W czasach pandemii koronawirusa i związanych z tym tematem ograniczeń w funkcjonowaniu siłowni, klubów fitness, a nawet ćwiczeń na otwartej przestrzeni coraz częściej pytacie nas o dobór zegarka, który najlepiej sprawdzi się w przypadku domowych ćwiczeń. Obecnie każdy model z oferty pulsometrów marki Garmin posiada wsparcie dla aktywności Kardio, gdzie w trakcie wykonywanych ćwiczeń na ekranie zegarka możemy na bieżąco podejrzeć tętno czy spalone kalorie. Bardziej zaawansowane modele posiadają opcję wyświetlania animowanych wskazówek treningowych oraz dają możliwość połączenia się z aplikacjami do treningu w pomieszczeniu, tupu ZWIFT.

Zegarki Garmin obsługujące trening z animacjami

Garmin wprowadził tę funkcję przy okazji premiery zegarków z serii Vivoactive 4/4s oraz Venu. Nieco później przy okazji aktualizacji animowane treningi pojawiły się też w zegarkach z rodziny Garmin Fenix 6 (tylko wersje Pro, Sapphire i Solar). Zasada działania tego typu treningu została zaprezentowana w poniższym filmie. W praktyce wystarczy pobrać trening z aplikacji Garmin Connect Mobile i uruchomić go w zgodnym zegarku. Na ekranie przed każdym ćwiczeniem pojawi się animacja, która zaprezentuje poprawny sposób jego wykonania.

Zegarki Garmin z funkcją planowania zaawansowanego treningu

O tym jak zaplanować własny trening za pośrednictwem aplikacji  Garmin Connect Mobile pisaliśmy w tym artykule. Własne treningi mają podobną strukturę do w/w treningów z animacjami z tą różnicą, że na ekranie zegarka nie możemy podejrzeć animacji. Możemy natomiast wybrać rodzaj ćwiczenia, ilość powtórzeń czy serii. Zaawansowane treningi obsługują wszystkie modele z oferty sklepu TRIGAR, poza najprostszą serią Forerunner 35 oraz modelem Swim 2.

Zegarki Garmin z funkcją Wirtualnego biegu

O korzystaniu z aktywności Wirtualnego biegu pisaliśmy przy okazji artykułu o wykorzystaniu aplikacji Zwift do treningu w pomieszczeniu. Obecnie tę aktywność znajdziemy w modelach z serii Fenix 6, Forerunner 945 oraz Forerunner 245. W praktyce chodzi o możliwość bezprzewodowego połączenia aplikacji z zegarkiem za pomocą protokołu bluetooth. Zatem jeśli posiadamy domową bieżnię mechaniczną, zgodny zegarek Garmin oraz aplikację Zwift to możemy wszystko tak połączyć, aby w trakcie biegu na ekranie aplikacji wyświetlane były dane z zegarka dotyczące tempa biegu, tętna, pokonanego dystansu itp.

Zainteresowanych zakupem smartwatcha treningowego marki Garmin zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu internetowego TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *