Przegląd trasy i dodawanie punktów pośrednich w nawigacji Garmin

Jeżeli wybieracie się w dalszą podróż samochodem, warto poświęcić kilkanaście minut na odpowiednie przygotowanie trasy w nawigacji. Dlaczego o tym przypominamy? Bazując na ponad 8-letnim doświadczeniu (przez ten okres przez nasze salony firmowe Trigar w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku sprzedaliśmy naprawdę sporo nawigacji :)), wiemy że wielu z użytkowników bezgranicznie ufa swoim nawigacjom, co czasami prowadzi do… no właśnie do niepotrzebnego nadkładania kilometrów, a co za tym idzie większego zużycia paliwa i straty czasu.
 
Prawda jest tak, że pomimo tego że mapy w nawigacjach są coraz dokładniejsze to i tak za kalkulację tras odpowiada algorytm, a ten nie zawsze działa najkorzystniej dla naszego portfela. I o ile przy krótkich odcinkach nie trzeba się bardzo skupiać nad kontrolą nawigacji (choć i tak to polecamy), tak przy dalszych podróżach (+-ponad 250 km) warto zaproponowaną przez nawigację trasę przeanalizować i to najlepiej w porównaniu z mapą papierową.

 

Poniżej kilka wskazówek, które warto wykonać przed rozpoczęciem podróży: 
1. Przed wyjazdem warto sprawdzić, czy mamy w nawigacji zainstalowaną najświeższą wersję mapy. O tym jak to zrobić i w jaki sposób mapę zaktualizować pisaliśmy już wcześniej tutaj.
2.  Pobieramy darmową bazę powiadomień o radarach i innych zagrożeniach. Instrukcję instalacji radarów najdziecie tutaj. Warto też zapoznać się z tym artykułem.
3. Włączamy nawigację i sprawdzamy ustawienia trybu obliczania tras. W tym celu wykonujemy kroki zaprezentowane na poniższych zrzutach ekranowych:

 

 

 

Przy planowaniu dalszych tras najlepiej skorzystać z trybu: Krótszy czas ( w starszych nawigacjach określany jako: Najszybsza trasa) . W tym trybie nawigacja bierze pod uwagę główne drogi krajowe. Po wskazaniu trybu akceptujemy wybór klikając: Zapisz
Kolejny ważny krok to zdefiniowanie unikanych. W tym miejscu możemy zaznaczyć rodzaje dróg, którymi nie chcemy podróżować. Uwaga! Zaznaczony kwadracik przy danej pozycji oznacza, że w kalkulacji trasy dana pozycja będzie pomijana. Dla przykładu jeżeli nie chcemy jechać drogami płatnymi należy zaznaczyć kwadracik przy pozycji: Opłaty. Kwadracik przy Autostradach zostawiamy pusty.
4. Po wykonaniu powyższych czynności możemy przejść do planowania podróży. W naszym przykładzie jedziemy z Poznania do Krakowa.
Pierwsza etap to wybór miejsca docelowego. Z ekranu głównego wybieramy Dokąd, a następnie:
 • Adres – z tej opcji korzystamy gdy chcemy dojechać pod konkretny adres, np. Kraków ul. Zakopiańska 123.
 • Miasta – dojazd do samego centrum bez podawania ulicy
 • Punkt  z kategorii – o tym jak korzystać z bazy punktów szczególnych, w tym np. jak odnaleźć hotel w obcym mieście pisaliśmy tutaj
W naszym przykładzie wybraliśmy dojazd do centrum Krakowa bez podawania ulicy, czyli skorzystaliśmy z opcji Miasta.

Z listy wybieramy Kraków, Kraków:

W tym ekranie mamy trzy opcje. Wybierając literkę „i” możemy podejrzeć miejsce docelowe naszej podróży. Klikając na „Trasy” nawigacja zaprezentuje różne opcje dojazdu do celu. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie dzięki któremu w łatwy sposób możemy podejrzeć kilka opcji dojazdu i wybrać to które nam najbardziej odpowiada. W związku z tym, że ta opcja nie jest dostępna dla wszystkich nawigacji – zwłaszcza tych starszych – w dalszej części opisujemy procedurę po kliknięciu przyciski „Jedź”
Po kliknięciu na przycisk „Jedź” musimy poczekać aż nawigacja przeliczy trasę 0-100%.
Uwaga! W tym momencie spora cześć użytkowników rozpoczyna podróż, gdzie dodatkowo co rzecz jasna jest zrozumiałe, jadąc przez własne miasto nie słucha poleceń nawigacji. Nie stanowi to problemu gdy trasa którą zaproponowała nawigacja pokrywa się z zamysłem kierowcy. Czasami nawigacja dostosuje się też  do „planu” kierowcy i zaproponuje nową trasę dojazdu do celu. Nie zawsze jednak tak się dzieje i zdarza się, że nawigacja będzie uparcie starała się naprowadzić nas na pierwotnie obraną trasę. Niezorientowany w temacie kierowca do pewnego momentu jedzie „po swojemu”, a dopiero w nieznanym terenie zaczyna słuchać nawigacji, a później zaczyna się irytacja, że nawigacja prowadzi bez sensu.
Przegląd zaproponowanej trasy
W celu zaoszczędzenia nerwów zarówno swoich jak i pasażerów, przed rozpoczęciem jazdy wystarczy wykonać następujące czynności:
 • klikamy pasek w górnej części ekranu
 • klikamy na 3 poziome paski w lewej części ekranu, dodatkowo w tym miejscu w oknie Suma można podejrzeć odległość oraz szacowany czas podróży
 • w kolejnym ekranie klikamy na: Mapa   
Na ekranie zostanie przedstawiona cała trasa. Za pomocą przycisków + i – można dostosować skalę mapy. Nawigacja zaproponowała trasę Poznań-Wrocław-Kraków. Jeżeli ta droga nam odpowiada to wracamy do ekranu mapy i jedziemy wg. wskazówek nawigacji.
Jeżeli jednak chcemy pojechać inną trasą to klikamy strzałkę w lewym dolnym rogu ekranu (powrót do głównego ekranu nawigacji). Następnie dotykamy ekran w dowolnym miejscu i zmieniamy orientację mapy na widok 2D:
Wskazujemy punkt na mapie (drogę, miasto) przez który chcemy przejechać i klikamy Jedź.
W tym momencie nawigacja zada pytanie co chcesz zrobić? Wybieramy opcję: Dodaj do aktywnej trasy.  
Na ekranie zostanie przedstawiona kolejność punktów. Kolejność zatwierdzamy kliknięciem w Gotowe:
Czekamy aż urządzenie przekalkuluje trasę i ponownie ją sprawdzamy poprzez wykonanie następujących czynności:
 • klikamy pasek w górnej części ekranu
 • klikamy na 3 poziome paski w lewej części ekranu, dodatkowo w tym miejscu w oknie Suma można podejrzeć odległość oraz szacowany czas podróży 
 • w kolejnym ekranie klikamy na: Mapa 
W identyczny sposób można dodawać kolejne punkty do trasy. Dzięki zaplanowaniu i przejrzeniu trasy wiemy przez jakie miasta pojedziemy.

Specjalnie z myślą o kierowcach, którzy lubią mieć wszystko zaplanowane od a do z przygotowaliśmy także poradnik, w którym pokazujemy jak zaplanować trasę na komputerze i jak przesłać ją do zgodnej nawigacji Garmin. Link do tego artykułu znajdziecie tutaj. Bardzo ciekawe rozwiązanie stanowi też planowanie trasy w Google Maps i ich eksport do nawigacji Garmin.

51 komentarzy do “Przegląd trasy i dodawanie punktów pośrednich w nawigacji Garmin

 • 14 listopada, 2014 o 21:45
  Bezpośredni odnośnik

  mam problem kupiłem nawigacje garmin 54ln .po uruchomieniu i wgraniu najnowszych aktualizacji oszukuje w ilosci kilometrów np. zfrancji do poski az o 500km a podane sa jednoski km oraz numery domów az 0 60 zamiazt 124 prowadzi do 64 co mam zrobic roman

  Odpowiedz
 • 17 listopada, 2014 o 08:43
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Rozumiem, że trasa na mapie wygląda prawidłowo, a przekłamanie pojawia się jedynie w kilometrach? Jeżeli tak to osobiście wykonałbym dwie proste czynności:

  1. Reset urządzenia do ustawień fabrycznych. Wyłączamy nawigację, włączamy i w momencie ukazania logo garmin kładziemy palec w prawym, dolnym narożniku ekranu. Procedura została przedstawiona na poniższym filmie:

  http://www.youtube.com/watch?v=0hioMjTKHbY

  2. Warto pobrać program Garmin WebUpdater i sprawdzić czy w trakcie instalacji mapy, zostały zainstalowane dodatki związane z oprogramowaniem, w szczególności plik TimeZoneMap. Link do WebUpDatera poniżej:

  https://www.garmin24.pl/pl/c/Garmin-WebupDater/167

  Jeżeli powyższe czynności nie pomogą zawsze można przeinstalować mapą. Jeśli i to zawiedzie pozostaje kontakt z serwisem firmy Garmin.

  Pozdrawiam

  Łukasz

  Odpowiedz
 • 30 lipca, 2015 o 02:47
  Bezpośredni odnośnik

  Dlaczego po wpisaniu miasta pojawia sie wiele pozycji jw. Kraków,Kraków- Kraków,Warta itd.Skąd mam wiedzieć jaka opcję wybrać?

  Odpowiedz
 • 30 lipca, 2015 o 12:33
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Pierwsza nazwa to miejscowość, którą wpisaliśmy w wyszukiwarce. Z kolei druga, oznacza największą miejscowość w pobliżu. Rozróżnienie to jest celowe i pomaga wyszukiwać mniejsze miejscowości o takich samych nazwach. W praktyce oznacza to, że: Kraków, Kraków to największy Kraków.

  Druga opcja to mniejsza miejscowość o nazwie Kraków w pobliży większego miasta Warta.

  Pozdrawiam
  Łukasz

  Odpowiedz
 • 30 lipca, 2015 o 13:37
  Bezpośredni odnośnik

  Dziękuję za poprzednią odpowiedź. Jeżeli wpiszę miasto Czempiń ulice Przedszkolną 11 to nawigacja pokazuje maksymalnie numer 5 mimo,że widać na mapce całą ulicę. Dlaczego?

  Odpowiedz
 • 30 lipca, 2015 o 15:55
  Bezpośredni odnośnik

  Podejrzewam, że dla tej lokalizacji Garmin nie ma pełnego planu adresowego. Być może pełna numeracja pojawi się w kolejnych uaktualnieniach map.

  Pozdrawiam
  Łukasz

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia, 2015 o 09:12
  Bezpośredni odnośnik

  1) Taka sytuacja z soboty.Wpisuje Safari zoo Borysew, pokazuje nawigacja 149 km.Wyruszam w trasę. Dojeżdżam do celu bez problemów z tym,że zamiast 149 km.zrobiłem 187… Różnica jest bardzo duża. Dlaczego?
  2) Garmin POI Loader jest jakoś aktualizowany? Jeśli tak czy wystarczy podmienić plik z waszej strony na ten już wgrany w nawigacje?
  3) Komunikat głosowy w POI KONTROLA DROGOWA bardziej się kojarzy z kontrolą policyjną nie lepiej zamienić na KONTROLA PRĘDKOŚĆI?
  Pozdrawiam Patryk

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia, 2015 o 13:11
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  1) Pierwsza odległość, widoczna bezpośrednio po wybraniu adresu docelowego jest mierzona w linii prostej. Dopiero po kliknięciu na: Jedź, nawigacja kalkuluje trasę i pokazuje rzeczywistą odległość.
  2) Dla samego programu aktualizacji nie kojarzę, natomiast bez problemu można podmieniać plik w folderze POI. Efekt będzie taki sam jak w przypadku instalacji radarów programem POI Loader
  3) Niestety nie my tworzymy tą bazę. Radary na stronę najczęściej zaciągamy ze strony ump.waw.pl

  Pozdrawiam
  Łukasz

  Odpowiedz
 • 8 sierpnia, 2015 o 14:12
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  mam nawigację Garmin Nuvi 44, ale mogę wybrać tylko jeden punkt pośredni.
  Po kliknięciu przycisku "Jedź!" są tylko 2 opcje: wyznacz nowy cel, wybierz punkt pośredni,
  ale nie ma opcji kolejnego punktu pośredniego.

  Odpowiedz
 • 10 sierpnia, 2015 o 08:55
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,

  Niestety seria Garmin Nuvi 42/44/52/54 ma tylko jeden punkt pośredni. Dopiero od modelu Nuvi 55/56 Garmin dodał możliwość planowania tras z wieloma punktami pośrednimi.

  Pozdrawiam
  Łukasz

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia, 2015 o 09:55
  Bezpośredni odnośnik

  mam nuvi56 od tygodnia,co mam zrobić żeby prowadziło mnie co prawda trasą dłuższą ale po niemieckich autostradach a nie zganiało mnie na landówki?

  Odpowiedz
 • 16 grudnia, 2015 o 22:05
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Chciałbym ustalić trasę od-do z moimi punktami pośrednimi i zapisać ją. Jak to zrobić tak by tuż przed podróżą nie wprowadzać na nowo wszystkiego.

  Odpowiedz
 • 17 grudnia, 2015 o 10:16
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  aby zaplanować i zapisać podróż z punktami pośrednimi (np. przygotowując się w domu do podróży) należy z głównego menu nawigacji wejść w Aplikacje (na dole ekranu) i następnie wybrać "Planowanie podróży". Za pomocą tej aplikacji możemy ustalić i zapisać podróż z nawet 30 punktami pośrednimi. Możemy także dowolnie zmieniać kolejność punktów pośrednich.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 7 stycznia, 2016 o 10:25
  Bezpośredni odnośnik

  Witam
  Posiadam nuvi 1490,wpisałem fotoradary a chciałbym zmienić głos z męskiego na żeński,jak to mam zrobić.I jeszcze jedno,co do aktualizacji,czy mam usunąć wpisane punkty i pobrać nowe i na nowo wkleić,czy może jest jakiś inny sposób.Bardzo dziękuję.

  Odpowiedz
 • 7 stycznia, 2016 o 16:36
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  aby pobrać żeński głos informujący o polskich fotoradarach proszę pobrać ten plik:
  http://ump.waw.pl/update/Maja.zip
  i zastąpić nim poprzedni plik z fotoradarami.
  Co do drugiego pytania, to jeśli dobrze zrozumiałem i chodzi Panu o aktualizacje punktów, czyli właśnie fotoradarów, to aktualizacja polega na ściągnięciu nowszej wersji i usunięciu starej.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 26 stycznia, 2016 o 10:16
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  poza nawigacjami ze starszej serii (nuvi 42, 54) wszystkie nowe nawigacje Garmina posiadają aplikację "Planowanie podróży", gdzie możemy ustalić i zapisać trasę z 30 punktami. Przy planowaniu trasy możemy dowolnie zmieniać ustawienie punktów pośrednich, a po zakończeniu wybrać opcję "Optymalizuj trasę".

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 28 stycznia, 2016 o 23:22
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie. Moje pytanie dotyczy już zaplanowanej trasy. Czy istnieje możliwość by nawigacja po wyznaczeniu trasy sama pokazała cała mapę tego odcinka a dopiero później kolejno prowadziła do trasie, czy jedyna możliwość to ta, że sami klikamy górny pasek, potem 3 poziome kreski a następnie mapę?
  Dziękuję i pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 29 stycznia, 2016 o 09:14
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  w nowych nawigacjach Garmin możemy kliknąć zamiast przycisku "Jedź" na przycisk "Trasy" i nawigacja pokaże nam od razu całą trasę na mapie. W poprzednich modelach należy to zrobić w sposób zaprezentowany w powyższym poście.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 4 lutego, 2016 o 05:56
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry

  Zakupiłem nawigację garmin nuvi 56, odrazu zaktualizowałem mapy i wybrałem się w 1000km trasę między Polską a Belgia. Ani razu nie wyswietlil się widok skrzyżowań czy zjazdów, czy powinienem to jakoś włączyć??

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 4 lutego, 2016 o 09:38
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  jeśli zaktualizował Pan mapę programem Garmin Express i jechał Pan po trasie wyznaczonej przez nawigację zdjęcia skrzyżowań powinny pojawiać się automatycznie. Jeśli w ogóle się nie pokazują sugeruję kontakt z pomocą techniczną firmy Garmin: nr infolinii 008004412454 bądź mailowo poland.support@garmin.com

  pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 6 lutego, 2016 o 07:48
  Bezpośredni odnośnik

  Zaraz po wiadomości od Pana napisałem pod podany mail ale do tej pory nikt nie odpisał…
  A może powinienem zresetować urządzenie??

  Odpowiedz
 • 6 lutego, 2016 o 09:07
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  myślę, że warto spróbować zresetować nawigację. Dla przypomnienia:
  Reset usunie zapisane na urządzeniu miejsca ulubione, dlatego wcześniej warto utworzyć kopię zapasową w programie Garmin Express. Aby wykonać reset nawigacji musi być ona wyłączona. Następnie proszę włączyć nawigację cały czas trzymając prawy, dolny róg ekranu palcem. Po chwili pojawi się pytanie czy na pewno chcemy usunąć dane użytkownika. Należy kliknąć "Tak". Teraz urządzenie zostanie zresetowane. Po resecie należy pozostawić nawigację w takim miejscu, aby mogła zlokalizować satelity (np. na parapecie.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 7 lutego, 2016 o 09:01
  Bezpośredni odnośnik

  Czy po resecie takim mapa zapisana w urządzeniu będzie dalej ta po aktualizacji czy będzie wymagane powtórzenie wszystkiego programem garmin express?

  Odpowiedz
 • 8 lutego, 2016 o 11:34
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  po resecie zarówno oprogramowanie jak i mapa pozostaną w najnowszej wersji i nie będzie potrzeby ich ponownej instalacji.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 9 lutego, 2016 o 11:26
  Bezpośredni odnośnik

  Witam ponownie,

  Zrobiłem symulacje przejazdu po trasie autostradowej Belgia Niemcy a niestety ani razu nie wyswietlilo się foto skrzyżowania czy zjazdu…serwis wciąż nie odpisał, świadczy to tylko o kompetentnym podejściu firmy do problemu.

  Odpowiedz
 • 9 lutego, 2016 o 11:46
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  proszę spróbować w trybie symulacji GPS ustawić pozycję na autostradzie A4 zaraz przed zjazdem do centrum Wrocławia (zjazd z A4 w drogę 98 – kierunek północny na krajową 5 oraz 8) i wybrać jako punkt docelowy okolicę centrum Wrocławia. Na tym zjeździe powinno pojawić się zdjęcie z tablicami zjazdowymi. Jeśli się nie pojawia, proszę dla pewności wejść w Ustawienia -> Mapa i pojazd -> Moje mapy i napisać jakie dokładnie mapy znajdują się na nawigacji.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 9 lutego, 2016 o 13:43
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  Niestety nie mam pojęcia jak ustawić taka symulacje, ciągle mi startuje gdzieś z terenów Belgii gdzie mam ostatni zasięg GPS. Czy mógłbym prosić o pokierowanie mnie krok po ktoku jak to zrobię? Wiem o który zjazd chodzi, zapewne pierwszy z A4 za sklepem Ikea.

  Odpowiedz
 • 9 lutego, 2016 o 14:09
  Bezpośredni odnośnik

  Na początek proszę wejść w Ustawienia -> Nawigacja -> Symulator GPS (musi być zaznaczony).
  Następnie proszę wrócić do głównego ekranu i wybrać "Dokąd". Po prawej stronie proszę kliknąć na "Kategorie", przewinąć na sam dół ekranu i wybrać "Współrzędne". Proszę podać tam następujące współrzędne N 51°02.4330' oraz E 016°59.4149'. Klikamy gotowe i zobaczymy wybraną pozycję na mapie. Teraz należy kliknąć przycisk "Ustal pozycję", a jeśli go nie ma to proszę kliknąć na szary pasek na dole ekranu i wtedy na "Ustal pozycję".
  W ten sposób zostaliśmy przeniesieni we wskazane miejsce na autostradzie A4. Teraz musimy jeszcze wskazać punkt docelowy (np. Wrocław), bądź po prostu kliknąć na mapie w wybrany punkt Wrocławia i wybrać "Jedź". W tym momencie nawigacja zapyta: "Zasymulować przejazd tą trasą?". Zgadzamy się i obserwujemy czy podczas zjazdu w stronę centrum pokaże się z prawej strony zdjęcie zjazdu z autostrady.

  Odpowiedz
 • 9 lutego, 2016 o 14:29
  Bezpośredni odnośnik

  Dokładnie tak zrobiłem, trasa wystartowała ok 1km przed zjazdem w prawo z autostrady, jednak zdjęcie nie pojawiło się, jedyne oznaczenie to te w lewym górnym rogu ekranu o ilości pasów itd.

  Odpowiedz
 • 9 lutego, 2016 o 14:35
  Bezpośredni odnośnik

  W takim wypadku można jeszcze spróbować przeinstalować mapę za pomocą programu Garmin Express. Należy wejść w "Opcje mapy" i zainstalować jeszcze raz tą samą wersję mapy. Jeśli to nie pomoże pozostaje kontakt ze wsparciem technicznym Garmina pod numerem telefonu 008004412454.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 9 lutego, 2016 o 14:40
  Bezpośredni odnośnik

  Dziękuję za pomoc, zrobię to po powrocie do domu gdyż nie mam ze sobą kabla, nie sądziłem, że będzie mi potrzebny na wyjazd.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 13 marca, 2016 o 13:01
  Bezpośredni odnośnik

  Witam jaki model numer nawigacji jest w nowych hondach lub gdzie mogę to sprawdzić pozdrawiam Jacek

  Odpowiedz
 • 14 marca, 2016 o 11:11
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  nawigacje fabrycznie montowane w nowych samochodach mają oprogramowanie specjalnie dostosowane do konkretnych modeli i pełnych informacji na temat systemu nawigacyjnego oraz aktualizacji udzielają dealerzy.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 26 marca, 2016 o 07:01
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  piszę w sprawie problemu z mapą a właściwie trasą jaką pokazuje, urządzenie nuvi2495LM mapa CNE.
  Codziennie dojeżdżam z KRK do Nowego Sącza, problem tkwi na odcinku Brzesko – Nowy Sącz, jadę drogą krajową 75 która jest najszybsza i najkrótsza, a nawigacja na ok 26km każe mi skręcić w drogę numer 966 i prowadzi jakimś górami i dolinami przez wsie, drogi wąskie, dziurawe itp. tylko po to żeby jakiś czas wyjechać z powrotem na krajową 75.
  Jest to totalnie bez sensu, żadnej ekonomii, dłużej, mniej ekonomicznie, strata czasu, paliwa itp.
  Nie wiem gdzie to zgłosić żeby zostało poprawione dlatego pozwoliłem sobie napisać tutaj.
  Pozdrawiam Grzegorz Kozbur.

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia, 2016 o 01:11
  Bezpośredni odnośnik

  Miałem kiedyś starszego Garmina i tam przy wyborze trasy była taka opcja mieszana – optymalna. I ta była najlepsza. Teraz jak wybieram najkrótszy czas to wcale on nie jest najkrótszy. Np. z Zielonej Góry do Wrocławia nawigacja uparcie prowadzi mnie na A4 zamiast prosto drogą krajową. I gdybym tak jechał to 70 km więcej i ok. 20 minut dłużej. Jak wybieram opcję najkrótszą to znowu np. W Środzie Śląskiej każe jechać przez miasto, a nie obwodnicą. Itd.

  Odpowiedz
 • 3 lipca, 2016 o 21:18
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, zakupiłem kilka dni temu nawigację Garmina 2589 LMT. Nawigacja kieruję w centra miast nie prowadzi głównymi drogami, zmiana typu wyznaczania tras nic nie pomaga uporczywie kieruje w drogi gorszej klasy i w centra miast. Można to jakoś zmienić ? może jest jakaś aktualizacja oprogramowania, która poprawia wyznaczanie tras?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 4 lipca, 2016 o 09:09
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. W ustawieniach nawigacji ma Pan włączone unikanie autostrad, proszę wyłączyć tą opcje ponieważ wtedy będzie prowadziła drogami lokalnymi.Wszystkie drogi które chcemy żeby były unikane muszą być zaznaczone. Również trybie obliczania tras proszę ustawić zamiast najkrótszą trasę tylko krótki czas.
  Pozdrawiam
  Robert

  Odpowiedz
 • 4 lipca, 2016 o 15:02
  Bezpośredni odnośnik

  Jest zaznaczone w unikanie: zawracanie, pasy specjalne i drogi gruntowe. ustawiona na krótki czas, trafficTrends odznaczony. I ciągle prowadzi w miasta

  Odpowiedz
 • 22 lipca, 2016 o 16:21
  Bezpośredni odnośnik

  Witam
  Mam nawigacje 2457 i mam pytanie jak ustawić planowanie trasy z punktami ale samymi miastami.Jak ustawiam punkty to po wpisaniu miasta idzie dalej żeby wpisać ulicę i numer. Jak można ominąć tą opcję?
  Pozdrawiam Tomek

  Odpowiedz
 • 25 lipca, 2016 o 08:17
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  zamiast wybierać "Adres" należy kliknąć w ikonkę "Miasta" – wtedy nie trzeba wprowadzać pełnego adresu, a jedynie nazwę miejscowości. Jeśli ikonki miast nie mamy w głównym menu należy wybrać "Kategorie" i na dole listy będzie ikona "Miasta".

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 7 września, 2016 o 10:05
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry, od dwóch tygodni jestem posiadaczem modelu nuvi 55. problem leży w dokładności nawigacji, a konkretnie: gdy jestem już na etapie skrętu w ulicę nawigacja pokazuje jeszcze 10 – 13 metrów do skrętu. Da się to jakoś wyeliminować? Czy to usterka urządzenia?

  Odpowiedz
 • 7 września, 2016 o 10:24
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  sugeruję wykonać tzw. Master Reset nawigacji (przywrócenie ustawień fabrycznych). Aby to zrobić należy podczas włączania nawigacji trzymać prawy dolny róg ekranu dotykowe. Na pytanie "czy usunąć dane użytkownika" odpowiadamy "Tak".
  Jeśli to także nie pomoże, być może nawigacja jest uszkodzona, zalecam kontakt ze wsparciem technicznym firmy Garmin, numer 008004412454 bądź mailowo poland.support@garmin.com

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 9 lutego, 2017 o 22:27
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry , Mam Drive 60 LMT . Jak dodać punkt pośredni poprzez wpisanie adresu ( lub współrzędnych ) a nie klikanie na mapie ? Dziękuję Piotr

  Odpowiedz
 • 10 lutego, 2017 o 09:09
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  jeśli mamy już zaplanowaną trasę i chcemy dodać nowy adres jako punkt pośredni należy:
  Wrócić do głównego menu i wybrać -> Dokąd -> Adres -> podajemy adres -> po wprowadzeniu adresu wybieramy w oknie dialogowym opcję "Dodaj do aktywnej trasy". W ten sposób punkt zostanie dodany do naszej trasy. Pojawi się także możliwość uszeregowania punktów pośrednich, jeśli dodaliśmy ich więcej.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *