Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu motocyklowego amerykański producent zaprezentował kolejny model nawigacji stworzony z myślą o motocyklistach. Garmin Zumo 396 LMT-S posiada ekran o przekątnej 4,3″, który można obsługiwać w rękawiczkach oraz szereg innych, przydatnych dla kierowcy motocykla funkcji.

Garmin Zumo 396

Odporna konstrukcja

Garmin Zumo 396 LMT-S wizualnie różni się nieco od swojego poprzednika (Zumo 395). Obudowa jest bardziej prostokątna, a do zasilania i zamocowania nawigacji na kierownicy motocykla wykorzystano uchwyt znany z modelu Zumo 595. Urządzenie jest odporne na wodę i kurz. Nie są mu też straszne opary paliwa czy promieniowanie UV. Bazując na poprzednich modelach jesteśmy przekonani o tym, że ekran będzie równie czytelny w pełnym słońcu. Co ważne nawigację można obsługiwać bez zdejmowania rękawiczek. Zmiana obudowy pozwoliła na zastosowanie wyświetlacza o przekątnej 12,6 cm (Zumo 395 – 10,9cm)

Garmin Zumo 396

Mapa i planowanie tras w Garmin Zumo 396

Nowa Zumo 396 LMT-S posiada fabrycznie zainstalowaną w pamięci wewnętrznej drogową mapę całej Europy. Mapa objęta jest programem dożywotnich aktualizacji Garmin LifeTimes. Nowością w stosunku do poprzednich modeli stanowi możliwość bezprzewodowego pobrania nowej wersji mapy za pomocą protokołu wi-fi. Planowanie trasy można wykonać z poziomu urządzenia lub za pomocą darmowego oprogramowania Garmin Base Camp. O planowaniu tras w tym programie pisaliśmy tutaj. Sympatycznym udogodnieniem dla motocyklistów jest możliwość wyboru profilu tras krętych oraz opcja przesyłania zaplanowanie trasy (plik GPX) ze smartfona do nawigacji własnej lub znajomych.

garmin zumo 396

Korzyści z Bluetooh

Dzięki wbudowanemu protokołowi bluetooh Garmin Zumo 396 może bezprzewodowo połączyć się z zestawem głośnomówiącym w kasku oraz z Twoim smartfonem. Dzięki takiej synchronizacji zobaczysz na ekranie nawigacji powiadomienia oraz informacje o przychodzących połączeniach. Dodatkowo z poziomu ekranu zumo, możesz sterować muzyką zainstalowaną w telefonie.

Garmin Zumo 396

Garmin Smartfone Link

Po zainstalowaniu w telefonie darmowej aplikacji Garmin Smartfone Link i synchronizacji z nawigacją motocyklową Garmin Zumo 396 możesz na jej ekranie odbierać informacje o utrudnieniach w ruchu oraz informacje o pogodzie.

Garmin Zumo 396

Premiera i cena w Polsce

Premiera nawigacji motocyklowej Garmin Zumo 396 LMT-S została zaplanowana na drugi kwartał 2018 roku. Sugerowana cena producenta to 400Euro. Zaintersowanych zakupem tego modelu odsyłamy na stronę TRIGAR.pl 

Jeden komentarz do “Garmin Zumo 396 LMT-S – nowa nawigacja motocyklowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *