Garmin Dezl 780 i DezlCam 785 – nowe nawigacje dla ciężarówki

Garmin Dezl 780 i DezlCam 785 to nowe nawigacje stworzone z myślą o kierowcach samochodów dostawczych i ciężarowych. Oba urządzenia posiadają dotykowy ekran o przekątnej 7″, mapę Europy z dożywotnimi aktualizacjami oraz system odbierania informacji o korkach. Dodatkowo model 785 posiada wbudowaną kamerę, która rejestruje wszystko to co dzieje się przed maską pojazdu.

Wytyczanie tras dla pojazdów ciężarowych w Garmin Dezl 780 i DezlCam 785

Najważniejszą cechą wyróżniającą wszystkie nawigacje dla ciężarówek stanowi szczegółowa mapa, która pozwala wytyczać trasy uwzględniające ograniczenia tonażowe. I tak po stworzeniu profilu pojazdu, nawigacja Garmin Dezl 780 i DezlCam 785 będzie omijała zbyt niskie wiadukty, informowała o niebezpiecznych zakrętach i innych zagrożeniach dla pojazdów wielkogabarytowych. Dużą zaletą mapy zainstalowanej w nowych nawigacjach jest możliwość wyszukiwania kompleksów przemysłowych oraz punktów użytecznych dla kierowców, typu myjnie czy stacje z prysznicami.

garmin dezl 780

Obsługa Smartphone Link

Dzięki bezprzewodowej współpracy z aplikacją Garmin Smartphone Link na ekranie nawigacji można odczytywać powiadomienia o ruchu drogowym, fotoradarach czy pogodzie. Co ciekawe usługi te nie są płatne i wymagają jedynie połączenia nawigacji z telefonem. Dodatkowo informacje o utrudnieniach na trasie przesyłane są do nawigacji kanałem cyfrowym (oznaczenie LMT-D).

garmin dezl 780

Bluetooth, Wi-Fi

Poza wcześniej wymienionym wsparciem dla aplikacji Smartphone Link nawigacja Garmin Dezl 780 i Garmin DezlCam 785 potrafi odbierać i odczytywać głosowo powiadomienia. W praktyce oznacza to, że w momencie otrzymania np. wiadomości SMS nawigacja odczyta ją. Kolejnym dodatkiem zwiększającym komfort i bezpieczeństwo kierowcy jest możliwość skorzystania z nawigacji jako zestawu głośnomówiącego. Nowe nawigacje Dezl podobnie jak serii DriveSmart można zaktualizować bezprzewodowo za pośrednictwem sieci Wi-fi.

garmin dezl 780

Aktywny i magnetyczny uchwyt

Nowość w stosunku do wcześniejszych wersji nawigacji dla ciężarówek z serii Dezl stanowi aktywny i magnetyczny uchwyt. Rozwiązanie to znane z najwyższego modelu nawigacji samochodowej Garmin Drive Luxe jest bardzo wygodne. Aby zamocować nawigację wystarczy zbliżyć ją do uchwytu.

garmin dezl 780

Wyślij i monitoruj

Funkcja „wyślij i monitoruj” znana jest z 5-calowego modelu Dezl 580.  Dzięki niej, po odpowiednim skonfigurowaniu nawigacji (wymagane połączenie z aplikacją Smartphone Link), pozycja ciężarówki może być śledzona przez dyspozytora. Dodatkowo osoba zarządzająca flotą może przesyłać do kierowcy ciężarówki wiadomości zawierające np. adres docelowy. Kierowca z poziomu menu nawigacji Garmin Dezl 780 może rozpocząć nawigowanie pod wskazany adres. Bez wątpienia jest to bardzo wygodne rozwiazanie.

garmin dezl 780

Rejestrator jazdy w Garmin DezlCam 785

Obie nawigacje zyskały wyświetlacz o wyższej rozdzielczości 1024×600 pikseli.  Przypominamy, że w modelu Dezl 770 rozdzielczość ekranu wynosiła 800×480 pikseli. Dodatkowo model DezlCam 785 posiada wbudowaną kamerę, dzięki której może rejestrować trasy oraz informować kierowcę o zagrożeniach związanych z np. opuszczeniem pasa ruchu.

garmin dezlcam 785

Nowa kamera cofania BC35

Wraz z zaprezentowaniem nowych nawigacji z serii Dezl, amerykański producent przedstawił także nową kamerę cofania oznaczoną jako Garmin BC 35. Kamera o kącie widzenia 160 stopni pozwala podejrzeć wszystko to co dzieje się za pojazdem. Obie nowe nawigacje współpracują z kamerą BC35. Kamerę można nabyć osobno.

kamera Garmin BC35

Premiera w Polsce

Przewidywana premiera nowych nawigacji dla ciężarówek została zaplanowana na drugi kwartał 2018 roku. Zainteresowanych zakupem odsyłamy na kartę produktową do sklepu TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *