Garmin Instinct Tactical Edition stanowi aktualizację zaprezentowanej w 2018 roku serii wytrzymałych, outdoorowych zegarków z GPS. Amerykański producent zachował identyczną obudowę, ale wzbogacił nowe zegarki o kilka funkcji – które w głównej mierze przydadzą się przedstawicielom służb wojskowych.

Garmin Instinst Tactical

Garmin Instinct Tactical Edition – funkcjonalność

Nowe Instincty posiadają pełną funkcjonalność swoich poprzedników. I tak znajdziemy w nich wsparcie dla ponad 20 rodzajów aktywności, optyczny czujnik pomiaru tętna, wysokościomierz barometryczny, trójosiowy kompas czy obsługę trzech systemów satelitarnych (GPS, GLONASS, Galileo). Zegarki zostały stworzone z myślą o wytrzymałości, o czym świadczy zgodność z amerykańską normą 810G. Monochromatyczny wyświetlacz, obsługa za pomocą pięciu przycisków oraz oldschoolowy wygląd to znaki rozpoznawcze serii Garmin Instinct. Zegarki z serii Instinct są zgodne z paskami szybkiej zmiany Garmin Quick Fit o szerokości 22mm, jednak te fabryczne są lepiej dopasowane. Pasek przylega bezpośrednio do krawędzi tarczy zegarka, co minimalizuje ryzyko zahaczenia o np. gałęzie czy inne obiekty.

Garmin Instinct Tactical Edition
Garmin Instinct Tactical Edition będzie dostępny w kolorze czarnym i jasnobrązowym

W odróżnieniu od bardziej zaawansowanych zegarków takich jak np. Forerunner 935/945, Fenix 5, Fenix 5 Plus w serii Garmin Instinct nie znajdziemy wsparcia dla aktywności multisport (triathlon z funkcją szybkiego przełączania się między aktywnościami). Nie ma też płatności Garmin Pay, odtwarzacza muzyki oraz mapy. Poza tym Instinct nie współpracuje z czujnikiem mocy Garmin Vector oraz zewnętrznymi pasami tętna HRM Run/Tri/Swim. Można natomiast połączyć go z pasem tętna HRM Dual.

Nowe funkcje taktyczne w Garmin Instinct Tactical Edition

Jakie zatem nowe funkcje znajdziemy w modelach z oznaczeniem Tactical Edition? Jak sama nazwa wskazuje będą to dodatki taktyczne. Wymienić tu należy tryb dla spadochroniarzy (jumpmaster), opcję podwójnego formatowania pozycji GPS, czy tryb nocny. Ten ostatni został stworzony z myślą o współpracy zegarka z noktowizorem. W trybie nocnym ustawienia podświetlenia zegarka są redukowane do minimum co nie przeszkadza w używaniu noktowizora.

Instinct Tactical
Nowe funkcje taktyczne w serii Garmin Instinct Tactical Edition

Całkowitą nowością, z którą nie mieliśmy dotąd okazji się jeszcze spotkać jest tryb stealth. Z opisu producenta wynika, że zegarek w tym trybie ukrywa pozycję GPS i wyłącza łączność bezprzewodową oraz komunikację z telefonem.

Instinct Tactical Edition jako tańsza alternatywa dla serii Garmin Tactix

Wprowadzenie taktycznych dodatków do rodziny Garmin Instinct w połączeniu z wytrzymałością tej serii sprawia, że zegarki te stanowią tańszą alternatywę dla militarnego modelu Garmin Tactix. Premiera nowego Instincta zostałą zaplanowana na trzeci kwartał 2019 roku. Zainteresowanych zakupem tego modelu zapraszamy do sklepu trigar.pl

2 komentarze do “Garmin Instinct Tactical Edition

  • 21 kwietnia, 2020 o 11:44
   Bezpośredni odnośnik

   Tak, bez problemu można ustawić współrzędne MGRS. Należy jednak pamietać o tym, że Garmin Instinct nie ma mapy, a prowadzenie do celu (np. współrzędnych) odbywa się w linii na tzw. azymut. W poniższym filmie pokazano jak zmienić współrzędne. Oczywiście menu w zegarkach kupionych z polskiej dystrybucji mają polskie menu. https://www.youtube.com/watch?v=hd0PNFNmncw

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *