Garmin Vivoactive 3 Music Verizon – pierwszy zegarek z łącznością z siecią 4G LTE

Garmin Vivoactive 3 Music Verizon to pierwszy zegarek w ofercie amerykańskiego producenta, który został wyposażony w łączność z siecią 4G LTE. Zaprezentowany przy okazji targów CES 2019 (Consumer Electronics Show w Las Vegas) zegarek umożliwia wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych wraz z emotikonami, pobieranie muzyki oraz udostępnianie własnej lokalizacji zdefiniowanym wcześniej kontaktom. A wszystko to bez konieczności posiadania przy sobie telefonu!

Garmin Vivoactive 3 Music Verizon
Garmin Vivoactive 3 Music Verizon – zegarek wielofunkcyjny

Nowy zegarek posiada pełną funkcjonalność serii Vivoactive 3 Music. Zresztą pod względem wizualnym też nie ma wielkich zmian. Wersja Verizon posiada zapinkę i przycisk w ciemnej kolorystyce. Do poruszania się po menu wykorzystujemy dotykowy ekran ze szkiełkiem Corning Gorilla Glass 3 i znajdujący się na obudowie jeden przycisk (z czerwonym akcentem). Dzięki wsparciu dla funkcji Garmin Pay za pośrednictwem zegarka możemy zapłacić za zakupy. Na chwilę obecną w Polsce z tej usługi mogą skorzystać klienci Santander Banku, Nest Banku, Getin Banku i PKOBP.

Producent deklaruje 5 dni pracy zegarka w trybie smartwacha. Z kolei w trakcie aktywności, przy stale włączonym GPS, odtwarzaniu muzyki oraz udostępnianiu swojej pozycji Garmin Vivoactive 3 Music Verizon wytrzyma 4 godziny. Wyłączenie muzyki oraz trybu LiveTrack pozwala wydłużyć aktywność do 13 godzin. Smartwach posiada znany z wcześniejszych serii optyczny czujnik pomiaru tętna Garmin HR Elevate, który umożliwia monitorowanie pracy serca przez 24h. W urządzeniu znajdziemy wsparcie dla 15 fabrycznie zainstalowanych aktywności. Zegarek może nam towarzyszyć m.in. w trakcie biegania, pływania, jazdy na rowerze, nartach, ćwiczeń na siłowni czy biegania na bieżni. Dodatkowo współpraca z platformą Garmin Connect IQ pozwala pobierać nowe widżety, tarcze i inne dodatki.

Działanie LTE w zegarku Garmin Vivoactive 3 Music Verizon

Jak zawsze przy premierze nowych zegarków marki Garmin, odwołujemy się do testów DC RainMakera. Choć w swoim artykule autor podkreśla, że miał styczność jedynie z beta wersją produktu i wpis nie jest jego szczegółową recenzją, to i tak na chwilę obecną jest to najlepsze źródło informacji o możliwościach tego smartwacha. W załączonym poniżej filmie DC RainMaker pokazuje m.in. zasadę działania funkcji udostępniania własnej lokalizacji wcześniej zdefiniowanym kontaktom. Zegarek nie posiada mikrofonu, a co za tym idzie nie umożliwia wykonywania połączeń. Można natomiast za jego pośrednictwem w bardzo łatwy sposób, w razie kontuzji czy innej nagłej potrzeby wezwać pomoc.

Cena i dostępność w Polsce?

Cena zegarka Garmin Vivoactive 3 Music Verizon nie jest jeszcze znana. Producent w swoim oficjalnym artykule prasowym podaje jedynie informację, że cena zostanie ogłoszona w pierwszym kwartale 2019r. Pewne jest jednak to, że aby móc skorzystać z funkcji LTE w zegarku wymagane będzie opłacenie comiesięcznego abonamentu. Póki co nowy zegarek został zaprezentowany jedynie na amerykańskiej stronie producenta. W kwestii dostępności w Polsce czekamy na oficjalne stanowisko Garmin Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *