W czasach pandemii koronawirusa i związanych z tym tematem ograniczeń w funkcjonowaniu siłowni, klubów fitness, a nawet ćwiczeń na otwartej przestrzeni coraz częściej pytacie nas o dobór zegarka, który najlepiej sprawdzi się w przypadku domowych ćwiczeń. Obecnie każdy model z oferty pulsometrów marki Garmin posiada wsparcie dla aktywności Kardio, gdzie w trakcie wykonywanych ćwiczeń na ekranie zegarka możemy na bieżąco podejrzeć tętno czy spalone kalorie. Bardziej zaawansowane modele posiadają opcję wyświetlania animowanych wskazówek treningowych oraz dają możliwość połączenia się z aplikacjami do treningu w pomieszczeniu, tupu ZWIFT.

Zegarki Garmin obsługujące trening z animacjami

Garmin wprowadził tę funkcję przy okazji premiery zegarków z serii Vivoactive 4/4s oraz Venu. Nieco później przy okazji aktualizacji animowane treningi pojawiły się też w zegarkach z rodziny Garmin Fenix 6 (tylko wersje Pro, Sapphire i Solar). Zasada działania tego typu treningu została zaprezentowana w poniższym filmie. W praktyce wystarczy pobrać trening z aplikacji Garmin Connect Mobile i uruchomić go w zgodnym zegarku. Na ekranie przed każdym ćwiczeniem pojawi się animacja, która zaprezentuje poprawny sposób jego wykonania.

Zegarki Garmin z funkcją planowania zaawansowanego treningu

O tym jak zaplanować własny trening za pośrednictwem aplikacji  Garmin Connect Mobile pisaliśmy w tym artykule. Własne treningi mają podobną strukturę do w/w treningów z animacjami z tą różnicą, że na ekranie zegarka nie możemy podejrzeć animacji. Możemy natomiast wybrać rodzaj ćwiczenia, ilość powtórzeń czy serii. Zaawansowane treningi obsługują wszystkie modele z oferty sklepu TRIGR, poza najprostszą serią Forerunner 35 oraz modelem Swim 2.

Zegarki Garmin z funkcją Wirtualnego biegu

O korzystaniu z aktywności Wirtualnego biegu pisaliśmy przy okazji artykułu o wykorzystaniu aplikacji Zwift do treningu w pomieszczeniu. Obecnie tę aktywność znajdziemy w modelach z serii Fenix 6, Forerunner 945 oraz Forerunner 245. W praktyce chodzi o możliwość bezprzewodowego połączenia aplikacji z zegarkiem za pomocą protokołu bluetooth. Zatem jeśli posiadamy domową bieżnię mechaniczną, zgodny zegarek Garmin oraz aplikację Zwift to możemy wszystko tak połączyć, aby w trakcie biegu na ekranie aplikacji wyświetlane były dane z zegarka dotyczące tempa biegu, tętna, pokonanego dystansu itp.

Zainteresowanych zakupem zegarka treningowego marki Garmin zapraszamy do salonów firmowych oraz sklepu internetowego TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *