Polar H9, czyli nowy czujnik pomiaru tętna z klatki piersiowej

Polar H9 to najnowszy czujnik pomiaru tętna z klatki piersiowej zaprezentowany przez fińskiego producenta. Urządzenie wizualnie jest bardzo podobne do swojego poprzednika (czyli modelu H10),  jednak nadanie niższego numeru w nazwie nie było przypadkowe.

Różnice między modelami Polar H9, a Polar H10

Z informacji udostępnionych na oficjalnej stronie polar.com, udało nam się wyłapać trzy kluczowe różnice między czujnikami. Model H10 używa paska określanego mianem Polar Pro Strap, natomiast w czujniku H9 zastosowano pasek Polar Soft Strap. Wariant Pro posiada silikonowe wypustki od wewnętrznej strony oraz inny rodzaj zapinania (wciskamy jedną końcówkę w drugą, a w serii soft zahaczamy końcówki – tak jak we wszystkich czujnikach pomiaru tętna Garmin). Czujnik H10 posiada też wbudowaną pamięć oraz akcelerometr. Poza tym oba mierniki charakteryzuje identyczny czas pracy (około 400 godzin na jednej baterii), wodoszczelność do 30 metrów, oraz waga (czujnik waży zaledwie 21g, a pas 39g).

Polar H9
Nowy czujnik tętna Polar H9

Polar H9, czyli trzy sposoby komunikacji

Podobnie jak w przypadku starszego brata, tak i w nowym czujniku Polar H9 otrzymujemy trzy kanały/sposoby na skomunikowanie się z zewnętrznym odbiornikiem na którym zostanie wyświetlone tętno:

  • przesyłanie za pomocą protokołu ANT+
  • przesyłanie informacji o tętnie po Bluetooth
  • analogowa transmisja danych na częstotliwości 5kHz

Pierwszy i drugi sposób w większości przypadków pozwoli na synchronizację czujnika Polar H9 z zegarkami czy licznikami treningowymi. Z kolei analogowe połączenie może przydać się do przesłania danych do niektórych maszyn na siłowni. Właśnie ten sposób komunikacji stanowi kluczową różnicę w zestawieniu z czujnikiem Garmin HRM-DUAL.

Współpraca z aplikacją Polar Beat

Czujnik Polar H9 za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia bluetooth może skomunikować się z darmową aplikacją Polar Beat. Aplikacja ta stanowi bardzo dobrą propozycję dla użytkowników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z np. bieganiem czy innym rodzajem treningu (w aplikacji mamy do wybory ponad 100 aktywności), a nie posiadają jeszcze zegarka treningowego. Na podstawie GPS z telefonu aplikacja zapisuje informacje o pokonanym dystansie czy prędkości jazdy na rowerze, a z czujnika Polar H9 na bieżąco odbiera dane dotyczące tętna.

Czujnik Polar H9
Kompatybilność czujnika Polar H9 z aplikacją Polar Beat

Premiera i cena

Premiera czujnika Polar H9 zostałą zaplanowana na połowę lutego 2020 roku. Sugerowana cena producenta wynosi 59 Euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *