Słuchawki kostne AfterShokz Aeropex – promocja Black Friday

Dzięki uprzejmości firmy TRIGAR mieliśmy okazję przetestować słuchawki bezprzewodowe AfterShokz Aeropex. Choć na szczegółową recenzję musicie jeszcze chwilę poczekać, to w związku z promocją Black Friday jaka ma aktualnie miejsce na ten model, postanowiliśmy w kilku zdaniach podzielić się z Wami naszymi spostrzeżeniami z używania tych słuchawek. Amerykański producent jest pionierem w dziedzinie wykorzystania technologii przewodnictwa kostnego w słuchawkach codziennego użytku. Pierwsze wrażenia są naprawdę bardzo pozytywne, choć trzeba tu podkreślić, że nie są to słuchawki dla melomanów czy fanów mocnych basów, ale o tym już za chwilę.

Przewodnictwo kostne w słuchawkach AfterShokz Aeropex – o co w tym chodzi?

W odróżnieniu od klasycznych słuchawek (dousznych czy nausznych),  które muszą znajdować się we wnętrzu małżowiny usznej, bądź ściśle do niej przylegać, słuchawki z przewodnictwem kostnym zakładamy na ucho. Jest to kluczowa różnica, w której tkwi cała magia Aeropexów. Początkowe wrażenia są dość dziwne, bo czujemy jakbyśmy słyszeli muzykę wewnątrz głowy, ale bardzo szybko się do tego można przyzwyczaić.

Następnym zaskoczeniem jest to, że słyszymy wszystko wokół. Bez najmniejszego problemu możemy z kimś rozmawiać i równocześnie słuchać muzyki. Właśnie to zjawisko, niezamykania się na otoczenie sprawia, że słuchawki marki AfterShokz są niezwykle popularne w środowisku biegaczy i kolarzy. Okazuje się, że trening w rytmie ulubionej muzyki wcale nie musi być niebezpieczny. Dzięki temu, że nie zasłaniamy w żaden sposób uszu, docierają do nas wszystkie dźwięki z otoczenia. Usłyszymy nadjeżdżające auto czy dzwonek kolarza, który chce nas ominąć na chodniku.

Słuchawki z przewodnictwem kostnym używają kości czaszki jako systemu rezonatorów – to zjawisko nazwane jest przewodzeniem kostnym. Dzięki wprawianiu kości czaszki w odpowiednie drgania, dźwięk przekazywany jest do naszego ucha wewnętrznego.

To całkowicie bezpieczna metoda przekazywania dźwięku. Od lat jest wykorzystywana do konstruowania aparatów słuchowych dla osób słabo słyszących. Co ciekawe, taki rodzaj słuchawek jest dla tej grupy osób idealnym rozwiązaniem, pozwalającym cieszyć się muzyką. Ale wszyscy pozostali także docenią taki system emisji dźwięku. – źródło aftershokz.pl

Łączność z urządzeniem mobilnym

Słuchawki Aftershokz Aeropex do łączenia z urządzeniem mobilnym wykorzystują protokół Bluetooth 5.0. Co ważne istnieje możliwość połączenia dwukanałowego, co w praktyce oznacza, że równocześnie możemy być zsynchronizowani z telefonem oraz na przykład zegarkiem. My w trakcie testów korzystaliśmy z modelu iPhone 11 Pro oraz smartwatcha Garmin Fenix 6 Sapphire. Dzięki temu w trakcie biegania mogliśmy słuchać i sterować muzyką bezpośrednio z zegarka oraz odebrać rozmowę przychodzącą do telefonu. Proces synchronizacji w oby przypadkach był bezproblemowy. W trakcie tygodniowych testów nie doświadczyliśmy póki co żadnych sytuacji zrywania połączenia.

aftershokz-aeropex
Słuchawki AfterShokz Aeropex połączone z zegarkiem Garmin Fenix 6

Słuchawki ważą zaledwie 26g, co w połączeniu z konstrukcją odsłaniającą ucho sprawia, że po założeniu są są praktycznie niewyczuwalne. Producent deklaruje wodoszczelności IP67, co oznacza że nawet w trakcie deszczu nie musimy martwić się o uszkodzenie słuchawek – tego jeszcze nie mieliśmy okazji sprawdzić. Do pełnego naładowania wystarczą 2 godziny, a ciągły czas odtwarzania to nawet 8 godzin. Jest to wynik bardzo prawdopodobny do osiągnięcia. Nam udało się osiągnąć 7 godzin, ale test przeprowadzimy jeszcze raz po ponownym naładowaniu baterii do pełnogo poziomu.

Jakoś dźwięku w AfterShokz Aeropex

Nie mieliśmy okazji testować wcześniejszego modelu z onaczeniem AIR. Jednak firma AfterShokz chwali się, że w nowych Aeropexach udało im się zredukować utratę dźwięku o ponad 50%, a dzięki zmianie kąta nachylenia przetworników (o 30%) udało się poprawić bas oraz zredukować drgania. Póki co wykonaliśmy testy w trakcie codziennej pracy biurowej, biegania, jazdy na rowerze oraz jazdy tramwajem. W każdej z w/w sytuacji jakość dźwięku muzyki czy rozmowy telefonicznej były na wysokim poziomie. Z pewnością jednak nie są to słuchawki dla osób, które poruszając się komunikacją miejską chcą podzielić się swoją muzyką z resztą pasażerów. Przy maksymalnym poziomie nagłośnienia Aeropexy zaczynają drgać co automatycznie wymusza ich wyciszenie. Być może taki był właśnie zamysł producenta.

Gdzie kupić słuchawki Aeropexy?

Przed dezycję o zakupie zdecydowanie polecamy Wam przetestowanie słuchawek. Nam przewodnictwo kostne bardzo szybo przypadło do gustu. Słuchawki wykorzystujemy zarówno do treningów, ale też w pracy. Jednak, żeby sprawdzić o co w tym chodzi to trzeba to fizycznie poczuć! W związku z tym serdecznie zapraszamy Was do salonów stacjonarnych firmy TRIGAR. W każdym z oddziałów znajduje się specjalna stacja odsłuchowa, na której możecie przetestować model AfterShokz Aeropex.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *