Garmin Dezl 780 i DezlCam 785 to nowe nawigacje stworzone z myślą o kierowcach samochodów dostawczych i ciężarowych. Oba urządzenia posiadają dotykowy ekran o przekątnej 7″, mapę Europy z dożywotnimi aktualizacjami oraz system odbierania informacji o korkach. Dodatkowo model 785 posiada wbudowaną kamerę, która rejestruje wszystko to co dzieje się przed maską pojazdu.

Wytyczanie tras dla pojazdów ciężarowych w Garmin Dezl 780 i DezlCam 785

Najważniejszą cechą wyróżniającą wszystkie nawigacje dla ciężarówek stanowi szczegółowa mapa, która pozwala wytyczać trasy uwzględniające ograniczenia tonażowe. I tak po stworzeniu profilu pojazdu, nawigacja Garmin Dezl 780 i DezlCam 785 będzie omijała zbyt niskie wiadukty, informowała o niebezpiecznych zakrętach i innych zagrożeniach dla pojazdów wielkogabarytowych. Dużą zaletą mapy zainstalowanej w nowych nawigacjach jest możliwość wyszukiwania kompleksów przemysłowych oraz punktów użytecznych dla kierowców, typu myjnie czy stacje z prysznicami.

garmin dezl 780

Obsługa Smartphone Link

Dzięki bezprzewodowej współpracy z aplikacją Garmin Smartphone Link na ekranie nawigacji można odczytywać powiadomienia o ruchu drogowym, fotoradarach czy pogodzie. Co ciekawe usługi te nie są płatne i wymagają jedynie połączenia nawigacji z telefonem. Dodatkowo informacje o utrudnieniach na trasie przesyłane są do nawigacji kanałem cyfrowym (oznaczenie LMT-D).

garmin dezl 780

Bluetooth, Wi-Fi

Poza wcześniej wymienionym wsparciem dla aplikacji Smartphone Link nawigacja Garmin Dezl 780 i Garmin DezlCam 785 potrafi odbierać i odczytywać głosowo powiadomienia. W praktyce oznacza to, że w momencie otrzymania np. wiadomości SMS nawigacja odczyta ją. Kolejnym dodatkiem zwiększającym komfort i bezpieczeństwo kierowcy jest możliwość skorzystania z nawigacji jako zestawu głośnomówiącego. Nowe nawigacje Dezl podobnie jak serii DriveSmart można zaktualizować bezprzewodowo za pośrednictwem sieci Wi-fi.

garmin dezl 780

Aktywny i magnetyczny uchwyt

Nowość w stosunku do wcześniejszych wersji nawigacji dla ciężarówek z serii Dezl stanowi aktywny i magnetyczny uchwyt. Rozwiązanie to znane z najwyższego modelu nawigacji samochodowej Garmin Drive Luxe jest bardzo wygodne. Aby zamocować nawigację wystarczy zbliżyć ją do uchwytu.

garmin dezl 780

Wyślij i monitoruj

Funkcja “wyślij i monitoruj” znana jest z 5-calowego modelu Dezl 580.  Dzięki niej, po odpowiednim skonfigurowaniu nawigacji (wymagane połączenie z aplikacją Smartphone Link), pozycja ciężarówki może być śledzona przez dyspozytora. Dodatkowo osoba zarządzająca flotą może przesyłać do kierowcy ciężarówki wiadomości zawierające np. adres docelowy. Kierowca z poziomu menu nawigacji Garmin Dezl 780 może rozpocząć nawigowanie pod wskazany adres. Bez wątpienia jest to bardzo wygodne rozwiazanie.

garmin dezl 780

Rejestrator jazdy w Garmin DezlCam 785

Obie nawigacje zyskały wyświetlacz o wyższej rozdzielczości 1024×600 pikseli.  Przypominamy, że w modelu Dezl 770 rozdzielczość ekranu wynosiła 800×480 pikseli. Dodatkowo model DezlCam 785 posiada wbudowaną kamerę, dzięki której może rejestrować trasy oraz informować kierowcę o zagrożeniach związanych z np. opuszczeniem pasa ruchu.

garmin dezlcam 785

Nowa kamera cofania BC35

Wraz z zaprezentowaniem nowych nawigacji z serii Dezl, amerykański producent przedstawił także nową kamerę cofania oznaczoną jako Garmin BC 35. Kamera o kącie widzenia 160 stopni pozwala podejrzeć wszystko to co dzieje się za pojazdem. Obie nowe nawigacje współpracują z kamerą BC35. Kamerę można nabyć osobno.

kamera Garmin BC35

Premiera w Polsce

Przewidywana premiera nowych nawigacji dla ciężarówek została zaplanowana na drugi kwartał 2018 roku. Zainteresowanych zakupem odsyłamy na kartę produktową do sklepu TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *