Garmin Zumo XT2 – Jedź własną drogą!

Kolejna nowość od Garmin to nawigacja satelitarna dla motocyklistów Zumo XT2. Sezon motocyklowy otwarty, warto więc wyposażyć się w urządzenie, które poprowadzi nas przez najpiękniejsze drogi. Zumo XT2 oferuje większy wyświetlacz oraz wiele nowych funkcji pomagających znaleźć idealną trasę!

Seria Zumo XT to wytrzymałe urządzenia nawigacyjne dla motocyklistów, stworzone z myślą o przygodach. Posiadają duże, czytelne wyświetlacze, odporne na deszcz i przystosowane do obsługi w rękawicach. Kolejną zaletą urządzeń jest możliwość obsługi w trybie poziomym, a także pionowym. Przyjrzyjmy się więc kluczowym funkcjom nowego modelu oraz opcjom nawigacyjnym, a także porównajmy go z poprzednikiem.

Najważniejsze funkcje

 • BARDZO JASNY WYŚWIETLACZ, o przekątnej 6 cali jest o 15% większy niż ekrany w poprzednich modelach, a ponadto wyróżnia się jeszcze jaśniejszym obrazem w rozdzielczości HD w orientacji poziomej lub pionowej.
 • WIZUALNE PLANOWANIE TRASY, w urządzeniu, a także poprzez aplikację w zgodnym smartfonie.
 • ŚLEDZENIE JAZDY GRUPOWEJ, przy pomocy aplikacji Tread na smartfonie lub w urządzeniu możemy śledzić naszych zmotoryzowanych znajomych.
 • PROSTE PRZEŁĄCZANIE MAP, pomiędzy mapami drogowymi, topograficznymi i obrazami satelitarnymi, aby zawsze mieć najbardziej odpowiednią mapę podczas podróży.

Nawigacja i funkcje podróżne

 • TRASY GARMIN ADVENTUROUS ROUTING, pomgą znaleźć najbardziej emocjonujące trasy z wzniesieniami, zakrętami i pięknymi widokami. Dodatkowo możesz wybrać jeden z 4 poziomów trudności.
 • MALOWNICZE DROGI MICHELIN, które można z łatwością włączyć do obecnej podróży za pomocą funkcji wizualnego planowania trasy lub zdecydować się na spontaniczną przejażdżkę, wybierając podświetloną, zieloną trasę bezpośrednio na mapie.
 • PODSUMOWANIE JAZDY, w aplikacji Tread, aby przejrzeć szczegóły dotyczące jazdy m.in. prędkości, przyspieszania, zwalniania czy wysokości.
 • POPULARNE TRASY, dla motocykli wybierane przez innych kierowców, aby odkryć nowe i ekscytujące trasy.
 • ZIELONY PRZEWODNIK MICHELIN, zawierający zdjęcia, szczegółowe opisy i oceny miejsc, które warto zobaczyć.

Porównanie serii Zumo XT

Zumo XT2Zumo XT
Wymiary fizyczne15,6 x 8,9 x 2,5 cm14,8 x 8,8 x 2,4 cm
Wymiary wyświetlacza6 cali (13,3 x 7,5 cm)5,5 cala (12,1 x 6,8 cm)
Rozdzielczość1280 x 720 pikseli1280 x 720 pikseli
Typ wyświetlaczaWielodotykowy, szklany, bardzo jasny wyświetlacz HD TFTWielodotykowy, szklany, bardzo jasny wyświetlacz HD TFT
Masa340 g262 g
Ekran w dwóch położeniachTAKTAK
Klasa wodoszczelnościIPX7IPX7
Czas działania bateriido 6 godzindo 6 godzin
Klasa odpornościMIL-STD-810MIL-STD-810
Uchwyt na kierownicęTAKTAK
Porównanie modeli Garmin Zumo XT oraz XT2

Dodatkowe opcje

Garmin Zumo XT2 to jednak, nie tylko funkcje nawigacyjne. Urządzenie pozwala pozostać w kontakcie ze światem, a także zadbać o nasze bezpieczeństwo podczas każdej podróży. Oto kluczowe możliwości w tym zakresie.

 • ALERTY DLA MOTOCYKLISTY, informujące o zagrożeniach na trasie, takich jak zbliżające się ostre zakręty, ograniczenia prędkości itp.
 • MUZYKA, pozwala przysłać strumieniowo muzykę ze smartfona, a także odtwarzać pliki MP3 zapisane w urządzeniu nawigacyjnym.
 • BEZPRZEWODOWE AKTUALIZACJE, map, a także oprogramowania, dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi.
 • RUCH DROGOWY I POGODA, pozwalają korzystać z aktualnych informacji oraz udostępniać trasy innym motocyklistom z pomocą aplikacji Tread.
 • POWIADOMIENIA O ZDARZENIACH, w razie konieczności urządzenie automatycznie wysyła wiadomość tekstową z informacją o naszej aktualnej pozycji do wcześniej określonego kontaktu alarmowego.
 • ZGODNOŚĆ Z INREACH, pozwala na dwukierunkową komunikację i sprawdzania pogody, a w sytuacji zagrożenia, nadawania sygnałów SOS, po sparowaniu z komunikatorem satelitarnym inReach.

Podsumowanie

Garmin ZUMO XT2 ma wszelkie cechy, aby stać się jedną z najchętniej wybieranych nawigacji motocyklowych. Większy ekran, duża liczba funkcji nawigacyjnych i turystycznych, a także łatwość obsługi brzmią jak przepis na sukces.

Urządzenie, już w krótce dostępne będzie w ofercie naszego partnera, sklepu TRIGAR.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *