ofercie kilka uchwytów, które pozwalają zamocować nawigację w dogodnym dla użytkownika miejscu.
Najprostsze rozwiązanie stanowi wklejka na deskę rozdzielczą. Ten niewielkich rozmiarów krążek z jednej strony jest idealnie płaski, a z drugiej posiada warstwę kleju.

 

Niewątpliwą zaletę tego sposobu montażu stanowi estetyczny widok. Po wypięciu uchwytu, płaski krążek wkomponowuje się w deskę rozdzielczą. Wybór miejsca montażu należy przemyśleć, gdyż wklejonego krążka nie można oderwać (chyba, że wraz z częścią deski :)).
Wklejka na deskę rozdzielczą.
Wklejka na deskę rozdzielczą wraz z uchwytem do nawigacji Garmin Nuvi 2597.

 

Alternatywę dla wklejki stanowi uchwyt na kratkę wentylacyjną. 

Uchwyt na kratkę wentylacyjną.
Uchwyt na kratkę wentylacyjną.
Uchwyt na kratkę nie jest kompatybilny z nawigacjami Garmin o przekątnej 6″, 7″
Uchwyt na kratę wentylacyjną wraz z nawigacją Garmin Nuvi 2597.

Kolejna propozycja to przenośny uchwyt. Uchwyt wystarczy położyć na desce rozdzielczej. Nie wymaga, żadnej ingerencji w strukturę auta. Specjalne antypoślizgowe podłoże zapobiega przesuwaniu się uchwytu w czasie jazdy. Średnica kulki pasuje do wszystkich modeli nawigacji Garmin.   

Ten sam antypoślizgowy materiał, Garmin zastosował w kolejnym przenośnym uchwycie. Poza tym, że ten uchwyt jest lżejszy od w/w to pozwala również regulować położenie nawigacji.
Wszystkie uchwyty dla nawigacji samochodowych Garmin znajdziecie na naszej stronie: trigar.pl

Jeden komentarz do “Sposoby montażu nawigacji Garmin w samochodzie.

  • 9 lipca, 2016 o 13:21
    Bezpośredni odnośnik

    Mam ten drugi model od dołu, wygląda trochę topornie ale sprawdza się znakomicie .Używam go z nawigacją Garmin Drive Smart / 70 .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *