Garmin zaprezentował nową odsłonę monitora aktywności dla najmłodszych. Co wyróżnia opaskę Garmin Vivofit Jr. 2 na tle konkurencji? Tym razem amerykański producent postanowił zachęcić dzieci do aktywności wykorzystując znane i lubiane motywy.

Dostępne warianty opasek Vivofit Jr. 2

Opaska Garmin Vivofit Junior 2 jest dostępna w aż sześciu wariantach. Wielkość samego urządzenia monitorującego w każdym z wariantów jest taka sama. Różnica polega w sposobie zapięcia oraz kolorystyce. O ile Vivofit Jr pierwszej generacji posiadał tylko elastyczne opaski, tak w nowej serii możemy wybrać wersję elastyczną lub regulowaną.

Elastyczna opaska jest zalecana dla dzieci w wieku 4-7 lat. Opaska rozciąga się i leży wygodnie na nadgarstkach o obwodzie 147 mm.
Regulowany pasek jest zalecany dla dzieci w wieku od 6 lat. Pasek pasuje na nadgarstki o obwodzie 130–175 mm. – Informacja ze strony Garmin.pl

W kwestii kolorów do wyboru mamy trzy motywy: Disney (Myszka Minnie), Star Wars (BB-8 lub Ruch Oporu) oraz Marvel (Kapitan Ameryka lub Avengers).

Garmin Vivofit Jr. 2

Funkcjonalność

Opaska została wyposażona w wymienną baterię, która starcza na rok użytkowania. Posiada kolorowy wyświetlacz oraz moduł bluetooth do synchronizacji z aplikacja w telefonie. Wbudowany akcelerometr umożliwia zliczanie kroków postawionych w ciągu dnia przez dziecko, a w nocy analizuje sen.

Głównym celem opaski Garmin Vivofit Jr. 2 jest motywowanie najmłodszych do ruchu. Co niestety w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie proste. Garmin wymyślił sprytny sposób zachęcający dzieci do aktywności. Po 60 minutach ruchu z opaską na nadgarstku zostanie odblokowana kolejna cześć przygody, którą można obejrzeć w aplikacji mobilnej. Poszczególne przygody są powiązane z danym motywem opaski.

Garmin Vivofit JR

Dla monitora Vivofit Junior 2 istnieje kilka opcjonalnych pasków zamiennych. Co ciekawe kupując nowy pasek z motywem otrzymujemy także kod za pomocą którego możemy odblokować nową przygodę w aplikacji Vivofit Jr

Aplikacja dla rodziców

Aplikacja mobilna pozwala rodzicom zarządzać funkcjami opaski, którą nosi ich dziecko. Mogą sprawdzić ilość kroków, snu oraz postęp w codziennych aktywnościach czy zadaniach. Jeżeli rodzic lub inni członkowie rodziny korzystają z monitorów marki Garmin to można także utworzyć wspólne wyzwanie. Rywalizacja polega na tym kto zrobi najwięcej kroków w ciągu dnia.

garmin vivofit jr

Dostępność i cena w Polsce

Premiera nowej opaski w Polsce została zaplanowana na czwarty kwartał 2017 roku. Cena opaski to 439zł.

Jeden komentarz do “Garmin Vivofit Jr. 2 – wciel się w bohatera akcji

 • 6 listopada, 2018 o 11:23
  Bezpośredni odnośnik

  Jak zwykle Garmin zrobił genialny sprzęt i za samo urządzenie, funkcjonalność, aplikację na telefon, ideę monitorowania ruchu i snu dziecka – za to wszystko daję 10/10

  Niestety – jak to u Garmina – jakość wykonania samej sylikonowej opaski woła o pomstę do nieba. Opaska która z założenia ma być noszona cały czas, dzień i noc, ma wytrzymać ekstremalne temperatury, przeciążenia, chlor na basenie i słoną wodę w morzu – bardzo szybko się wyciera, po 6 miesiącach jest już zwyczajnie brzydka, a po roku nadaje się do wymiany – wzoru z myszką minnie/miki/BB8/spidermanem etc kompletnie już nie widać. I za to właśnie olbrzymi minus.

  Opinia na podstawie testowania trzech urządzeń przez trójkę dzieci przez ostatni rok 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *