Mapy Garmin Navionics+ nowe najdokładniejsze mapy morskie

Na wiosnę zwyczajowo pojawiają się aktualizacje map morskich dla ploterów i echosond Garmin. W tym roku jednak Garmin zaskoczył nas zupełnie nowymi mapami dla żeglarzy Garmin Navionics+ oraz Garmin Navionics+ Vision. Sprawdźmy co się zmieniło.

Co nowego w mapach Garmin Navionics+

Mapy Garmin Navionics+ to mapy, które udoskonalają możliwości map Garmin BlueChart g3.

Po pierwsze nowe mapy oferują możliwość codziennej aktualizacji. Można to robić wygodnie poprzez aplikację Garmin ActiveCaptain. Kupując mapę otrzymujemy subskrypcję na rok. Po roku mapy oczywiście dalej zostają, jednak nie będziemy już mieli możliwości otrzymywania aktualizacji, chyba że wykupimy ponownie subskrypcję.

Po drugie, mapy oferują udoskonaloną automatyczną nawigację Auto Guidance+. Wylicza ona trasę szybciej oraz bierze pod uwagę więcej detali. Dodatkowo opiera się na popularnych trasach które często wybierają sternicy.

Po trzecie Garmin Navionics+ to nowy sposób prezentacji danych. Poprawiono wyświetlanie głębokości oraz płycizn na które pozwalają ekrany w najnowszych ploterach. Mapy są więc czytelniejsze i bardziej intuicyjne. O tym jak ważny jest sposób prezentacji mapy nie trzeba nikogo przekonywać.

Garmin Navionics+ oraz Vision+

Podobnie jak w mapach g3, nowe mapy występują w wersji „standardowej” i wersji Vision+. Mapy Vision+ są droższe i zawierają kilka dodatkowych funkcji:

  • zdjęcia satelitarne
  • widok 3D FishEye
  • widok 3D MarinerEye
  • cieniowanie reliefowe(dla wybranych obszarów)
  • zdjęcia lotnicze (dla wybranych lokalizacji)
Nowe mapy Garmin Navionics+

Dla kogo mapy Garmin Navionics+, a dla kogo Garmin BlueChart g3?

Warto pamiętać, że mapy Garmin Navionics+ oraz Garmin Navionics+ Vision pasują tylko do nowych serii ploterów i echosond Garmin. Należą do nich:

  • Garmin ECHOMAP UHD 72sv, 92sv, ECHOMAP Ultra 102sv, 122sv,
  • Garmin GPSMAP 722, 922, 1222 PLUS, GPSMAP 12×2 Touch, GPSMAP 10×2 / 12×2
  • Garmin GPSMAP 723, 923, 1223
  • Garmin GPSMAP 8410, 8412, 8416

Jeśli nie posiadasz żadnego z wymienionych ploterów lub używasz urządzenia ręcznego Garmin, np. GPSMAP 79s to należy wybrać mapy Garmin BlueChart g3.

Pełną listę kompatybilności urządzeń Garmin z różnymi mapami znajdziecie tutaj.

Mapy europejskie są już dostępne w sprzedaży i można je zamówić na kartach micro SD.

Mapa morska Garmin Navionics

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *