Garmin Descent G1 – nowy zegarek dla ludzi aktywnych

Popularna oferta komputerów nurkowych firmy Garmin została rozszerzona o Descent G1 – zegarek o solidnej konstrukcji i opcjonalnym ładowaniu energią słoneczną

Garmin zaprezentował równocześnie dwa warianty zegarków Descent G1 Solar oraz Descent G1. Oba warianty można określić mianem komputerów nurkowych w formacie zegara z innowacyjną technologią przydatną pod powierzchnią wody, funkcjami do treningu, całodobową rejestracją stanu zdrowia, funkcjami smartwatcha i opcjonalnym ładowaniem solarnym.

„Niezależnie od tego, czy planujesz kupić swój pierwszy komputer nurkowy, czy chcesz smartwatcha, który będzie pasował do Twojego aktywnego stylu życia, Descent G1 będzie Twoim idealnym partnerem. Jest odpowiedni dla wszystkich nurków, którzy cenią smartwatch, który nadaje się do multisportu i wszystkiego innego, co jest częścią twoich ulubionych zajęć ”- mówi Dan Bartel, globalny kierownik sprzedaży w Garmin.

Garmin Descent G1 – parametry techniczne

Nowy Garmin Descent G1 ma kompaktową, stylową konstrukcję znaną z serii zegarków Instinct 2. Zegarek posiada kopertę o średnicy 45 milimetrów oraz monochromatyczny wyświetlacz o wysokim kontraście. Urządzenie jest wodoodporne do 10 ATM (100 metrów) i zostało przetestowane zgodnie z normą techniczną EN133319 pod kątem zdolności do nurkowania. Do obsługi wykorzystujemy pięć przycisków rozmieszczonych na krawędziach obudowy. W zegarku zastosowana szkiełko szafirowe (wersja bez ładowania Solarnego) oraz szkiełko Power Saphire w wersjach Solar.  

Wszystko to sprawia, że ​Garmin ​Descent G1 to solidny smartwatch, który jest gotowy, aby być Twoim najlepszym partnerem podczas przygód zarówno nad, jak i pod wodą. Nowy zegarek jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. dodatkowo jest także kompatybilny z opaskami na nadgarstek Garmin QuickFit o szerokości 22mm, co ułatwia przełączanie między krótkimi i długimi paskami, które można w razie potrzeby użyć na zewnętrznej stronie kombinezonu. Co więcej możesz również łatwo zmienić swój zegarek, aby stał się bardziej elegancki i pasował do Twojego stroju podczas bardziej formalnych zajęć. 

Garmin Descent G1

Szczegółowe statystyki dla wszystkich typów nurków

Zegarki z serii Descent G1 mają funkcje odpowiednie zarówno dla początkujących w nurkowaniu, jak i tych bardziej doświadczonych. Model ten obsługuje kilka różnych trybów nurkowania, jedną lub więcej rurek gazowych (w tym powietrze, nitrox, trimiks i 100% O2), manometry, bezdech, polowania na wolne nurkowania i w pełni zamknięty aparat oddechowy. Seria Descent G1 posiada również 3-osiowy kompas cyfrowy i głęboki alarm z wibracją. Bezpośrednio na nadgarstku możesz zobaczyć głębokość, czas nurkowania, temperaturę, NDL / TTS, prędkości wynurzania / zejścia, mieszankę gazów, ładowanie PO2, N2, przystanek dekompresyjny / bezpieczeństwa, porę dnia, wszystko to można dostosować do własnych preferencji. 

Nurkowie mogą brać udział w niestandardowych nurkowaniach i ekranach powierzchniowych w trybach bezdechu, a ponadto można uwzględnić więcej danych, takich jak prędkości wynurzania i opadania, aby analizować wyniki między nurkowaniami w aplikacji Garmin Dive. W ten sposób jako nurek możesz łatwo analizować każde nurkowanie. Ponadto w aplikacji Garmin Dive można dostosować ustawienia urządzenia Descent G1 lub zaplanować następne nurkowanie, przeglądając popularne witryny przeglądane i oceniane przez innych użytkowników.

Aplikacje do rejestracji zdrowia i sportu w zegarku Descent G1

Seria Garmin Descent G1 oferuje szeroki wybór funkcji zdrowotnych, w tym rejestrację snu wraz z oceną snu, a także szereg różnych aplikacji sportowych do treningu zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu takich jak np. pływania, wędrówek, biegania, jazdy na rowerze, golfa, jogi i surfingu, a także triathlonu. Dzięki zintegrowanemu widżetowi Surfline, jako surfer otrzymujesz wizualną prezentację informacji o pływach, wysokości fal, wietrze i ocenie jakości surfowania bezpośrednio na nadgarstku. Seria Descent G1 rejestruje i mierzy Twoją wydajność dzięki zaawansowanym funkcjom treningowym firmy Garmin, takim jak pułap tlenowy, wiek metaboliczny, stan treningu, czas regeneracji, sesje treningowe HIIT i sugestie dotyczące codziennych sesji treningowych.

Garmin Descent G1 – wbudowana aplikacja do surfingu

Połączone funkcje

Seria Garmin Descent G1 posiada funkcję płatności za pośrednictwem zegarka, czyli Garmin Pay. Co ważne, do wykonania płatności zegarkiem nie musimy znajdować się w zasięgu telefonu. Oczywiście seria Descent G1 może być używana zarówno ze smartfonami z systemem Android, jak i Apple. Dzięki połączeniu bluetooth możemy otrzymywać powiadomienia o połączeniach, wiadomościach tekstowych, przypomnienia z kalendarza, aktualizacjach z mediów społecznościowych, itp. Nowa seria jest również kompatybilna z platformą Connect IQ™, co pozwala nadać zegarkowi bardziej osobisty charakter, pobierając tarcze, pola danych, aplikacje i widżety.

Kompatybilność z komunikatorem inReach oraz wykrywanie zdarzeń

Zegarek Descent G1 jest kompatybilny z komunikatorami satelitarnymi Garmin inReach. Połączenie obu urządzeń pozwala odczytywać i wysyłać wiadomości bezpośrednio z nadgarstka w miejscach, gdzie sieć komórkowa nie ma zasięgu, a także udostępniać własną pozycję najbliższym. W ramach bezprzewodowego połączenia ze zgodnym smartfonem można natomiast włączyć w zegarku funkcję wykrywania zdarzeń oraz wzywania pomocy. Dzięki temu w sytuacji kryzysowej (wypadek na rowerze czy w trakcie treningu) w łatwy sposób można poinformować wybrane kontakty o tym, że potrzebujemy pomocy. Wysłana automatycznie wiadomość SMS zawiera m.in. lokalizację naszego położenia.

Premiera i cena w Polsce

Nowe zegarki pojawią się w Polskiej dystrybucji już na wiosnę 2022 roku. Sugerowana cena detaliczna za wariant bez doładowania solarnego to 2699 zł, za opcję solarną trzeba będzie dopłacić blisko 500 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *