Aplikacja mobilna dla opaski Garmin Vivofit Jr

Wraz z wprowadzeniem na rynek opaski monitorującej aktywność najmłodszych Garmin Vivofit Jr, amerykański producent  zaprezentował także powiązaną z nią aplikację mobilną dostępną dla platform Apple i Android.

Aplikacja Vivofit jr. została stworzona z myślą o rodzicach. Po synchronizacji opaski ze zgodnym telefonem rodzic zyskuje narzędzie do monitorowania aktywności dobowej swojego dziecka.

Co możemy odczytać z poziomu aplikacji?

  • Po pierwsze w aplikacji można ustawić profil dziecka (jeżeli kilkoro dzieci ma opaski vivofit jr. to możesz ustawić kilka profili)
  • Aplikacja pozwala śledzić ilość kroków, czas snu, minuty dziennej aktywności czy wykonanie danych obowiązków
  • W aplikacji możesz utworzyć listę zadań dla dziecka (wybór z gotowych szablonów lub utworzenie własnych celów). Dla każdego zadania możesz przypisać nagrodę (wirtualne monety) oraz ich cykliczność
  • Wyznaczanie nagród. Aplikacja pozwala utworzyć własne nagrody, oraz przypisać im ilość wirtualnych monet. Dzieci mogą sprawdzać stan „wirtualnej skarbonki” bezpośrednio na opasce

Motywowanie do ruchu

Poza zbieraniem wirtualnych monet za wykonanie określonych zadań, do aktywności motywuje także odblokowywanie kolejnych przygód i zabaw w aplikacji. Wystarczy, że dziecko będzie aktywne przez 60 minut w ciągu dnia, a w aplikacji pojawi się zdjęcie nowego zwierzaka i kilka ciekawostek o jego życiu.
Jeżeli reszta rodziny posiada zgodny monitor aktywności firmy Garmin to wszyscy mogą rywalizować na wirtualnej tablicy wyników. To kolejny pomysł, który może zachęcić dzieci i czasami dorosłych do aktywności.

Dostępne platformy

  • APPLE. Aplikacja dostępna do pobrania ze sklepu App Store.
  • ANDROID. Aplikacja dostępna do pobrania ze sklepu Google Play.
Chcesz monitorować lub zmotywować swoje dziecko do większej aktywności. Sprawdź wszystkie możliwości opaski Garmin Vivofit Jr na www.trigar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *