Czujnik dynamiki biegu Garmin

Garmin wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i prezentuje czujnik pomiaru dynamiki biegu. To niewielkich rozmiarów urządzenie, które waży zaledwie  14 gram zlicza aż sześć parametrów związanych z dynamiką biegu.

Pomiar parametrów dynamiki biegu znany jest z czujników tętna Garmin HRM Run oraz Garmin HRM Swim. Run Dynamics Pod jest kompatybilny z zegarkami Garmin Fenix 5 oraz Garmin Forerunner 935. W związku z tym, że modele te zostały wyposażone w pomiar tętna z nadgarstka to aby móc skorzystać z dynamiki biegu użytkownicy byli zmuszeni do zakupu dodatkowego czujnika tętna.

Czujnik tętna zapinany na klatce piersiowej ma swoje plusy, ale jakby nie było jest to dodatkowy element który przylega bezpośrednio do ciała. Przy dłuższych treningach może pojawić się związany z noszeniem czujnika dyskomfort w postaci np. obtarcia naskórka.

Czujnik pomiaru dynamiki biegu stanowi idealną alternatywę, której na pewno nie odczujesz w trakcie treningu.

Trenuj mocno, biegaj swobodnie. Czujnik dynamiki biegu możesz łatwo przymocować do pasa i mierzyć dane potrzebne, by poprawić wczorajszy wynik. Dzięki temu możesz biegać bez pasa do pomiaru tętna noszonego na klatce piersiowej i wciąż przeglądać i analizować dane z pomiarów biomechanicznych, których nie można uzyskać bezpośrednio z nadgarstka. – info: Garmin Polska

Czujnik automatycznie łączy się ze zgodnym zegarkiem, działa ponad rok na baterii oraz pozwala przeglądać dane w aplikacji Garmin Connect Mobile. Parametry dynamiki biegu obejmują następujące dane:

 • rytm biegu – inaczej kadencja stawianych w ciągu minuty kroków
 • długość kroku
 • bilans czasu kontaktu stopy z podłożem
 • odchylenie pionowe
 • odchylenie do długości
 • czas kontaktu stopy z podłożem

Wyjaśnienie powyższych parametrów znajdziecie na Trigar.pl

3 komentarze do “Czujnik dynamiki biegu Garmin

 • 5 kwietnia, 2017 o 20:03
  Bezpośredni odnośnik

  Bardzo fajny gadżet i w zasadzie ciekawa opcja na dostęp do większej liczby informacji potreningowych. Może nie są to parametry istotne dla przeciętnego biegacza, ale z pewnością przydadzą się ambitnemu sportowcowi. Super.
  Pozdrawiam, Kamil

  Odpowiedz
  • 6 kwietnia, 2017 o 08:43
   Bezpośredni odnośnik

   A pamiętamy czasy jak Garmin bronił się przed wprowadzeniem pomiaru tętna z nadgarstka. Teraz nie dość, że praktycznie prawie każdy zegarek z oferty tej firmy ma optyczny pomiar to na dodatek zaczynają jeszcze tworzyć dodatki, które początkowo były dostępne jedynie w klasycznym czujniku tętna zapinanym na klatce piersiowej. Ale jak to mówią „Potrzeba matką wynalazku” 🙂

   Odpowiedz
   • 6 kwietnia, 2017 o 20:26
    Bezpośredni odnośnik

    Wszystko się zgadza. Jak to mówią, punkt widzenia zależy od… 😉 Potrzeby rynku się drastycznie pozmieniały, a więc i marketing producentów musiał ulec zmianie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *