Korzystanie z bazy punktów POI w nawigacji samochodowej Garmin Nuvi.

Przy okazji wyjazdów związanych z dniem Wszystkich Świętych jeden z naszych klientów zadał nam pytanie jak znaleźć w nawigacji np. cmentarz który znajduje  się w innej miejscowości.
Procedura nie jest skomplikowana. Należy pamiętać o tym, że z automatu wszystkie nawigacje samochodowe firmy Garmin w pierwszej kolejności odnajdują punkty szczególne znajdujące się w miejscowości  w której akurat się znajdujemy.
W naszym przykładzie znajdujemy się w Poznaniu, a chcemy dojechać na cmentarz w Gnieźnie. Włączamy nawigację i wybieramy z ekranu startowego: Dokąd?
W prawej części ekranu wybieramy: Kategorie:

 

W tym miejscu klikamy w prawym, górnym narożniku: Wyszuk. w pobliżu:

 

Z listy „Szukaj blisko” wybieramy Innego miasta: 
Korzystając z klawiatury wprowadzamy nazwę miasta, w którym chcemy znaleźć dany punkt szczególny. Wybór potwierdzamy kliknięciem na Lupę w prawym, dolnym narożniku:

 

Wybieramy z listy miejscowość. Uwaga jeżeli w danym kraju istnieje więcej miejscowości o takiej samej nazwie, to są one rozróżnianie na podstawie  większej miejscowości w pobliżu, która jest podana po przecinku.

 

Wybrana miejscowość pojawi się w prawym górnym narożniku. Klikamy: Wyszukaj

 

Wpisujemy nazwę szukanego punktu. W naszym przykładzie jest to: Cmentarz i zatwierdzamy wybór przez kliknięcie na lupę.

 

Na liście zostaną zaprezentowane punkty, które zawierają w swojej nazwie frazę którą wprowadziliśmy w poprzednim ekranie. Podana odległość to dystans w linii prostej do centrum danej miejscowości (Gniezna). Wskazujemy punkt do którego chcemy dojechać.

 

Kliknięcie na daną pozycję spowoduje wysunięcie paska opcji dodatkowych. Klikamy na symbol: I

 

Kliknięcie symbolu I spowoduje wyświetlenie danego punktu na mapie. W lewej części zostanie zaprezentowany adres danego punktu. W przypadku punktów POI typu hotele, stacje, restauracje przydatną informację stanowi telefon kontaktowy. Jeżeli chcemy rozpocząć nawigację do punktu klikamy Jedź:

 

Po przekalkulowaniu trasy warto sprawdzić zaproponowaną trasę i w razie potrzeby dodać do niej punkt pośredni.
Przykłady zastosowania powyższej instrukcji:
Wyszukanie hotelu w pobliżu adresu docelowego podróży. W tym przypadku pierwszy krok to wprowadzenie adresu docelowego i rozpoczęcie nawigacji. Dalej postępujemy identycznie jak w przypadku wyszukiwania „Cmentarza”. Z listy „Szukaj blisko” wybieramy Celu podróży.
Jeżeli nie znamy nazwy to możemy skorzystać z danej grupy punktów. Wskazujemy: Zakwaterowanie:
Wybieramy z listy hotel:
Dzwonimy pod wskazany numer, rezerwujemy pokój i klikamy Jedź. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *