Przełom roku zawsze stanowi okazję do podsumowań. W przypadku rozliczenia się z naszymi sportowymi poczynaniami warto skorzystać z narzędzi jakie oferują urządzenia treningowe i aplikacje Garmin. Część informacji możemy podejrzeć bezpośrednio z poziomu np. zegarka, nieco więcej z poziomu aplikacji mobilnej Garmin Connect, a pełen raport znajdziemy w desktopowej wersji Garmin Connect.

Podsumowanie dostępne z poziomu urządzenia

Większość urządzeń należących do działu Garmin-Fitness daje dostęp do przejrzenia podstawowych statystyk z odbytych aktywności. Ponadto w zegarkach treningowych tego amerykańskiego producenta możemy szybko sprawdzić rekordy dotyczące biegania, jazdy na rowerze i pływania.

Na przykładzie zegarka Garmin Fenix 5 Plus, aby wejść w statystyki należy z głównego menu wybrać zakładkę Historia. W ramach podsumowań zegarek pokazuje łączną ilość aktywności, pokonany dystans i czas. Dla biegania, jazdy na rowerze i pływania możemy też zobaczyć te dane w miesięcznych lub cotygodniowych przedziałach.

Podsumowanie dostępne z poziomu aplikacji mobilnej

Z poziomu aplikacji Garmin Connect Mobile podobnie jak w zegarku możemy przejrzeć pojedyncze aktywności oraz osobiste rekordy. Wyniki są wzbogacone o wykresy tętna, tempa, dynamiki biegu (wymagany odpowiedni czujnik tętna). Pokonaną trasę możemy też obejrzeć na mapie.

Podsumowanie aktywności Garmin

W statystykach zdrowia znajdują się informacje o śnie, masie, kaloriach, bilansie kalorii, całodziennym tętnie oraz całodziennym wysiłku. Z kolei statystyki wydajności obejmują takie informacje jak:

  • Pułap tlenowy
  • Próg mleczanowy
  • Training effect
  • FTP
  • Stan treningu
  • Tętno do wysiłku

Powyższe dane dotyczą zegarka Garmin Fenix 5 Plus i mogą różnić się w przypadku innych urządzeń Garmin. W związku ze sporą ilością pojęć, zwracamy uwagę na to, że  w prawym – górnym rogu aplikacji znajduje się zakładka pomoc. Kliknięcie na nią spowoduje otwarcie strony, na której zostały wyjaśnione poszczególne funkcje.

Podsumowanie aktywności

Podsumowanie dostępne z poziomu platformy Garmin Connect

W czasach smartfonów i rozbudowanych aplikacji coraz rzadziej korzystamy z ich internetowych odpowiedników. Jednak w przypadku platformy Garmin Connect warto co jakiś czas zajrzeć na stronę connect.garmin.com. W celu przejrzenia statystyk wystarczy po zalogowaniu się do konta, w lewej części strony wybrać jedną z zakładek:

  • Aktywności – szczegółowa analiza pojedynczych aktywności
  • Statystyki zdrowia – sen, masa ciała, bilans kalorii, całodzienne tętno i wysiłek
  • Raporty – w tym miejscu mamy dostęp do podsumowań, które dotyczą wszystkich aktywności – dane są przedstawiane na wykresach

Ostatnią pozycję w raportach stanowi podsumowanie postępów. W tym miejscy możemy skorzystać z filtrów i w łatwy sposób stworzyć zestawienie aktywności za np. ostatni rok czy sprawdzić podsumowania z danych aktywności w założonym przedziale czasu.

Podsumowanie aktywności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *