Schematy odpowiedzi w urządzeniach Garmin

Zegarki firmy Garmin pozwalają na połączenie naszego smartfona z urządzeniem poprzez Bluetooth. Pozwala to na przekazywanie z telefonu informacji takich jak powiadomienia z aplikacji, przekazywanie wiadomości SMS, Email czy z komunikatorów lub wyświetlaniem połączeń przychodzących. Poza wyświetlaniem powiadomień urządzenia pozwalają też w wielu przypadkach na wykorzystanie schematów wiadomości takich jak „Nie mogę teraz odebrać”, „Oddzwonię” itp. aby szybko odpisać na wiadomość tudzież odrzucić połączenie z informacją zwrotną. Jeżeli napotykają Państwo problemy z połączeniem swojego urządzenia z zegarkiem, zapraszamy do oddzielnego artykułu dostępnego tutaj.

Ważne! W tym momencie opcja odpowiedzi ze schematu działa tylko z telefonami z systemem Android 6.0 w górę (Marshmallow z października 2015 roku). Odpowiedzi nie działają w telefonach Apple z iOs.

Aplikacje które umożliwiają szybkie odpowiedzenie różnią się w zależności od marki telefonu oraz wbudowanego oprogramowania. Aktualne wymagania można znaleźć zawsze na dedykowanej podstronie Garmina. 

Jak działają schematy odpowiedzi?

Przede wszystkim nasze urządzenie musi być połączone z aplikacją Garmin Connect zainstalowaną w telefonie. W momencie gdy na naszym urządzeniu pojawia się informacja o połączeniu przychodzącym lub powiadomienie o wiadomości z kompatybilnej aplikacji na ekranie pojawią się dodatkowe opcje. W przypadku połączenia głosowego jest to „Odbierz”, „Odrzuć” oraz „Odpowiedz”. Z kolei przy powiadomieniach o wiadomościach SMS czy email opcje dopasowują się w zależności od aplikacji, która przesyła powiadomienie.

Odpowiedzi w zegarku Garmin

W większości przypadków pojawia nam się opcja „Odpowiedz”. Wybierając ją możemy szybko odpowiedzieć na wiadomość jednym z dostępnych schematów wiadomości dostępnych w urządzeniu. Po potwierdzeniu wyboru, aplikacja urządzenie przekaże informację do aplikacji, ta z kolei korzystając z telefonu wyśle wybraną wiadomość. Z racji tego, że do powiadomień i odpowiedzi wykorzystywany jest telefon, działa to tylko w momencie gdy smartfon znajduje się w odległości do 10m (zasięg Bluetooth).

Edycja dostępnych odpowiedzi w Garmin Connect

Gotowe odpowiedzi z których możemy skorzystać w urządzeniu można zmieniać w zależności od potrzeb. Poza wcześniej zdefiniowanymi odpowiedziami Garmin pozwala nam również na stworzenie własnych schematów wiadomości z wykorzystaniem aplikacji Garmin Connect.

Ustawienia urządzenia Connect

Aby ustawić własne wiadomości należy wykorzystać aplikację Garmin Connect. Wchodzimy w ustawienia urządzenia klikając na ikonkę w górnym prawym rogu, a następnie wybieramy opcję „Odpowiedzi SMS”. Kolejna opcja pozwala nam na ustalenie odrębnych odpowiedzi dla wiadomości i połączeń.

Ustawienia odpowiedzi

Po wybraniu interesującej nas opcji pojawi się lista gotowych odpowiedzi dostępnych w urządzeniu. Możemy je zmieniać używając przycisków – oraz + co spowoduje przeniesienie ich z listy dostępnych na listę dodatkową i odwrotnie. Wiadomości można również usuwać (przycisk kosza po prawej stronie wiadomości) lub zmieniać ich kolejność przytrzymując palec na ikonce listy i przeciągając odpowiedzi w górę i w dół.

W przypadku odpowiedzi na połączenia ich ilość jest limitowana do 3.

Tworzenie własnych schematów odpowiedzi

Przeglądając listę odpowiedzi na wiadomości, w jej górnym prawym rogu znajdziemy ikonkę + pozwalającą na dodanie własnej wiadomości. Po wybraniu tej opcji pojawi się pole tekstowe w którym należy wpisać interesującą nas treść (można używać emotikony) i wybieramy opcję zapisz. Wpisana przez nas odpowiedź pojawi się na szczycie listy odpowiedzi.

Pomimo pozornego braku możliwości stworzenia własnej odpowiedzi w „Odpowiedziach na połączenia”, aplikacja nadal pozwala nam na zdefiniowane własnej treści.

Własne odpowiedzi w telefonie

Wystarczy kliknąć na dowolnej odpowiedzi i zmienić jej treść, a następnie ją zapisać.

Kompatybilne urządzenia

Poniżej znajduje się lista urządzeń Garmin w których mamy możliwość szybkiego odpowiadania wraz z edycją wiadomości:

Poniżej znajdują się modele które wspierają funkcję odpowiedzi, ale nie pozwalają na edycję wiadomości w aplikacji Garmin Connect:

Wszystkie smartwatche Garmin wspierające funkcję schematów odpowiedzi dostępne są w sklepie TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *